REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2020, 07:40 komentarzy 5

  (SK)

  Nie przeszkadzały maseczki, ani żar słońca. Ursynowianie wspólnie śpiewali piosenki powstańcze w rocznicę wybuhcu zrywu stolicy sprzed 76 lat.

  Inna była godzina, inna pogoda, inne warunki, ale wspólne czczenie pamięci o powstańcach poszło ursynowianom... śpiewająco!

  Tuż po uroczystościach w godzinę "W" na ratuszowym parkingu rozbrzmiały powstańcze pieśni. Chórzystami byli nie tylko zawodowcy z dwóch zespołów wokalnych "Ars Chori" i "Ave" pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego, ale wszyscy uczestnicy spotkania. Mieszkańcy dostali do ręki śpiewniki i z chęcią śpiewali znane i mniej znane utwory sprzed ponad 70 lat.

  Nie zabrakło więc "Pałacyku Michla", wzruszającej "Warszawo ma", skocznej "Sanitariuszki Małgorzatki" oraz słynnych:  "Marszu Mokotowa" czy "Warszawianki", podczas której wszyscy stali. Na zakończenie był też bis. Z okolicznościami powstania utworów oraz ciekawostkami zapoznawał ursynowian prowadzący imprezę Tomasz Szuran.

  ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami

  Mimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, w koncercie wzięło udział ponad sto osób, z czego spora część kryła się przed słońcem w cieniu budowanego domu kultury. Wystawienie krzeseł na skwar było największym błędem organizatorów. Wystarczyło, by scena z chórami mieściła się nie w podcieniach ratusza, ale od strony Wasilkowskiego i uczestnikom oraz chórzystom nie dokuczałby upał. To cud, że mnóstwo starszych osób wytrzymało przez całą imprezę w tak niesprzyjającym miejscu.

  Gdyby organizatorzy zdecydowali się dochować tradycji i zorganizować koncert w godzinach wieczornych, z pewnością wszystkim wyszłoby to na zdrowie, tym bardziej, że o bezpieczeństwo uczestników zadbano w szczególny sposób - przy wejściu mierzono temperaturę, przeprowadzano rejestrację telefoniczną, krzesła były ustawione w bezpiecznej odległości.

  Na przekór warunkom ursynowianie chętnie śpiewali, a znakomite wykonania solistów i połączonych chórów z Ursynowa i Białołęki nagradzali gromkimi brawami. Oklaski zebrała też dzielnica za sfinansowanie koncertu. Obyśmy w przyszłym roku mogli spotkać się w szerszym gronie, już bez maseczek i środków ostrożności.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kacper 5 ponad rok temu

   Chciałam wziąć udział w koncercie ale nie dałam rady. Było za gorąco. Dlaczego nie zorganizowano tego w godzinach wieczornych, albo po prostu w cieniu.... A swoją drogą mierzenie temperatury w pełnym słońcu chyba mija się z celem. Szkoda...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WojciechNatolin 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Mierzenie temperatury jest związane z przepisami i o tum nie ma co dyskutować. Upał tez niewiele w tej temperaturze przecież zmienia. Nie widziałem by kogoś z kolejki z powodu temperatury zawrócono zresztą. Sam koncert wspaniały, chór i dyrygent również, repertuar też. Tylko ten upał i żar w plecy. Ja nie mogłem już pod koniec wytrzymać, z tego powodu nigdy nie byłem załamany bisem jak na tym koncercie bo jednak chciałem jak najszybciej z tego słońca uciec

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna S. 3 ponad rok temuocena: 25% 

   Szkoda ze redakcja potrafi zawsze tylko krytykować. Widać taki poziom "dziennikarstwa". Tylko wbijać szpile. Nic merytorycznie ... wstyd. A koncert dobrze i rozsądnie zorganizowany jak na te czasy. Bezpieczne odstępy między ludźmi, dezynfekcja - to cieszyło, że organizatorzy o tym pomyśleli. Dziekuje ze mogliśmy razem przy Ratuszu uczcić 76. Rocznice Wybuchu Powstania Warszawskiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewaaaa 2 ponad rok temuocena: 71% 

   Redakcja jest od krytyki. I szczerze mówiąc ten głos jest w moim imieniu. Spaliłam się prawie od słońca, mogli inaczej to poustawiać. Jeśli uważasz, że dziennikarze mają się przymilać władze, to chyba nic nie rozumiesz

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EdwardS 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Anna S- skrytykowano tylko to, że scena byka tak ustawiona, iż słońce paliło w kark. Na koncercie byli głównie seniorzy. Wystarczyło scenę zrobić z drugiej strony przy flagach - byłby komfortowy cień. Poza tym organizacja i wykonanie super!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4968 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023