Ursynowianie piątą młodzieżową drużyną koszykarską w Polsce!

09:38, 04.03.2019 Kuba Turowicz Aktualizacja: 12:35, 04.03.2019
Skomentuj FB/UKS GIM 92 koszykówka FB/UKS GIM 92 koszykówka

Ursynowianie w piątce najlepszych koszykarskich zespołów młodzieżowych w Polsce. W finale mistrzostw kraju nasi zawodnicy zdobyli piąte miejsce, pokonując w ostatnim meczu MKS Pruszków 91:83. Ponownie rewelacyjną skutecznością popisał się Bogdan Izrailewski, który rzucił przeciwnikom aż 37 punktów.

Gim92 nie był faworytem krakowskiego, finałowego, etapu Mistrzostw Polski. Obserwatorzy widzieli pretendentów do tytułu w innych ekipach. Ten brak presji dawał naszym chłopakom duży komfort psychologiczny. Półfinałowe spotkania były trudne, po porażkach z KS AGH Koroną Oknoplast Kraków i Asseco Arką Gdynia, ścisła finałowa czwórka była już poza zasięgiem.

Zwycięstwo w ostatnim grupowym spotkaniu z Treflem Sopot dało zawodnikom z Ursynowa szansę na grę o 5. lokatę na krakowskim turnieju. Koszykarze Gim92 pokonali MKS Pruszków 91:83. Świetnie weszli w spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadzili 24:16. W dwóch kolejnych kwartach Pruszków odrabiał straty, jednak w samej końcówce ursynowska ekipa zmobilizowała siły i ostatecznie wygrała przewagą ośmiu oczek.

- Moi zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Zarówno w obronie, jak i w ataku zagraliśmy mądrze i rozsądnie. Znamy zespół z Pruszkowa bardzo dobrze i cieszę się, że mogliśmy się zrewanżować za styczniową porażkę w barażach. Jestem dumny z drużyny i myślę, że wszyscy zapamiętamy ten sukces do końca życia - mówi trener Gim92, Marek Popiołek.

Wśród ursynowian świetną skutecznością popisał się Bogdan Izrailewski, który zgromadził 37 punktów. 15 oczek uzbierał Kacper Mościcki, o jedno mniej Jakub Kajka, a "dychę" strzelił Antoni Michalski.

Mistrzami Polski U-20 zostali koszykarze KS AGH Korony Oknoplast Kraków. W finale zespół Wojciecha Bychawskiego pokonał Asseco Arkę Gdynia 72:65. Brąz zdobyła drużyna Exact Systems Śląska Wrocław. MVP turnieju finałowego został obrońca KS AGH Korona Oknoplast Maciej Koperski.