REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2020, 14:22 komentarzy 1

  (SK)

  Setki wolontariuszy z Ursynowa zbierają datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dużo dzieje się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Kajakowej, gdzie trwają występy i licytacje. Cały Ursynów gra dzisiaj z Orkiestrą!

  Pierwsi wolontariusze pojawili się na ulicach Ursynowa już około 8:00. Nie zniechęciła ich ani wczesna pora, ani wietrzna pogoda. Przed kościołem na Dereniowej spotykamy aż dwa zespoły wolontariuszy.

  - Ludzie chętnie wrzucają, bardziej papierowe pieniądze, są bardzo hojni! My chcieliśmy poświęcić swój czas i dać coś od siebie - mówi Natalia i Kamila ze sztabu Fundacji Primus.

  Dominik ze sztabu w liceum przy Hirszfelda bierze udział w Orkiestrze już drugi raz. - Idzie dobrze! Myślę, że do wieczora będzie pełna puszka - mówi wolontariusz.

  - Jestem z Orkiestrą od początku, od 28 lat - mówi pan Sławek, który wrzuca do puszki swój datek. - Cieszę się, że jest taki człowiek jak Jurek Owsiak, który propaguje piękną ideę niesienia pomocy. I choć naszym rządzącym jest to nie na rękę, to choć jednego dnia jesteśmy wszyscy zjednoczeni wokół pięknej idei - dodaje.

  Atrakcje w ośrodku kultury

  W sztabie w DOK Ursynów przy Kajakowej wzmożony ruch. Od 12:00 trwają tu licytacje, sprzedaż gadżetów podarowanych przez darczyńców oraz występy artystyczne.

  - Mamy mnóstwo voucherów na różne zajęcia i usługi, ręcznie robione pudełeczka, albumy, paski, bransoletki, voucher na całą paczkę z vege jedzeniem. Każdy znajdzie coś dla siebie! - mówią Marta i Maja, wolontariuszki.

  O 15:00 na scenie pojawił się dzielnicowy chór "Iuvenis". Przez cały dzień można się wpisać do bazy dawców krwi - akcję prowadzi klub "Krewki Ursynów".

  W licytacje fundacji Powrót Pegaza" zaangażowali się znani aktorzy: Marek Siudym, Grzegorz Wons i Tadeusz Siudym. Od południa rozdają też autografy w zamian za datki na WOŚP. 

  Za 260 złotych wycieczkę rowerową z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą wylicytowało małżenstwo z Ursynowa - państwo Anna i Damian. Jaka będzie trasa wycieczki?

  - Nasza tajemnica! Pojedziemy jak będzie cieplej, bo nie możemy teraz się przeziębić - mówi pani Ania. - Lubię jeździć rowerem i to jest coś, co chciałam zlicytować - dodaje. - Trzymamy burmistrza za słowo, że dopompuje koła! - śmieje się pan Damian. Robert Kempa potwierdza.

  Partia kręgili z burmistrzem poszła za 400 złotych, podwójny karnet open na spektakle Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego za 420, a Złote Zaproszenie na Dni Ursynowa 2020, które pozwala ze sceny zapowiedzieć gwiazdę wieczoru wylicytowano za 500 zł.

  Nietypowy gadżet przekazała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy radna Olga Górna. Jako że uwielbia gotować i piec, do DOK Ursynów przyniosła ogromny tort własnej roboty.

  - Kulinaria to moja druga pasja, zaraz po samorządzie. Przygotowałam tort biszkoptowy z dżem z czarnej porzeczki z kremem z mascarpone i bitą śmietaną, z maślanym kremem o smaku migdałowym w kolorze smerfowym, specjalnie dla dzieci - mówi Olga Górna.

  Ciasto rozeszło się bardzo szybko, oczywiście warunkiem spróbowania tortu był datek do puszki. 

  Około 14:00 do sztabu w DOK Ursynów zaczęli wracać pierwsi wolontariusze z pełnymi puszkami. Powoli rozpoczyna się liczenie zebranych pieniędzy. - Mamy ponad stu wolontariuszy - mówi Katarzyna Krzyszkowska z DOK Ursynów. Większość wróci dopiero pod wieczór, by zebrać jak najwięcej.

  Harcerze też zbierają!

  W nieco inny sposób 28. finał WOŚP można obchodzić na SGGW, gdzie ursynowski hufiec ZHP zorganizował własną zbiórkę. Trwają ciekawe wykłady dotyczące zdrowego odżywiania i fitnessu. O 16:30 planowana jest licytacja niespodzianki.

  W ubiegłym roku wszystkie ursynowskie sztaby zebrały ok. 600 tys. złotych.

  Tymczasem po 17:00 Jurek Owsiak pojawił się na Ursynowie. W Arenie Ursynów występują standuperzy, którzy cały dochód z występu przeznaczają na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak podkreślił Jurek, przyjechał im podziękować, a z centrum na Ursynów przyjechał metrem, bo tak najszybciej.

  A na Kabatach pieniądze zbierali wolontariusze "jaskiniowcy"!!! Wszystkim darczyńcom sympatyczna rodzinka rozdawała samodzielnie upieczone ciasteczka. Zdjęcie: Agata Szczepkowska

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 56

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 1 2 miesiące temuocena: 67% 

   Brawo Jurek , jesteś Wielki !!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3359 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020