REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Ursynowianie wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne i powstańcze. Udział w wydarzeniu wzięli głównie starsi, było jednak też kilkoro młodych uczestników. Nie zabrakło takich pieśni jak "Pałacyk Michla", "Sanitariuszka Małgorzata" czy "Warszawianka"..

  Tuż po niedzielnej godzinie "W" pod urzędem dzielnicy rozpoczęło się wielkie śpiewanie. Wystąpił chór Ars Chori i Iuvenis pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego. Repertuar był różnorodny, a żeby nikt się w nim nie pogubił, każdy uczestnik otrzymał specjalny śpiewnik. 

  Utwory poprzedzały krótkie historie, które opowiadał prowadzący. Na początek ursynowianie zaśpiewali "Balladę o chłopcach z AK", później były coraz bardziej znane utwory. Koncert zwieńczyły "Warszawskie Dzieci". W uroczystości wzięli udział również policjanci, którzy nie tylko pilnowali porządku, ale również trzymali śpiewniki i nieśmiało podśpiewywali.

  W koncercie wzięło udział 250 osób - taka liczba wynika z obostrzeń covidowych. Mnóstwo osób jednak podśpiewywało pieśni wokół terenu imprezy.

  ZOBACZ VIDEO: Tak Ursynów śpiewał piosenki powstańcze!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.464 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023