REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Jest wielka szansa na to, że od 6 grudnia na Zielonym Ursynowie zacznie działać jedyne w dzielnicy bezpłatne sezonowe lodowisko. O tę formę rozrywki dla dzieci od lat walczą radni oraz rodzice. Spełnienie ich postulatów pochłonie aż 700 tys. złotych. Taka sama kwota została wydana na letnie lodowiska i górki, które dziś są krytykowane.

  Co roku przed zimą na Ursynowie wybucha awantura o sezonowe lodowiska - świetną zabawę dla dzieci i młodzieży w czasie ferii świątecznych i zimowych. Od lat o organizację tego typu rozrywki apelują do władz dzielnicy radni. Mieszkańcy (i radni też) piszą również projekty do Budżetu Obywatelskiego.

  Niechętne stawianiu sezonowych lodowisk władze dzielnicy odpowiadały zawsze, że koszty utrzymania tego typu obiektów są gigantyczne, a dzielnica nie może sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy na prawo i lewo. Bezpłatnego miejsca do pojeżdżenia na łyżwach zimą na Ursynowie więc nie było i nic nie zapowiadało, by to się zmieniło.

  Aż 700 tys. na projekt z BO

  Jednak w tegorocznym głosowaniu przeszedł jeden z projektów lodowisk - autorstwa radnego Pawła Lenarczyka oraz Pawła Nowocienia. Powinien on zostać zrealizowany w 2023 roku, zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego. Ale autor poprosił dzielnicę o przyspieszenie prac - tak aby dzieci mogły szaleć na łyżwach już od grudnia tego roku, a nie od stycznia. Ratusz obiecał, że zrobi wszystko, by tak było.

  - Od 6 grudnia będzie można korzystać z lodowiska darmowego na Zielonym Ursynowie. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy mogli skorzystać w grudniu z tego wyjątkowego miejsca - mówi radny Lenarczyk.

  Na ostatniej sesji rady dzielnicy burmistrz studził dobre nastroje autora projektu. Lodowisko, co prawda powstanie, ale nie ma gwarancji, że przed świętami Bożego Narodzenia zostanie uruchomione.

  - Jeszcze raz podkreślę, że warunkiem powstania lodowiska w grudniu jest rozwiązanie kwestii przyłącza energetycznego. Tam potrzeba podłączenia 100kV. Będziemy robić wszystko, by zrealizować ten projekt - mówi Robert Kempa.

  Wszystko jest w rękach operatora energetycznego, który musi zdążyć z przyłączem, a wcale się z tym nie spieszy. Wielokrotnie już na Ursynowie różne inwestycje były opóźniane przez brak przyłącza. STOEN ma w umowach zagwarantowane minimum 6 miesięcy na wykonanie przyłącza. Były już w Warszawie przypadki podłączeń po 18 miesiącach. To, czy dzieci będą się bawiły na lodowisku przy Kajakowej od grudnia czy od stycznia, zależy więc od łaskawości operatora energetycznego.

  - Większość projektów jest "dowożonych", więc liczę na Pana i jestem spokojny - odpowiadał radny Lenarczyk

  Sezonowe lodowisko o wymiarach 18 na 40 metrów pod namiotem miałoby powstać między budynkiem Dzielnicowego Ośrodka Kultury "Ursynów" a przychodnią ZOZ Ursynów. Działałaby przy nim wypożyczalnia sprzętu. Wstęp byłby wolny. Koszt budowy i utrzymania aż do marca wyniesie prawie 700 tys. złotych.

  Letnie ślizgawki - nietrafiony pomysł?

  Drugie 700 tys. złotych na uciechy na łyżwach dzielnica wydała w tym roku. Mieszkańcy po raz pierwszy wybrali projekt postawienia letnich, syntetycznych lodowisk wraz z górkami zjazdowymi. To realizacja projektu „Małe Zakopane latem i zimą”, na który zagłosowało w 2021 roku ponad 1,6 tys. osób.

