REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kolejka ciągnęła się aż do stacji metra

  Kolejka ciągnęła się aż do stacji metra (T. Mazur, "Krewki Ursynów")

  - To jedyna długa kolejka, która cieszy - komentowali ursynowianie ogromny ogonek do krwiobusa, który dziś rano stanął na parkingu urzędu dzielnicy. Przy zachowaniu nadzwyczajnych środków ostrożności ursynowski klub krwiodawców zorganizował zbiórkę krwi, tak potrzebnej dziś szpitalom.

  Kilkadziesiąt osób uformowało kolejkę na parkingu przed ratuszem jeszcze przed godziną 9:00, zanim rozpoczęła się zbiórka. Ciągnęła się aż do wind stacji metra Imielin, bo kolejkowicze zobowiązani zostali do zachowania odpowiedniego odstępu. Z tego widoku zadowoleni byli organizatorzy.

  - Kolejka do poboru krwi na cały dzień! - cieszył się Tomasz Mazur, wiceprezes klubu "Krewki Ursynów". Wśród oczekujących wiele było nowych osób, które odpowiedziały na apel o uczestnictwo w tej wyjątkowej akcji.

  Ze względu na zagrożenie epidemiczne każdy z rejestrujących się dawców był wstępnie badany przez personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Sprawdzano temperaturę ciała, wypytywano m.in. o powrót z zagranicy.

  W sumie podczas ponad 5 godzin akcji (zbiórka się nieco przedłużyła) zarejestrowano 57 chętnych, a krew oddało 40 dawców. Zebrano 18 litrów bezcennego leku.

  - Około 13:00 musieliśmy odesłać ok. 20-30 osób, bo już było wiadomo, że nie będą mogli oddać krwi - relacjonuje Tomasz Mazur z "Krewkiego Ursynowa".

  Ursynowianie pokazali swoje wielkie serce, skala odzewu na apele o uczestnictwo w zbiórce przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dlatego ursynowski klub honorowego krwiodawstwa zapowiada, że w kweitniu zorganizuje dodatkową zbiórkę, albo podczas następnej, regularnej zbiórki 25 kwietnia, pod ursynowski ratusz przyjadą aż dwa krwiobusy.

  Następne zbiórki na Ursynowie: 25 kwietnia, 30 maja, 27 czerwca, 25 lipca, 29 sierpnia, 26 września, 31 października i 28 listopada. Patronem medialnym ursynowskiej zbiórki krwi jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~z 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jle_ffm 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Serce rośnie, że mamy wokół tak wspaniałych sąsiadów :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2875 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020