REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2020, 10:44 komentarzy 3

  (FB/R.Kempa)

  Kawa, batony, szampony, ręczniki i pościel - to tylko część darów ofiarowanych przez mieszkańców Ursynowa pacjentom i personelowi placówek medycznych. Odzew na akcję zorganizowaną przez dzielnicowe przedszkola, szkoły i poradnie przerósł najśmielsze oczekiwania.

  Niegasnąca pandemia sprawia, że w szpitalach pojawiły się braki podstawowych produktów żywnościowych i higienicznych. Zmaga się z nimi zarówno personel medyczny, jak i pacjenci. Jak zwykle w takich sytuacjach pojawia się pomysł zorganizowania zbiórki. Tak też stało się na Ursynowie, gdzie dyrekcje placówek oświatowych skrzyknęły się i postanowiły przeprowadzić akcję pod hasłem “Pamiętajmy, dobro powraca”.

  Dzielnicowe przedszkola, szkoły i poradnie przez ostatnich 10 dni zbierały od mieszkańców rzeczy, których brakuje w szpitalach.

  - Akcja okazała się dużym sukcesem. Bardzo wielu ludzi się zaangażowało w pomoc. Wspólnie zgromadziliśmy dużo darów, które przekażemy do kilku warszawskich szpitali oraz ursynowskich placówek - hospicjum onkologicznego, stacji pogotowia oraz domu pomocy społecznej - mówi Agnieszka Szemberska, dyrektorka Przedszkola nr 412 z Oddziałami Integracyjnymi, współorganizatorka akcji.

  W prawie każdej placówce oświatowej na Ursynowie były wystawione kosze, do których trafiły m.in. pieluchy, ręczniki, pościel, środki higieniczne, napoje i słodycze.

  - To wspaniała akcja jednocząca ludzi, w której musiałam wziąć udział. Ja kupiłam kilka rzeczy, ktoś inny też, i tak ziarnko do ziarnka uzbierała się z tego pokaźna górka. Zawsze wzrusza mnie, jak oglądam w telewizji jakieś zbiórki dla potrzebujących, że tyle osób się w nie angażuje. Tym razem i ja dorzuciłam coś od siebie - mówi pani Paulina.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rekin 3 2 miesiące temuocena: 80% 

   Znaczna większość placówek medycznych jest w zarządzie samorządów i wojewodów ! Więc czemu ich nie pytacie..... czemu mają takie dziadostwo, że posiłkują się żebractwem? A może Trzaskowski powie jak to pięknie doposaża placówki medyczne. Wszystkiemu winien rząd i oczywiście Kaczyński i jego kot. Ha ha ha. Stara śpiewaka .... respiratory, tylko nikt nie pisze ile rzeczywiście ich kupiono w tym Trzaskowkiemu i innym cwaniakom tak głośno krzyczącym.... No tak, ale to jest mało chwytliwe ..... by dokopać rządzącym. A młode nowoczesne pelikany muszą coś łykać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 2 2 miesiące temuocena: 25% 

   Żenujące jest ze nasze państwo nie zapewnia szpitalom podstawowych materiałów ochronnych czy higienicznych. I ze potrzeba robić takue zbiórki a rząd przewala kasę na respiratory, ktorych nie ma, limuzyny, maszty z flagami czy 7 ton zarcia dla kancelarii premiera...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 1 2 miesiące temuocena: 27% 

   Brawo, brawo, brawo. Ale Czarnek i tak powie, że nauczyciele to Zło

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2358 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021