REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2019, 15:47 komentarzy 45

  (SK)

  Dużo mniej imprez kulturalnych, dotacji dla klubów sportowych, inwestycji. Taki będzie budżet Ursynowa na 2020 rok. Miasto zaciska pasa, bo ma dużo mniejsze wpływy z podatków. To Warszawa i inne samorządy lokalne zapłacą m.in. za obniżki PIT i CIT czy reformę OFE wprowadzane przez rząd. Rekordowo wzrośnie za to tzw. janosikowe.

  - Rząd PiS postanowił wprowadzić program 700 minus, bo tyle mieszkaniec Warszawy i Ursynowa straci na jego decyzjach. Będzie mniej środków na kulturę, sport, niższe kwoty pomocy w OPS, rezygnacja z kilkunastu wydarzeń cyklicznych kulturalnych, minimalne środki na remonty i usuwanie awarii w lokalach komunalnych - alarmował na ostatniej sesji Rady Dzielnicy burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  Radni opiniowali przyszłoroczny budżet miasta w części dotyczącej dzielnicy. Po raz pierwszy od wielu lat Ursynów będzie miał do wydania mniej niż w poprzednim roku - prawie 525 mln złotych. To o 5 mln mniej w porównaniu do projektu budżetu tegorocznego i aż o 85 mln złotych w porównaniu do faktycznych wydatków z tego roku.

  Cięcia w kulturze, sporcie, na seniorach

  Cięcia oznaczają przede wszystkim rezygnację z tego, co ciąć najłatwiej - czyli imprez kulturalnych i sportowych, z których słynie Ursynów. Pod znakiem zapytania są takie wydarzenia jak: Ursynowskie Kwiaty, piknik Ursynów dobry dla zwierząt, Ursynowskie Mikołajki, a przede wszystkim słynny Piknik Cichociemnych.

  - Będzie też dużo mniej środków na projekty dla seniorów - mówi Kempa. - Zostaną zmniejszone środki na przeciwdziałanie narkomanii, wykluczenie społeczne. Większość wydziałów, które dawały pieniądze na programy profilaktyczne ograniczą się do realizacji podstawowych obowiązków ustawowych - dodaje burmistrz.

  Mniej pieniędzy pójdzie też na inwestycje. W przyszłym roku zaplanowano na nie 47,5 mln złotych, czyli o 12 mln złotych mniej niż w 2019.

  - Ja się cieszę z obniżania "pitu" dla młodych, ale jeśli się wprowadza zmiany i mówi się o zasługach rządu, to byłoby super gdyby rząd zwiększył udział samorządów w PIT - przekonywał szef zarządu dzielnicy.

  Łącznie samorządy w całej Polsce na zmianach wprowadzonych przez rząd stracą w przyszłym roku 8 mld złotych, z czego aż 800 mln przypadnie na Warszawę. Dodatkowe ubytki (350 mln złotych) stworzy proces przekształcania użytkowania wieczystego we własność (ulgi w jednorazowej opłacie). Stolica będzie też musiała wpłacić do budżetu najwyższe w historii "janosikowe", czyli opłatę na rzecz mniej zamożnych samorządów - 1,2 mld złotych, o 16 proc. więcej.

  źródło: Urząd m. st. Warszawy

  Radny PiS: "Będę okupował mównicę"

  Decyzji rządu, zmniejszających dochody samorządów, bronili ursynowscy radni PiS. Ich zdaniem ratusz powinien zacząć od oszczędności u siebie. Radny Mateusz Rojewski wypominał wydanie 5 tys. złotych na iPhone'a dla wiceburmistrza Ostrowskiego. Wskazywał też na zbyt wysokie - jego zdaniem - wydatki promocyjne dzielnicy.

  - Będę okupował mównicę, gdy przewodniczący Matejka będzie wyłączał mikrofon - zapowiedział, gdy ten po raz pierwszy próbował uciszyć radnego. Rojewski ciągnął dalej:

  - To rząd PiS zredukował lukę w VAT, a większość dochodów pochodzi z VAT. Żałuję, że nikt nie protestował jak Warszawa straciła 4 mld złotych na reprywatyzacji - mówił z mównicy. Wybuchła awantura. 

  - Wszyscy wiemy, że jest pan znany z chamskich wypowiedzi, ale na to tutaj panu nie pozwolę. Odbieram panu głos - stwierdził przewodniczący. Mimo to radny PiS nie ustępował, mówił do wyciszonego mikrofonu, a prowadzący obrady powtarzał kilkanaście razy: - Dziękuję Panie radny - zapraszam na miejsce!

