REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Błażej Maresz (po prawej) - nowy prezes MWZKol

  Błażej Maresz (po prawej) - nowy prezes MWZKol (Magda Tkaczyk/WKK)

  Mazowiecko-Warszawski Związek Kolarski ma nowego prezesa. Został nim ursynowianin i twórca jednego z czołowych klubów kolarskich w Polsce Błażej Maresz.

  W minioną sobotę Błażej Maresz został wybrany nowym prezesem MWZKol. To nie przypadek. Od 2002 roku prowadzi Warszawski Klub Kolarski z siedzibą w naszej dzielnicy. Klub przez lata rozrastał się i szkolił kolejnych młodych kolarzy, by stać się jednym z najlepszych klubów kolarskich w Polsce. Wielokrotnie pisaliśmy o sukcesach wychowanków WKK – zarówno tych na krajowym, jak i zagranicznym podwórku. W sobotę przyszedł czas, gdy jego założyciel mógł postawić kropkę nad „i”.

  - To wynik tego, co robiłem z WKK. Klubu, który od grupy znajomych, przerodził się w największy klub w Polsce. Robimy 50% wyników całego okręgu i trudno było chować głowę w piach. Czułem, że powinienem przyjąć tę funkcję, i tak też zrobiłem. Jeśli mam możliwość przekazać zdobytą przez lata wiedzę, to z przyjemnością to zrobię – przyznaje Błażej Maresz.

  Nowy prezes MWZKol chce skupić na tym, co robił dotychczas. Tyle że na większą skalę. Chodzi przede wszystkim o zachęcanie klubów kolarskich na Mazowszu do sięgania dalej oraz o rozwój wszystkich dyscyplin kolarskich.

  - W WKK skupialiśmy się głównie na kolarstwie górskim, ale mamy też kolarstwo szosowe. I tak też pociągnęliśmy za sobą kilka innych, okolicznych klubów, np. z Radzymina, czego efektem były coraz lepsze wyniki tych klubów. Marzy mi się, żeby nasz okręg był jeszcze lepszy w kolarstwie szosowym. Mamy też największy tor do kolarstwa torowego, a mimo to nasz okręg pod tym względem leży – zauważa prezes MWZKol.

  Młodzież na pierwszym miejscu

  Jak przekonuje Maresz, czasami wystarczy tylko dobre słowo i odrobina zachęty, by kluby rozwinęły skrzydła. I tak też zamierza prowadzić Mazowiecko-Warszawski Związek Kolarski. Jednak najważniejszym elementem w układance nowego prezesa są ludzie. A przede wszystkim młodzież, którą chce zachęcać do kolarstwa, zasiać w niej pasję. To właśnie na tym zdaniem założyciela WKK należy oprzeć mazowieckie i dalej polskie kolarstwo.

  - Żyję tym sportem, bardzo się nim emocjonuję. Zawsze mnie nakręcało to, że coraz więcej młodzieży garnie się do kolarstwa. Dlatego chcę informować o wszystkich sukcesach, jakie odniosą, chociażby za pomocą mediów społecznościowych. Należy też organizować galę na koniec sezonu i wręczać im puchary – stwierdza Błażej Maresz.

  W ten sposób chce motywować młodych kolarzy. Taka nagroda to niby nic niezwykłego, ale potrafi zadziałać na wyobraźnię młodego człowieka. Najlepszym przykładem jest właśnie WKK, który zawsze na podsumowanie sezonu zaprasza wszystkich swoich członków na ognisko na polance w Powsinie. W tym czasie organizuje również mini zawody, a uczestnicy w nagrodę otrzymują właśnie puchary.

  - Ktoś, patrząc na to wszystko, może sam zechcieć spróbować i wkręcić się w ten sport. Natomiast my po wręczeniu takiej nagrody jesteśmy pewni, że zawodnicy będą się przygotowywać przez zimę i powrócą na kolejny rok – mówi prezes MWZKol.

  Wychowanie przez sport

  W całym tym działaniu chodzi przede wszystkim o wychowywanie przez sport. Stworzenie mistrzów jest tylko pochodną, bo przecież nie każdy nim zostanie. Jak przyznaje Maresz, czasami młodzież sama za bardzo podkręca sobie treningi i trzeba studzić ich zapał – byle tylko nie przyszło wypalenie.

  - Dopingować i wspierać, ale na pewno nie popychać - zaznacza.

  Z czasem wielu kolarzy zrezygnuje z dalszych treningów. Ale to, czego się nauczą w ich trakcie, zostanie z nimi na zawsze. Bo sport to nie tylko wysiłek fizyczny, ale także mentalny.

  - Nawet jeśli nie zostaną w tym sporcie, to mogą zostać kimkolwiek, wykorzystując pełen zestaw wartości, który nabywają w czasie treningów. Pracowitość, pokora, punktualność, czy nawet – co może głupio zabrzmieć – higiena osobista. To właśnie daje sport – tłumaczy Błażej Maresz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4034 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021