REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 marca 2020, 16:10 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (LOT/Jacek Bonczek)

  Grupa młodych kolarzy z Ursynowa, po odwołaniu lotu powrotnego, utknęła w Maladze. Na szczęście udało im się skorzystać z „LOT-u do Domu”. Teraz 29 osób będzie przechodziło dwutygodniową kwarantannę.

  W ostatnią niedzielę pisaliśmy o Warszawskim Klubie Kolarskim, który działa na Ursynowie od 18 lat. Grupa 29 kolarzy – w tym 17 nieletnich podopiecznych – utknęła w Hiszpanii podczas swojego corocznego treningu.

  Gdy tylko sytuacja w Polsce zaczęła się robić niespokojna organizatorzy zaczęli rozważać wcześniejszy powrót, ale Instytut Sportu nie rekomendował takiego rozwiązania. Okazało się też, że zorganizowanie z dnia na dzień powrotu samolotem dla tak dużej grupy jest bardzo trudne.

  Jeszcze zanim odwołano zaplanowany na 21 marca lot powrotny kolarzy, zaczęli oni szukać informacji w konsulatach i ambasadach. Działania podjął również Polski Związek Kolarski. Organizatorzy ze względów logistycznych nie brali pod uwagę powrotu transportem lądowym.

  W weekend ruszyły zapisy na loty powrotne dla Polaków, którzy utknęli zagranicą. W pierwszej kolejności realizowano połączenia m.in. ze Stanów Zjednoczonych i wysp. Na szczęście po publikacji naszego materiału okazało się, że pojawił się także wtorkowy lot powrotny z Malagi, na który udało się zapisać kolarzom.

  Chętnych nie brakowało, bo Dreamliner, którym wrócił klub, był niemal cały zapełniony. Jak mówi Błażej Maresz, prezes WKK, który przebywał z młodzieżą w Hiszpanii, wszyscy uczestnicy obozu zostali poinstruowani przez służby, o tym co powinni robić i udali się do miejsc, w których mają odbyć dwutygodniową kwarantannę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kazoora 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Niczym narciarz Grodzki pojechali na obóz treningowy bo w okolicy nie było zachorowań. Szczeka opada jak czytam te doniesienia o biedakach którzy nie mieli jak wrócić. Organizator powinien za to jakoś beknąć, rodzice za bezmyślność też.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.385 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020