REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Warsaw String Ensemble

  Warsaw String Ensemble (UCK "Alternatywy")

  Zaczynał od koncertu na Olkówku. Teraz zagra w Ursynowskim Centrum Kultury. W niedzielę na scenie „Alternatyw” pojawi się zespół Warsaw String Ensemble. Grupa zachwyci słuchaczy klasycznymi melodiami wyśmienitych polskich kompozytorów. 

  Wieczór z muzyką klasyczną to dobry pomysł na chłodną niedzielę. W jej wykonaniach specjalizuje się zespół Warsaw String Ensemble. Grupa pojawi się w niedzielę w UCK „Alternatywy” i zaczaruje publiczność dźwiękami skrzypiec, fortepianu czy wiolonczeli. 

  Artyści dali się już poznać ursynowskiej publiczności. Właśnie tutaj zaczynali swoją przygodę - od „Muzycznych niedziel na Ursynowie”, kiedy to zagrali swój pierwszy koncert na Olkówku. Od tamtego czasu zespół wydał dwie płyty. Goście „Alternatyw” usłyszą utwory z ostatniej z nich pod tytułem „Nowakowski/Chopin”.

  Światowa premiera

  W programie znajdzie się preludium e-moll op. 28 nr 4 Fryderyka Chopina w opracowaniu Jerzego Cembrzyńskiego na zespół kameralny. Oprócz dwie kompozycje Józefa Nowakowskiego. Będą to kwintet fortepianowy Es-dur op. 17 oraz…

  - Zawarta w albumie światowa premiera fonograficzna. Dedykowane Karolowi Lipińskiemu wirtuozerskie Duo A-dur na skrzypce i fortepian op. 18 w wykonaniu 19-letniej mieszkanki Ursynowa Marty Gębskiej - zapowiada Grzegorz Chmielewski z fundacji Sztuka i Pasja, współorganizator koncertu.

  Na scenie oprócz skrzypaczki wystąpią: Voytek Proniewicz - pierwsze skrzypce, Gwidon Ciężarek - drugie skrzypce, Grzegorz Chmielewski - altówka, Jan Roszkowski - wiolonczela, Jerzy Cembrzyński - kontrabas oraz Grzegorz Skrobiński - fortepian.

  Koncert zespołu Warsaw String Ensemble odbędzie się w ramach cyklu „Wirtuozi” organizowanego przez fundację Sztuka i Pasja, który ma na celu prezentowanie artystów z Ursynowa. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 22 maja o godzinie 18 w UCK „Alternatywy” przy ul. Gandhi 9. Obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania tutaj.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5249 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022