REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 17.11.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Aplikacja "Uprzejmie Donoszę" zdobywa coraz większą popularność. Dzięki niej mieszkańcy Ursynowa łatwo i szybko zgłoszą nieprawidłowe parkowanie. Tym samym pomogą straży miejskiej cierpiącej na wieczne braki kadrowe.

  Kogo nigdy nie zdenerwował źle zaparkowany samochód, niech pierwszy rzuci kamieniem! Niestety aut na ulicach Ursynowa jest coraz więcej. Miejsc parkingowych tak szybko nie przybywa, a gdzieniegdzie nawet ich ubywa. Kierowcy często parkują tam, gdzie znajdą miejsce - niekoniecznie zgodnie z przepisami.

  Pierwsze co przychodzi na myśl na widok nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu to zgłoszenie tego odpowiednim służbom – w tym przypadku straży miejskiej. I tak też wiele osób robi – najczęściej dzwoni na infolinię 986 lub 19115.

  Zgłaszanie jeszcze łatwiejsze

  Zanim przyjedzie patrol, wyszuka sprawcę wykroczenia i go ukarze, mija wiele godzin. Często samochodu już nie ma i strażnicy nie stwierdzają naruszenia. Naprzeciw temu problemowi wychodzi aplikacja "Uprzejmie Donoszę".

  - Każdy z nas chce swobodnie i bezpiecznie poruszać się po mieście. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Zbyt często, jako piesi, zmuszeni jesteśmy do przeciskania się, chodzenia gęsiego, omijania, wkraczania na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów, a nawet ustępowania jeżdżącym po chodnikach samochodom. "Uprzejmie Donoszę" jest ogólnopolskim rozwiązaniem, pomagającym mieszkańcom w nierównej walce z recydywistami parkowania – tłumaczą autorzy aplikacji.

  Zdaniem twórców aplikacji straż miejska to słabo dotowana służba, cierpiąca na chroniczne braki kadrowe. "Uprzejmie Donoszę" jest narzędziem, które ma wspomóc strażników w ich pracy. Ale czy straż miejska w ogóle respektuje takie zgłoszenia? O to zapytaliśmy stołeczną służbę.

  - Każde zgłoszenie, które wpływa do Straży Miejskiej m.st. Warszawy, jest rozpatrywane, a następnie podejmowane są dalsze czynności, zgodne z posiadanymi przez straż miejską kompetencjami. Zasadność interwencji nie zależy od formy zgłoszenia (telefon, aplikacja, osobista poinformowanie patrolu czy email) – zapewnia referat prasowy stołecznej straży miejskiej.

  Jak to działa?

  Czym różni się zgłoszenie wysłane za pomocą aplikacji "Uprzejmie Donoszę" od zwykłego telefonu na centralę? Dzięki zgłoszeniu przez aplikację strażnicy... nie muszą jechać na miejsce zgłoszenia. To nie tylko oszczędność czasu i zasobów, ale także możliwość szybszego ukarania sprawcy. A jak to działa?

  - Wystarczy zrobić dwa zdjęcia, sprawdzić automatycznie pobrany adres i numer rejestracyjny oraz określić rodzaj naruszenia. Tylko tyle. Straż miejska nie musi odwiedzać tego miejsca, żeby stwierdzić naruszenie naocznie. Dowód ze zdjęcia wraz z twoim oświadczeniem jest wystarczający – przekonują autorzy aplikacji.

  I właśnie zdjęcia są tutaj kluczowe. Jak przyznaje stołeczna straż miejska, fotografie są niezwykle pomocne przy udowadnianiu winy nieprawidłowo parkujących kierowców. Najważniejsze jednak, aby wykroczenie było na nich dobrze widoczne. Inaczej nawet 100 zdjęć nic nie wskóra. Następnie aplikacja przygotuje zgłoszenie, które wystarczy już tylko wysłać.

  Oczywiście można wysłać zwykłego maila ze zdjęciami, opisem sytuacji i oświadczeniem. Jeśli jednak zabraknie chociaż jednej z tych rzeczy, strażnicy i tak będą musieli przyjechać na miejsce. Natomiast "Uprzejmie Donoszę" daje pewność, że o niczym nie zapomnimy.

