REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Około 18 litrów krwi udało się zebrać podczas pierwszej zbiórki prowadzonej przez klub honorowego dawcy krwi "Krewki Ursynów". Społecznicy razem z dzielnicą organizują cały cykl zbiórek pod hasłem "40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa".

  Przed urzędem dzielnicy stanął dziś ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Od 10:00 do 15:00 można było w nim oddać krew - najcenniejszy lek, które w szpitalach ciągle brakuje, zwłaszcza w nadchodzącym okresie letnim. Można było również zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego. 

  Pierwszą ze zbiórek pod hasłem "40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa" zorganizował we współpracy z dzielnicą powstały niedawno ursynowski klub honorowego dawcy krwi "Krewki Ursynów". Mieszkańcy nie zawiedli, przez cały czas przed ambulansem ustawiała się kolejka chętnych. Każdy oddawał jedną jednostkę - ok. 450 ml krwi.

  - Jak tylko akcja ruszyła o godz. 10:00, tak są osoby chętne do oddania krwi. Były też takie, które chciały oddać, ale czas już na to nie pozwolił - mówi Tomasz Mazur z klubu "Krewki Ursynów". 

  ZOBACZ VIDEO: Pierwsza zbiórka "Krewkiego Ursynowa"

  Tuż przed 15:00 w sobotę udało się zebrać ok. 18 litrów krwi. Jeśli kolejne zbiórki będą się cieszyć podobną popularnością, to założony cel - 40 litrów krwi - uda się przekroczyć kilka razy. 

  Krwiobus w ramach akcji "40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa" pojawi się przed urzędem jeszcze 1 lipca, 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października oraz 25 listopada. Więcej o działalności klubu można przeczytać na stronie: www.krewkiursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kacper 1 10 miesięcy temu

   Ponad 1h czekania na wejście do autobusu w pełnym słońcu. A wystarczyło zaparkować na parkingu urzędu i autobus sam by rzucał przyjemny cień oczekującym.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1207 sekundy
  REKLAMA