REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 października 2021, 12:29 komentarzy 8

  (zdjęcie ilustracyjne)

  Ludzie umierają z wychłodzenia, dzieci płaczą z głodu, brakuje wszystkiego - jedzenia i środków higienicznych. Tak wygląda sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Społeczniczki z osiedla "Jary" postanowiły odczarować ich los i poprowadzić zbiórkę. Kobiety szukają chętnych do pomocy.

  W ostatnich miesiącach na Białoruś przybyły z Bliskiego Wschodu i Afryki tysiące imigrantów, chcących przedostać się do Unii Europejskiej. Polska Straż Graniczna codziennie informuje o setkach prób nielegalnego przekroczenia naszej granicy. Ludzie koczują tam bez podstawowych artykułów niezbędnych do przeżycia i ciepłych ubrań - a temperatura w nocy spada już poniżej zera.

  W całej Polsce ruszyły zbiórki na rzecz uchodźców przebywających na granicy polsko-białoruskiej. Bo pomoc humanitarna, niezależnie od tego, co myślimy o tym czy wpuszczać imigrantów, czy nie, jest naszym obowiązkiem. 

  Tak właśnie myślą mieszkanki z osiedla "Jary", które już nie raz pomagały ludziom w potrzebie. Pomagały bezdomnym, domom dziecka, a ostatnio dzieciom z ośrodka w Laskach. Tym razem ruszają z ursynowską zbiórką na rzecz uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. 

  Od 25 października zbierane będą karimaty, kołdry, koce termiczne, środki higieniczne, odzież przeciwdeszczowa oraz żywność z długim terminem bez konieczności gotowania. Na granicy są również dzieci - przydadzą się więc zabawki, pieluchy i artykuły dla niemowląt.

  - To jest tragiczna sytuacja ludzi, którzy tam marzną i czekają na pomoc. Liczymy na gest osób o dobrym sercu, którzy chcą wesprzeć innych w tej trudnej sytuacji - mówi ursynowianka Teresa Grycuk, jedna z organizatorek zbiórki.

  Zbiórka rozpoczyna się oficjalnie dopiero w poniedziałek, 25 października. Jednak już dziś można przekazywać dary do siedziby SMB "Jary" na ul. Surowieckiego 12. Spółdzielnia zgodziła się je gromadzić i przechowywać.

  Organizatorki akcji poszukują również transportu. Gdyby znalazła się osoba z busem, która mogłaby przewieźć rzeczy - Teresa Grycuk i Ewa Molak proszą o kontakt przez Messengera. Kobiety liczą w tej kwestii również na pomoc ratusza.  Akcja potrwa do 29 października.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Emeryt 8 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Nie chce tu Afrykanów ani Arabów. Mam takie zdanie i mam prawo je mieć. Wystarczająco dużo problemów sprawiają Ukraińcy i Białorusini. Ale już trudno. Ale innych nie chce. Nie mówię, że nienawidzę. Co to to nie. Po prostu nie życzę sobie multikulti na Ursynowie i mam prawo sobie nie życzyć.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mgrkotka 7 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Popieram!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 6 9 miesięcy temuocena: 32% 

   Ludzie, co z Wami się stało? Wam niepotrzebne rzeczy komuś mogą uratować życie. Ale nie! Lepiej niech mole zjedzą w szafie. Ktoś za darmo robi coś dobrego dla innych ludzi. Jak to niezgodne z Waszą ideologią to nie musicie wspierać, ale nie hejtujcie!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 9 miesięcy temuocena: 9% 

   To są polscy chrześcijanie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 4 9 miesięcy temuocena: 68% 

   W świetle obowiązującego prawa to są przestępcy próbujący nielegalnie przekroczyć granicę Unii Europejskiej. Poza tym, oni nie są "na granicy" tylko na terytorium Białorusi, a polskie służby pilnują nienaruszalności granicy UE. Akcja tych pań "społeczniczek" jest moim zdaniem przynajmniej moralnie wątpliwa.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 9 miesięcy temuocena: 30% 

   Hmm, w Polsce był popularny film o dwóch braciach - przestępcach wg ciebie - co to ukryci w podwoziu tira uciekli do Szwecji.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prawda? 2 9 miesięcy temuocena: 72% 

   Wątpliwa, nie tylko moralnie, ale i prawnie. Pomoc w przestępstwie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A na Zachodzie już mają dość uchodźców... 1 9 miesięcy temuocena: 77% 

   Zgadzam się z ~kocur. Ci ludzie nie są "na granicy" tylko na terytorium Białorusi i to Białoruś za nich odpowiada, a nie Polska. Polska jedynie chroni swoją granicę i nie musi się uginać. Zauważmy, że Europa Zachodnia już pootwierała granice na uchodźców i co? I mają teraz uchodźco-slumsy i przestępczość taką, że przestali sobie już z tym radzić i mają dość. W Polsce póki co jest spokój i wolałabym, aby ten spokój pozostał. Mi mniejszości narodowe w Polsce nie przeszkadzają o ile siedzą legalnie i nie robią rozrób. Zwykle przyjezdni muszą się ubiegać o karty pobytu w Polsce i ich pobyt jest jakkolwiek zarządzany. Nie godzę się na wpuszczanie do kraju kogokolwiek, żeby się w Polsce panoszył za darmo i jeszcze może wprowadzał Polakom własne zasady. To Białoruś trzyma tych ludzi na swoim terenie i to żadna wina Polski, że chroni swojej granicy i nie chce wpuścić, tylko wina wyłącznie Białorusi, że nie zapewnia odpowiedniej opieki ludziom, których już na swój teren wpuściła.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3256 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022