REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Lakpa Rita Sherpa)

  Świetna informacja dotarła do nas z Nepalu. Ursynowianka - Miłka Raulin zdobyła Koronę Ziemi. Jest najmłodszą Polką, która skompletowała najwyższe szczyty na wszystkich kontynentach.

  Dotarcie na sam wierzchołek najwyższej góry świata było jej marzeniem. Góry to jej pasja - od 14 lat wspina się wszędzie gdzie się da.

  - W 2011 roku mając już na koncie zdobyty Mt. Blanc pomyślałam, że fajnie byłoby zdobyć wszystkie najwyższe wierzchołki kontynentów. Tak urodził się projekt "Siła Marzeń - Korona Ziemi" - pisze o sobie na Facebooku.

  Środki na wyprawę w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zebrała na serwsie fundraisingowym. W marcu w DOK Ursynów uroczyście ją odprawiono. Dziś z Nepalu dotarła do nas wspaniała informacja. Miłka zdobyła Mount Everest, najwyższą górę świata liczącą 8.848 metrów nad poziomem morza.

  Tym samym ursynowianka została dziesiątą i najmłodszą Polką, która sięgnęła po Koronę Ziemi, czyli dziewięć najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. Pobiła rekord Martyny Wojciechowskiej.

  Miłka pochodzi z Gdyni, ale od wielu lat mieszka na Zielonym Ursynowie. - Przede wszystkim jestem szczęśliwą mama jedenastoletniego Jeremiego. Z wykształcenia i zawodu jestem magistrem trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczką, miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu - pisze o sobie.

  Na swoim koncie - obok zdobytego dziś wierzchołka Ziemi - ma również sześciotysięczne szczyty w Himalajach Indii i Nepalu oraz wyprawy w Andy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.341 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020