  Obronę polityki rządu kontynuował radny Piotr Świątkowski z PiS. - Zarzuty samorządowców związanych z Platformą to absurd, bo na trwającej koniunkturze gospodarczej zapewnianej przez Zjednoczoną Prawicę, korzystają przede wszystkim samorządy. W kasie samorządów będzie blisko 26 mld złotych, z tego 20 mld z PIT i CIT - przekonywał radny i odpierał zarzuty o rozdawnictwie pieniędzy przez rząd.

  - Te pieniądze nie znikają. One są w kieszeniach zwykłych Polaków. To rozdawnictwo to przekazywanie pieniędzy do kieszeni Polaków, aby sami decydowali o wydatkach. Te 700 minus to 700 plus w kieszeniach zwykłych ludzi. Jeśli Warszawa nie jest w stanie poradzić sobie z budżetem, to PiS jest gotowy do przejęcia władzy i odpowiedzialności za miasto - mówił Świątkowski.

  - Filozofia rządu sprowadza się do hasła: "Mieszkańcy, za wszystko płaćcie sami", bo samorząd nie będzie miał pieniędzy. Proszę, powiedzcie mieszkańcom: "Zostało w waszych portfelach, więc kupcie sobie bilet na film lub koncert, bo macie pieniądze. Gratuluję tej filozofii - odpierał burmistrz Kempa.

  Swoje dodał opozycyjny radny Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  - W ubiegłym roku budżet miasta wyniósł 19 mld złotych, a koszt urzędu miasta to 700 mln, gdzie kompetencje często się dublują. Mam wrażenie, że dużo pieniędzy marnuje się w Warszawie przez rozrośnięte bizancjum! - komentował.

  Opinia z zastrzeżeniem

  Ostatecznie radni Koalicji Obywatelskiej i Otwartego Ursynowa rządzący dzielnicą przegłosowali uchwałę, w której pozytywnie zaopiniowano plan budżetu na 2020 roku, ale z dodaniem uwag dotyczących polityki rządu:

  § 1

  Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy pozytywnie opiniuje Załącznik Dzielnicowy do wstępnego projektu uchwały budżetowej Miasta Stołecznego Warszawy na 2020 rok - z zastrzeżeniem.

  § 2

  Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zwraca uwagę na negatywne skutki zmian legislacyjnych wprowadzonych przez Rząd i Sejm powodujących znaczne zmniejszenie środków finansowych dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w tym dla budżetu m.st. Warszawy oraz budżetów Dzielnic. Szacowany ubytek dochodów m.st. Warszawy z tytułu zmian w PIT wyniesie w 2020 roku ok. 800 mln zł. Wzrost obciążeń dla Miasta z tytułu wzrostu wpłat na rzecz subwencji w części równoważącej, tzw. „Janosikowe”, wyniesie 167 mln zł.

  § 3

  Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zwraca uwagę że środki ujęte w załączniku Dzielnicy Ursynów na 2020 rok są o ponad 85 mln zł niższe niż aktualny plan wydatków Dzielnicy na rok 2019. W konsekwencji zmniejszenia środków ograniczone zostaną wydatki na pomoc społeczną, zmniejszy się liczba wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz projektów kierowanych do seniorów oraz dzieci i młodzieży, programów przeciwdziałających przemocy, narkomanii i wykluczeniu społecznemu. Ograniczone zostaną wydatki na remonty obiektów oświatowych, sportowych, placów zabaw, zakupy sprzętu sportowego, remonty budynków komunalnych, utrzymanie terenów zieleni i parków.

  JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ BUDŻET URSYNOWA NA 2020 ROK? (źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów):

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  45Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kaczkalewaczka 45 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Gdyby burmistrz Kempa potknął się na schodach i przewrócił i obił sobie pupę oraz buzię dotkliwie to w najmniejszym stopniu nie było by mi go żal.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mała 44 6 miesięcy temuocena: 100% 

   odkąd na ursynowie rządzi po to jest duzo mniej imprez kulturalnych taka prawda, jak był Guział to wszystko było lepsze a teraz szkoda słów

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mała 43 6 miesięcy temu

   odkąd na ursynowie rządzi po to jest duzo mniej imprez kulturalnych taka prawda, jak był Guział to wszystko było lepsze a teraz szkoda słów