  Projekt jest dziś bardzo krytykowany. Po pierwsze ze względu na gigantyczne koszty. A po drugie na wykonanie. Początkowy entuzjazm opadł, gdy okazało się, że na łyżwach za bardzo nie da się jeździć. Sztuczne lodowisko nie jest takie jak naturalne.

  - Zjazd to tarcie, szorowanie, które wydaje takie odgłosy jak przy szlifowaniu bruku. Poza tym opiekun zabawy powinien podrzucać pomysły, konkursy czy cokolwiek pożytecznego, żeby była radość z zabawy na świeżym powietrzu - mówi nasz czytelnik.

  - Byłem kilka dni temu, jako osoba jeżdżąca na łyżwach muszę niestety stwierdzić, że po tej plastikowej powierzchni nie da się jeździć, a już na 100 procent nie da się niczego nauczyć dzieci - komentuje Andrzej.

  W efekcie dwa punkty z lodowiskami i górkami - przy UCK "Alternatywy" na Imielinie oraz przy Polance Raabego na Natolinie nie cieszą się popularnością, która uzasadniałaby wydanie kilkuset tysięcy złotych. Wkrótce pierwsza miejscówka zniknie, a druga będzie miała przerwę do 1 listopada. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~D ark 21 2 miesiące temu

   U topia

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ano 20 2 miesiące temuocena: 60% 

   Lodowisko sztuczne: dzieci radośnie urwisowaly i zażywaly naturalnej witamy D_ trzeba się ich zapytać, czy nowinka techniczna im się podobała;) Naturalne: oby nie było za małe dla chętnych;) Plusem obu jest jasne finansowanie: z jednej kieszeni! a nie z dwóch: jednej oficjalnej z podatków, no i z drugiej ukrytej, np. przez spółki skarbu państwa, za które i tak ja muszę zapłacić;)...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mkm 19 2 miesiące temuocena: 100% 

   A na utrzymanie 195 nie ma pieniędzy...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak to POdziałało 18 2 miesiące temuocena: 50% 

   Większość mieszkańców Ursynowa mieszka po wschodniej stronie ul. Puławskiej. Zachodnia strona Puławskiej, to należała do gminy Lesznowola. Garstka wpływowych cwaniaków kupiła sobie tam tanie grunty, z zabudową bez kanalizacji i infrastruktury miejskiej. Koncepcja była prosta : przyłączy się ten rejon zajęty przez znajomych królika do Ursynowa i zapewni im komfort za pieniądze setek tysięcy podatników gnieżdżących się w blokowiskach na zaniedbanych osiedlach . No i zbudowano estetyczny Ursynowski Dom Kultury, Przychodnię, boiska itp..... a u po wschodniej stronie zapaść i prowizorka z najtańszych surowców wtórnych, czyli byle co .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kcb 17 2 miesiące temuocena: 40% 

   To lodowisko powstanie po wschodniej stronie Puławskiej. Tak samo jak Dom Kultury i Przychodnia, wiedza z geografii się kłania, z historią miasta też nie lepiej. Lodowiska sztuczne w blokowiskach ursynowskich w tym roku powstały aż dwa, co prawda jeździć się nie da, ale to już pretensje do osoby, która to wymyśliła i osób, które to bezmyślnie poparły. Jak będzie z tym lodowiskiem to się dopiero okaże, oby tym razem było to dobrze utrzymane i przygotowane. Dzieci i dorośli będą mieli dużo przyjemności z zabawy na lodzie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~całe mycki 16 2 miesiące temuocena: 50% 

   ~Boom, jeśli chodzi o niedouczenie, to zastanów się nad znaczeniem słów "zażenowanie" i "żerowanie" - ja skończyłam 7 klas szkoły powszechnej, i znaczenie tych słów jest dla mnie z(a)rozumiałe...A poza tym jestem panienką.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 15 2 miesiące temuocena: 50% 

   przyznaj się - najczęściej chodziłaś na wagary jak były lekcje z języka polskiego?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~całe mycki 14 2 miesiące temuocena: 43% 

   ~Boom, o kiedy jesteś znawcą globalnego ocieplenia ? Bo od gadania bez sensu i truizmów, to od zawsze ! Skończ swoje trollowanie, bo stało się nudne !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 2 miesiące temuocena: 50% 

