REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2018, 13:25 komentarzy 1

  (SK)

  REKLAMA

  Ponad 20 tys. złotych zebrano podczas "Koncertu charytatywnego dla Dawida", który w sobotę odbył się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej. Ursynowianie okazali chłopcu nie tylko wsparcie finansowe, ale też mnóstwo serca.

  W sobotę cały Ursynów zagrał dla Dawida! Obchodzący 10. urodziny, chory na nowotwór mózgu chłopiec z Zielonego Ursynowa potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację. Miesiąc temu kilkoro społeczników z dzielnicy postanowiło zorganizować dla niego koncert charytatywny.

  - Z chwilą gdy przyszedł nam ten pomysł do głowy, nie sądziłem, że uda się zrobić tak dużą imprezę - mówi Adam Kuprianowicz, perkusista ursynowskiego zespołu Center Positive, współorganizator akcji.

  W DOK Ursynów przez całe popołudnie przewijały się tłumy gości. Bardzo chętnie wrzucano pieniądze do puszek. Była kawiarenka, pokazy modelarskie, ratownictwa medycznego, a specjalny pokaz karate przygotowała Justyna Marciniak, wielokrotna mistrzyni świata w tej dyscyplinie. Na scenie królowali wokaliści i zespoły muzyczne związane z Ursynowem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się charytatywne kiermasze.

  - Sprzedajemy kartki świąteczne oraz płyty wykonane przez uczniów naszej szkoły - mówili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 96 przy Sarabandy, do której uczęszcza również Dawid. Mnóstwo rzeczy przywiozły także dzieci z Przedszkola nr 395 przy ul. Na Uboczu.

  - Mamy dużo prac młodych autorów, obrazy, rzeczy z ceramiki. Jestem zaskoczona, bo przed chwilą przyszli rodzice, którzy przekazali obrazy 10-letniej autorki i już się sprzedały. To budujące, że tyle osób się dołącza do naszej akcji. Mamy trzecią pełną puszkę - mówi Marta Kuprianowicz.

  Impreza wyszła również poza domu kultury. Około 30 zawodników wzięło udział w specjalnym "Biegu dla Dawida" po Lesie Kabackim zorganizowanym przez Fundację "Kajakowa Dzieciom".

  Wzruszające 100 lat dla Dawida

  Kulminacyjnym momentem koncertu było pojawienie się Dawida na scenie. A ponieważ za parę dni ma 10. urodziny, publiczność zaśpiewała mu sto lat.

  - To było bardzo wzruszające, wszystkim leciały łzy. Dzieci przyniosły tort, zaśpiewały 100 lat. To co się tu dzieje to wyśmienita nagroda za trud organizacji koncertu - przyznała Marzena Zientara, współorganizatorka akcji.

  - Te prawdziwe tłumy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękuję wszystkim, którzy do nas zawitali. To ludzie o wielkich sercach. Dawid wyszedł od nas zachwycony i zadowolony. On teraz czuje siłę i czuje moc! Wielki dzięki! - mówiła Beata Rusinowska, dyrektorka DOK Ursynów.

  Organizatorzy poinformowali, że rodzicom Dawida przekazali 21.433,50 złotych zebranych podczas sobotniej akcji. Sprzedało się 90% przedmiotów wystawionych na kiermaszach. Pozostałe rzeczy zostaną wystawione na aukcji charytatywnej, więc to nie koniec pomocy dla chorego chłopca z Zielonego Ursynowa.

  VIDEO: Tak było na koncercie dla Dawida!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KASIA 123 1 ponad rok temu

   LUDZIE TROCHĘ MAŁO, JA PROPONUJĘ ZROBIĆ FESTYN W KOLEJNYCH MIEJSCACH BLISKO MIESZKAŃCÓW, NP KONCERTOWA, PUSZCZYKA, MIESZKAŃCY PRZYJDĄ, BĘDZIE BLIŻEJ, MOŻE BYĆ LOTERIA CHĘNIE FANTY MLODZIEŻ PRZYNIESIE, KWESTUJMY PRZY KOŚCIOŁACH, MAM NA MYSLI DZIECI, MY TAK ZROBILIŚMY PRZY ZBIÓRCE DLA KRZYSIA. NASZ PROBOSZCZ JEST WSPANIAŁY

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2351 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.PL-05-03----04.04.2019