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 42 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Znaczy się nie ma kasy na pierdolety i paciorki dla POKOmońskich lemingów? Ach żal... I nie będzie malowania kredkami chodników... I budek dla byle obsrańcy dachowych. I całej masy badziewnej tandety zamawianej u wujów i szwagrów po znajomości. I na grające ławki obszczywane przez psy i koty. I dla zabaw ludowych dla słoików, w stylu gonienie pchły szachrajki czy innych debilizmów. Żal. POKOmony wy jesteście tacy beznadziejni, że Samoobrona to przy was to elita. Wstyd się przyznać, ze się mieszka w POKOmonii. Wracajcie do siebie gdzieś na Polesie czy inne Głuche Dolne.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 41 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Skoro jest tak źle to strach pomyśleć co by było gdyby rządził PIS.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mała 40 6 miesięcy temu

   popieram odkąd oni rządzą to jest jakas masakra

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 39 9 miesięcy temuocena: 100% 

   A na co w dzielnicy 4rech burmistrzów zarabiających nie małe pieniążki, zostawić dwóch i po kłopocie

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 38 9 miesięcy temuocena: 71% 

   Bardzo dobrze że są mniejsze wpływy z podatków. Po prostu zwykły człowiek będzie mógł decydować na co wydać ciężko zarobione pieniądze. Tak czy nie tak, wy "liberałowie" głosujący na PO.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 37 9 miesięcy temuocena: 93% 

   "Ogromne cięcia w budżecie". No dobra, to popatrzmy. Wydatki w roku 2020 mają być niższe vs 2019 o -0,9% tj. -5 mln PLN. W porównaniu do roku 2018 są jednak wyższe o 13%, tj. o 60 mln PLN. Mogę spytać, skąd więc komentarz "ogromne cięcia"?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Syf i graffiti przy metrze Ursynów 36 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Po co nam radny z Pólnocnego Ursynowa, który nic dla mieszkańców nie potrafi wywalczyć? Patrz komentarz ,, Mieszkancy z Ursynowa "

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 35 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Bo pan Lenarczyk nie jest od walczenia tylko od lansowania się i udawania że coś robi

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 34 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Lenarczyk to taki celebrytka lansujący się za nasze. Jego ostatnie "pomysły" są coraz lepsze.:/

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 33 9 miesięcy temuocena: 100% 

   jest inny młody, nowy radny z Pólnocnego Ursynowa i też brak zaangażowania dla Północnego Ursynowa - BRAK SŁÓW

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bonk 32 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Skoro Lenarczyk, czyli jedyny radny, który coś tam robi jest waszym zdaniem celebrytą i tylko udaje, to co zresztą tych darmozjadów? Z tymi Matejkami, Krajewskimi, Pomianowskimi, Antosiukami etc?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorKONCERTOWA98B 31 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Utną środki na kulturę? Redaktorze kochany. To dobrze. W ciągu ostatnich 10 lat Tadzio Woźniak (868.l) występował 45 razy na Ursynowie, Magda Umer (654.l) występowało 67 razy, Marek Majeweski (573.l) występował 98 razy. Niestety danych o tym ile razy grał Krzysztof Daukszewicz nie udało się zdobyć, zostały zastrzeżone przez Urząd Ochrony Pamięci Walk I Męczeństwa. Ludzie ci już swoje zarobili teraz czas skupić się na potrzebach mieszkańców a nie znajomych i kolegów burmistrzów i naczelników od kultury. Zamiast za 15 baniek Perfectowi i innym dziadkom robić koncerty na Dniach Ursynowa to by komisariat podstawili i parę latarni bo w nocy strach wyjść po mleko do sklepu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 30 9 miesięcy temuocena: 82% 

   I to jest rozsadny komentarz.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 29 9 miesięcy temuocena: 47% 

   No niezbyt rozsądny, bo komisariat to powinien minister JoJo postawić a nie dzielnica

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koip 28 9 miesięcy temuocena: 22% 

   Faktycznie niektórzy chyba zbyt często występują. Ale prawda jest też taka, ze prawdziwych topowych wykonawców poza Dniami Ursynowa nie uświadczysz prawie nigdy. A małe gminy czy powiaty organizują jednak koncerty. A Ursynów nie. I generalnie Warszawa też rzadko. Czy rzeczywiście Warszawy nie stać zorganizować koncert plenerowy, a Pcim dolny stać?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 27 9 miesięcy temuocena: 87% 