  Aplikacja działa jako strona internetowa. Na niektórych smartfonowych przeglądarkach (twórcy zalecają Firefox) można także stworzyć specjalną zakładkę. Wówczas witryna prawie niczym nie będzie się różnić od tradycyjnych aplikacji na telefon. Po wejściu na stronę wystarczy stworzyć konto i nic tylko „uprzejmie donosić”.

  A kierowcy niech pamiętają, że za nieprawidłowe parkowanie może grozić nawet do 500 zł mandatu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 116

  • 49
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  33Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tyle w temacie 33 wczoraj 16:43ocena: 57% 

   Społeczeństwo zdominowane przez donosicieli - to marzenie każdej skorumpowanej władzy.

   Edytowany: wczoraj 17:13

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oko sąsiada 32 wczoraj 15:26ocena: 100% 

   W USA ludzie z tego nieźle żyją. Robią zdjęcia, zanoszą na policję i dostają część z mandatu - po ściągnięciu od delikwenta oczywiście. Nie ma tam straży miejskiej.

   Edytowany: wczoraj 15:47

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taki alert by się przydał 31 2 dni temu 19:51ocena: 93% 

   Mam dobrą propozycję. Namawiam , aby Ursynów skopiował pomysł stosowany już w 20 polskich miastach. Proponuję, żeby zainstalować w Urzędzie dzielnicy URSYNÓW serwis realizowany przez portal NaprawmyTo kropka pl , poprzez który mieszkańcy będą mogli zgłaszać usterki i problemy w dzielnicy bezpośrednio do Urzędu dzielnicy. Wszystko dzięki serwisowi NaprawmyTo.pl – inicjatywie, która działa już w ponad 20 polskich miastach. – NaprawmyTo.pl to jest serwis, który koordynuje Fundacja Stocznia w Warszawie. Aplikacja daje możliwość dodawania zgłoszeń przez osoby zarejestrowane jak i niezarejestrowane. Mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić postępy w rozwiązywaniu problemu.

   Edytowany: 2 dni temu 21:51

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 30 2 dni temu 18:36ocena: 90% 

   a może rozwiązać straż miejską i przekazać kasioorę kulsonom?

   Edytowany: 2 dni temu 18:45

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 29 wczoraj 15:05ocena: 50% 

   Zgadzam się na rozwiązanie sm, bo i tak pożytku z nich nie widzę żadnego. Natomiast oddać kasę na kolejne radiowozy i milicję do pilnowania willi na Żoliborzu to też nie jest najlepszy pomysł.

   Edytowany: wczoraj 17:13

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konstytucja!!! 28 2 dni temu 17:11ocena: 13% 

   To jest pogwałcenie praw człowieka i konstytucji. Jak strażnik czy policjant może wystawić mandat karny tylko na podstawie zdjęcia? Przecież teraz można sfałszować wszystko nawet zdjęcie i jak ma policjant określić czy faktycznie jest prawdziwe. Nie jest przecież biegłym specjalistą w obróbce zdjęć.

   Edytowany: 2 dni temu 17:33

   odpowiedz oceń komentarz 4 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~born in warsaw 27 2 dni temu 18:22ocena: 77% 

   Tak jest. Elementarnym prawem człowieka zapisanym w Konstytucji powinno być parkowanie autka brum brum na trawniku, przystanku a najlepiej wszędzie gdzie dusza zapragnie! Ach ci piesi święte krowy, pedalarze, łowełki, lewactwo tfu tfu! Śmierć wrogom łojczyzny, żołnieże wyklenci, wielka wolska katolicka!

   Edytowany: 2 dni temu 18:45

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fan 19115 26 2 dni temu 19:45ocena: 7% 

   Dlatego się nie do niczego nie przyznajesz, miły donosiciel będzie się musiał pofatygować do straży czy policji. Wtedy ten na kogo doniesiono może poznać dane donosiciela.

   Edytowany: 2 dni temu 21:51

   oceń komentarz 1 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 25 2 dni temu 20:19ocena: 13% 

   @born in warsaw, ale szkolenie rodem z Moskwy... Byle małpa potrafiąca obsłużyć pirackiego photoshopa zrobi ci piękne zdjęcie auta z twoimi blachami, które będzie stało na zakazie, pod domem publicznym - gotowy na mandaty i ew. spojrzenia ludzi? Podeślij numery rejestracyjne w komentarzu i zobaczysz, jak mocno strażnicy weryfikują takie zdjęcia...