   Poza napisanym dzisiaj wycieczkami osobistymi nie napisałeś nic na temat, a na dodatek błędnie straszycie ludzi. To kto jest zwykłym, niedouczonym trollem żenującym na ludzkim strachu?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 12 2 miesiące temuocena: 80% 

   Na murale są pieniądze a na lodowiska szkoda?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~basta 11 2 miesiące temuocena: 58% 

   Mam pytanie : Ilu mieszkańców ma ZIELONY URSYNOW? ILU MIESZKAŃCÓW ma włwsciwy Ursynów ? Za pieniądze podatników z blokowisk robi się fajerwerki dla tzw. zielonego Ursynowa, czyli fragmentu gminy Lesznowola.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kcb 10 2 miesiące temuocena: 67% 

   Mała wiejska gmina Lesznowola ma co roku własne zadaszone lodowisko na którym za niewielkie pieniądze (w porównaniu z takim Figlowiskiem) bawią się ursynowskie dzieci. Te z blokowisk i te z domków jednorodzinnych w Grabowie, Pyrach czy Dąbrówce.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zielono_mi 9 2 miesiące temuocena: 57% 

   ~basta a Twoim zdaniem Zielony Ursynów to nie Ursynów. Nie wiem skąd przyjechałeś człowieku ale brak znajomości historii się kłania. Niby tam ludzie nie płacą podatków im nie należy się kanalizacja ani chodniki co dopiero przychodnia lub Dom Kultury. Przypominam Ci że jeszcze niedawno między blokami pasły się krowy i myśląc twoim tokiem to niby dlaczego dzieci z tzw. wysokiego Ursynowa dojeżdżały codziennie do szkoły w Grabowie lub w Pyrach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ninja 8 2 miesiące temuocena: 44% 

   Nie chodzi o to , że gmina Lesznowola wiejska , czy miejska. Nie chodzi o to , że nie nalezy się mieszkańcom tego rejonu kanalizacja, Dom Kultury, boiska , czy lodowiska! Chodzi o to , że ta lokalizacja jest zupełnie fizycznie i infrastrukturalnie nie zintegrowana z Ursynowem po wschodniej stronie ul. Puławskiej. Nie ma zgody na koncepcję wydatkowania funduszy przeznaczonych dla mieszkańców dzielnicy Ursynów , na elementarne uzbrojenie terenu, którym powinno się zająć miasto st. Warszawa , a nie Dzielnica. Dobrze , że nareszcie tam się zmieniają warunki życia, ale NIE MA ZGODY na to, żeby reszta mieszkańców Ursynowa miała znów, tak jak w czasie budowy tej dzielnicy mieszkaniowej dojeżdżać do Grabowa .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 2 miesiące temuocena: 50% 

   Ninja, m.st. Warszawa zarządza miastem poprzez dzielnice i ma obowiązek dbania o wszystkich mieszkańców dzielnicy, nie tylko z Ursynowa Wysokiego. To jest jedna dzielnica i jedno miasto. Nie podoba Ci się sposób zarządzania dzielnicą to możesz wyrazić swój sprzeciw w trakcie wyborów samorządowych głosując na odpowiedniego kandydata. A na razie to możesz sobie tylko wyrazić swoje zdanie publicznie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~politycy łapy precz od pieniędzy podatników! 6 2 miesiące temuocena: 85% 

   Za te miliony to byłyby schody ruchome do metra.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lol 5 2 miesiące temuocena: 29% 

   I na co to komu? Bo na pewno nie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich czy matkom z dziećmi w wózkach. A grubasom przejście 20 schodków nie zaszkodzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~007 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Lodowiska to mamy już w mieszkaniach przez zimne kaloryfery. Może niech te cwaniaczki ze spółdzielni Stokłosy włączą centralne ogrzewanie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DozorcaStokłosy 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   W Grudniu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 2 miesiące temuocena: 60% 

   To wina globalnego ocieplenia, że trzeba włączać ogrzewanie latem :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 2 miesiące temuocena: 57% 

   To tam są lodowiska? XD

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4412 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023