   Urzędnik pomstuje, że ludziom mniej zabrali i on nie dostanie - tragedia. Czyżby nie starczyło na woonerfy, miejsca wypoczynku, tęczowych i inne bzdury? Jeśli byłaby szansa zabrać im wszystko to jestem za. Dobry urzędnik to taki, którego nie ma - niezależnie od opcji politycznej.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rabarbar 26 9 miesięcy temuocena: 77% 

   Na tramwaj roznorodbosci pewnie i tak wystarczy. I na inne podobne, bardzo potrzebne wydatki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qq 25 9 miesięcy temuocena: 36% 

   Trolu, tramwaje nie jeżdżą na Ursynów. Wracaj do matecznika.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 24 9 miesięcy temuocena: 81% 

   A wcześniej to niby była kasa na wszystko, na kulturę, na sport, na pomoc ON, wszyscy byli dopieszczeni, a LGBT jeszcze miała bonus w postaci obietnic. Myślę mieszkańcy nawet nie zauważą tego "pogorszenia" tak samo jak nie poczuli hossy ;)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yeti 23 9 miesięcy temuocena: 94% 

   Czy pomyślał ktoś jak zmniejszyć wydatki za wywóz śmieci ? A sprawa jest prosta. Zakazać pakowania przez producentów sprzedawanych detalicznie i hurtowo produktów w opakowania nie poddające się biodegradacji. A szczególnie zabronić stosować wielkie wielowarstwowe opakowania dla kosmetyków i leków.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qas 22 9 miesięcy temuocena: 14% 

   Sama idea oczywiście jest OK. Ale chyba są problemy z realizacją, bo takie opakowania nie występują.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 21 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Miasto zaciska pasa, bo ma dużo mniejsze wpływy z podatków. To znaczy, że miasto ze swej strony nie robi NIC , żeby zarabiać pieniądze , tylko wydaje? A na co wydaje ? , na głupoty: typu park tekturowych motyli, jakieś hasłowe imprezy, które niczego dla mieszkańców nie wnoszą . Warsztaty , pszczółki , tulipany na 3 dni wzdłuż KEN na odcinkach tras gdzie pomykają samochody, a kierowcom nie wolno przyglądać się kwiatkom, tylko na współuczestników ruchu drogowego........... przykro pouczać tych ,którzy dostają pensję za to, że mają wiedzę i pieniądze wydają najkorzystniej dla MIESZKAŃCÓW.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jw 20 9 miesięcy temuocena: 100% 

   tzn. przykro pouczać tych ,którzy dostają pensję za to, że mają wiedzę i pieniądze TEORETYCZNIE, wydają najkorzystniej dla MIESZKAŃCÓW .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 19 9 miesięcy temuocena: 91% 

   Czyli obcinamy tzw pierdoły o których pierwszy raz slysze typu ursynowskie kwiaty czy ursynowskie mikołajki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 18 9 miesięcy temuocena: 91% 

   1.6 mln na windy w blokach komunalnych??? Żenujące. Na Ursynowie Północnym nie zmieniono nic od lat 80tych!! Jak wyglądają wejścia do metra które miały być remontowane?? Co z modernizacją parku i kopy? Nie no najlepiej wydać 1.6 mln na modernizację apartamentów komunalnych

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 17 9 miesięcy temuocena: 42% 

   Utrzymywanie zasobu komunalnego przez Warszawe to jakas pokomunistyczna bzdura. Lepiej finansowacnwynajem gdzies w Bieszczadach i tam wysiedlac patologie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 16 9 miesięcy temuocena: 100% 

   BGNy więcej wydają na pensje pracowników niż na działalność statutową. A to przecież zadni fachowcy tylko urzędasy zlecający prace podwykonawcom. Fakt głośno opisywany przed poprzednimi wyborami do samorządu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasność w temacie komuny 15 9 miesięcy temuocena: 100% 

   A jakie czynsze tam się płaci ? Bo ktoś mówił , że całe dziesiątki lat płacili po 2 zł za metr kwadratowy ? To prawda ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 14 9 miesięcy temuocena: 75% 

   1. Nie zniesiono limitu ZUS, więc tabela zawyża kwoty, co czyni cały artykuł niewiarygodnym. 2. Dzięki zniesieniu PIT dla