   Edytowany: 2 dni temu 21:49

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~del 24 wczoraj 07:24

   właśnie o to chodzi pisałam o tym wczęsniej i zostałam potraktowana tak samo jak Ty

   Edytowany: wczoraj 09:46

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 23 wczoraj 09:26ocena: 100% 

   Niestety. Takie łajzy jak ty łamia prawo i uprzykszają życie NORMALNYM ludziom. Policja wszędzie nie może być obecna ,więc NORMALNI ludzie muszą walczyć z taką patologią ,jak ty

   Edytowany: wczoraj 17:13

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemyslaw Chojnacki 22 2 dni temu 14:35ocena: 74% 

   Warto jeszcze przypomnieć o "stopagresjidrogowej", czyli skrzynce mailowej policji, na którą można a nawet trzeba przesyłać filmy z wideorejestratora dokumentujące wybryki patologicznych kierowców. Przymykanie oczu to dawanie przyzwolenia piratom drogowym. Kierowcy, działajmy razem na rzecz eliminacji bandytów z publicznych drog. Od tego zależy bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci!

   Edytowany: 2 dni temu 17:33

   odpowiedz oceń komentarz 31 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balian 21 2 dni temu 16:41ocena: 37% 

   Dokladnie, stop bandytom, brawo. To podpiszesz sie za wprowadzeniem tablic rejestracyjnych na rowerach?

   Edytowany: 2 dni temu 17:33

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemysław Chojnacki 20 2 dni temu 18:09ocena: 81% 

   ~Balian Chodzi o rowerzystów takich jak ten, który ostatnio roztrzaskał w drobny pył przystanek ciężko raniąc nastolatka czekającego na autobus? O tych notorycznie pędzących 80km/h i więcej przez gęsto zabudowany miejski teren? A może o tych rowerzystach parkujących swoje rodzinne klejnoty przed przejściami dla pieszych, demolujących trawniki i chodniki?

   Edytowany: 2 dni temu 18:45

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 19 2 dni temu 20:19ocena: 65% 

   Nie, chodzi o tych wszystkich rowerzystów co mają w nosie wszelkie przepisy prawa. Wczoraj pewien rowerzysta przejechał przez pasy, o mały włos mnie nie potrącił wjeżdżając na chodnik i jeszcze nawrzeszczał na mnie, że przecież ma światło i powinienem mu ustąpić miejsca. Na chodniku przy pasach!!! To są rowerowi terroryści.

   Edytowany: wczoraj 11:27

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~del 18 2 dni temu 13:59ocena: 20% 

   a jak ktos złosliwie zamieni numer rejestracyjny na kompie to co? to niezgodne z prawem wystawiac mandat na podstawie zdjecia niezweryfikowanego

   Edytowany: 2 dni temu 14:27

   odpowiedz oceń komentarz 6 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~del 17 wczoraj 07:23ocena: 17% 

   widać jaki pokrój społeczeństwa pisze tu komentarze. Jestem jak najbardziej za karaniem tych co zastawiają przejścia czy przejazdy ale nie za wszelką cenę. Ktoś nie lubi sąsiada to cyk fota podobnego zmiana numeru rejestracyjnego i "wyślij" do straży. Zastanówcie się nad tym

   Edytowany: wczoraj 09:46

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balian 16 2 dni temu 13:41ocena: 35% 

   Czytalem o tym, Freud albo Jung. Zeby latac z wywalonym ozorem i donosic 300 razy w roku to trzeba miec w uj nudne, parszawe życie

   Edytowany: 2 dni temu 14:33

   odpowiedz oceń komentarz 19 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemysław Chojnacki 15 2 dni temu 18:11ocena: 94% 

   Żeby postawę prospołeczną nazywać donoszeniem trzeba mieć wpojony system wartości rodem z "żylety" albo z kryminału (w sumie na to samo wychodzi).

   Edytowany: 2 dni temu 18:45

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Informatyk 14 2 dni temu 20:28ocena: 100% 

   Chodzi o to że nie lata się z ozorem tylko nie można przejść np z wózkiem.

   Edytowany: 2 dni temu 21:49

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dla porządku 13 2 dni temu 22:06ocena: 100% 

   Bez przesady, ale w krajach o tzw. „dojrzałej demokracji”, gdzie ludzie mają świadomość, że żyją w wolnym kraju u siebie i mają prawo do życia godnego, zgłaszają uciążliwe dla innych wykroczenia, żeby pomóc odpowiednim słuźbom jak najszybciej usunąć problem. A określenie „donosić” przyjęło się określać, w czasach gdy żyliśmy pod okupacją.