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myśl! 13 9 miesięcy temuocena: 12% 

   Sam jesteś niewiarygodny. Takie były zapowiedzi, więc miasto musi wziąć pod uwagę wszelkie scenariusze.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~An. 12 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Niezależnie od opcji politycznej każdy rząd (lokalny czy centralny) oszczędności powinien zaczynać od siebie. Jeżeli samorząd lokalny tnie wydatki tam, gdzie w pierwszej kolejności zaboli to mieszkańców, to bawi się w politykę a nie chroni obywateli, którzy na Ursynowie w przytłaczającej większości głosowali właśnie na niego.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dr 11 9 miesięcy temuocena: 71% 

   Trzaskowski to nie mieszka przypadkiem na Wyżynach?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkańcy Północnego Ursynowa 10 9 miesięcy temuocena: 64% 

   jak zwykle mieszkańcy Północnego Ursynowa pominięci jak co roku- tylko Kabaty i Kabaty, tylko tam drogi i inwestycje! 1.Zróbcie w końcu ten chodnik wzdłuż al.KEN od metra Ursynów do ulicy Ciszewskiego!!! 2.Jak wygląda okolica wejścia do metra Ursynów i metra Stokłosy( od al.KEN 85 przy biedronce)- wszędzie syf, graffiti i śmiecie, 3. jak wyglądają przejścia podziemne pod ulicą Herbsta i przejście pod ulicą Jastrzębowskiego? 4. Kiedy zniknie dzikie wysypisko za megasamem za Surowieckiego 10 od strony ul.Puławskiej?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca 9 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Ale macie zachcianki Mieszkańcy Północnego Ursynowa, wszak na Kabatach mieszka Pan Prezydent Trzaskowski, pomazaniec warszawskiego narodu, to i chodniki powinni malować:)))

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marzyciel 8 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Polecam odwiedzić "Osiedle Kabaty _ SMB" zagrodzony kwartał ulic , zamknięty w godzinach nocnych . Coś pięknego, jak tam jest przestrzeń zagospodarowana. Zieleń , sklepy , kawiarnie, apteki, spory dobrze zaprojektowany plac zabaw dla dzieci , dalej miejsce rekreacyjnego wypoczynku , nawet fontanna, , no bajka... Dla mieszkańców pozostałych osiedli Ursynowa , to jak jakiś sen ............... złoty. Pięknie. Mam pytanie . Czy to inwestycja tylko spółdzielni, czy dzielnica też się dokłada ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 7 9 miesięcy temuocena: 46% 

   Osiedle kabaty nie jest wcale w nocy zamknięte. To co opisujesz to inwestycje spółdzielni. Jedynie w tym roku wyremontowano kilka placów zabaw na terenie spółdzielni z kasy pochodzącej z budżetu partycypacyjnego.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ANALityk 6 9 miesięcy temuocena: 85% 

   Bzdura! PO jest niegospodarne i skorumpowane! A na Ursynowie rządzą ludzie ciemni, źli i bardzo wątpliwi moralnie. Ich przywódca Robert Kempa rodem z Koziej Wólki pod Koninem jest osobą wyjątkową nikczemną i łapserdakiem oraz delikatnie rzecz ujmując w mojej opinii łachudrą.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 5 9 miesięcy temuocena: 13% 

   Zły pislamisto. Przestań wybielać swoich złodziei

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EWAW 4 9 miesięcy temuocena: 25% 

   Drogi ANALityku - tęsknisz za Guziałem?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzaskowianka 3 9 miesięcy temuocena: 97% 

   A czy czasem remont czajki nie zabierze pieniędzy nie tylko z Ursynowa ale i całej Warszawy ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzilca 2 9 miesięcy temuocena: 97% 

   No była jeszcze strefa wypoczynku, jakże potrzebna :)))

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 1 9 miesięcy temuocena: 94% 

   Było też -150 milionów na remont kamienicy pod Teatr żydowski. Paląca potrzeba. Był też hostel lgbt, must have. A ja w tym roku no cóż, skromnie. -250pln na start, potem jeszcze -50 bo jednak za mało na starcie, co miesiąc -50 żeby funkcjonowało ciało pedagogiczne, no i -180, też co miesiąc, żeby młody coś zjadł. To tyle w temacie darmowego przedszkola. W międzyczasie jakieś wycieczki wizyty w domach kultury czy muzeach, oczywiście dodatkowo płatne.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2309 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020