   Edytowany: 2 dni temu 22:10

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 12 wczoraj 22:31

   Chwalenie postawy prospołecznej kończy się zazwyczaj wtedy, gdy jeden taki "PROspołeczniak" zostaje podkablowany przez drugiego takiego "PROspołeczniaka", gdy jednak, jakimś niewyobrażalnym cudem, ten IDEALNY obywatel też np. źle zaparkuje, przejdzie o 2 w nocy na czerwonym albo wyrzuci plastikową butelkę w papierowym opakowaniu... Pamiętajcie towarzyszu, że promując 100% jawności, ta jawność wygrzebie każdy wasz błąd, jakkolwiek głupi i nieistotny by on nie był...

   Edytowany: dzisiaj 23:24

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 11 2 dni temu 12:46ocena: 64% 

   I tak powinno być. W Polsce wielu kierowców to święte krowy, które najchętniej podjechałyby autem prosto pod kasę w sklepie. Zgłaszać i karać.

   Edytowany: 2 dni temu 17:33

   odpowiedz oceń komentarz 35 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balian 10 2 dni temu 13:39ocena: 43% 

   Ilu rowerzystow zglosiles, panie praworządny?

   Edytowany: 2 dni temu 13:57

   oceń komentarz 22 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 2 dni temu 15:20ocena: 50% 

   Rowerzyści nie mają rejestracji. Jak ich zgłaszać?

   Edytowany: 2 dni temu 15:29

   oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 8 wczoraj 09:03ocena: 75% 

   Ja nikogo nie zgłaszam. Ale popieram zgłaszających. Poza tym co to za argument na poziomie przedszkola? Jak jedni łamią prawo, to drugim też wolno?

   Edytowany: wczoraj 09:46

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonimowy donosiciel 7 2 dni temu 12:26ocena: 51% 

   O! To coś dla mnie!

   Edytowany: 2 dni temu 17:33

   odpowiedz oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alf 6 2 dni temu 11:39ocena: 42% 

   Absurdalny tekst promujący stronę internetową zamiast przypomnienia, że od 7 lat w Warszawie działa niezła aplikacja Warszawa 19115, przez którą można zgłaszać wykroczenia w parkwoaniu i wiele innych spraw. Ta strona z artykułu niczego nie zmienia poza skandalicznym sugerowaniem, że zgłoszenie wykroczenia jest donoszeniem.

   Edytowany: 2 dni temu 12:52

   odpowiedz oceń komentarz 16 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 5 2 dni temu 16:04ocena: 61% 

   Dość często zgłaszam na 19115. Ze zdjęciami. Zawsze po wielu godzinach dostaję odpowiedź, że nie stwierdzono... Czasem nawet następnego dnia. Pewnie że nie stwierdzono jeśli: a) się nie przyjeżdża na wskazane miejsce, b) przyjeżdża się po wielu godzinach. Może i aplikacja działa, ale straż miejska już nie.

   Edytowany: 2 dni temu 18:46

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 2 dni temu 16:55ocena: 100% 

   Jot, na takich co notorycznie parkują utrudniając ruch samochodów i pieszych działają jedynie karne ... naklejki na szybę. A straż miejska powinna być zlikwidowana, bo w obecnej formie jest nieudolna.

   Edytowany: 2 dni temu 17:33

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 3 2 dni temu 10:19ocena: 85% 

   a to nie materiał reklamowy?? taka aplikacja już od dawna istnieje i nazywa sie warszawa19115

   Edytowany: 2 dni temu 10:30

   odpowiedz oceń komentarz 33 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 2 dni temu 10:11ocena: 67% 

   Jak można dać taki tytuł? Kochają donosić? Nie, reagują na nieprawidłowości. Może choć w tym będziemy mieli jakieś sukcesy wzorem Szwajcarów, bo na te pseudosłużby ślepe na jedno oko co bez zgłoszenia nie zareagują to nie ma co liczyć.

   Edytowany: 2 dni temu 11:14

   odpowiedz oceń komentarz 48 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwatorka 1 2 dni temu 14:17ocena: 53% 

   Kochają donosić, kochają. Jeżeli nie wierzysz, odwiedź grupę Obywatele Ursynowa.

   Edytowany: 2 dni temu 14:33

   oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4525 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022