REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Ursynowscy urzędnicy zaczęli oszczędzać papier. W ratuszu kilka miesięcy temu zarządzono dwustronne drukowanie. Stare urządzenia, które nie mają takich opcji są sukcesywnie wymieniane. Wprowadzono też tzw. drukowanie podążające.

  W dobie cyfryzacji, urzędnicy nadal mają "papierkową" robotę. Codziennie drukują dziesiątki, a nawet setki stron dokumentów. To ogromny koszt dla urzędu i przyrody, bo by wyprodukować papier trzeba wyciąć wiele drzew. Aby zminimalizować straty można maksymalnie wykorzystać każdą kartkę. 

  O podjęcie specjalnej uchwały w tej sprawie zwrócił się w interpelacji do burmistrza przewodniczący ursynowskiej komisji architektury i ochrony środowiska.

  Nakładającej na wszystkich pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów obowiązku drukowania wszystkich dokumentów dwustronnie, m.in poprzez ustawienie w opcjach wszystkich drukarek druku dwustronnego z automatu

  - napisał radny koalicji Obywatelskiej Krystian Malesa.

  Burmistrz zapewnia, że wszystkie drukarki, które stoją na korytarzach i są ogólnodostępne już mają ustawioną opcję druku dwustronnego, druku ekonomicznego i w odcieniach szarości.

  Drukarki, z których korzystają urzędnicy bezpośrednio obsługujący mieszkańców, również drukują w trybie dwustronnym. Wyjątkiem są drukarki bez modułu duplex, na których jest to niemożliwe. 

  -  Drukarki są ustawione tak aby druk był dwustronny. Sukcesywnie wymieniamy też sprzęt, który to umożliwia. Nie rezygnujemy jednak z drukarek, które są sprawne. Dziękujemy za troskę radnych, dla których ważna jest oszczędność papieru, staramy się robić to na co dzień. Urząd od kilku miesięcy wprowadza też tzw. druk podążający - mówi Robert Kempa.

  Druk podążający pozwala wydrukować dokument w dowolnej drukarce, ale dopiero po zalogowaniu się np. kartą, jak jest to w ursynowskim ratuszu. Dzięki temu urzędnik ma pewność, że jego dokumenty nie będą przeczytane przez osoby nieupoważnione.

  Poza tym urzędnicy drukują tylko to, czego potrzebują, co zapobiega niepotrzebnemu drukowaniu i oszczędności papieru. Dokumenty niewydrukowane są automatycznie kasowane po określonym czasie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Drukak 8 ponad rok temuocena: 80% 

   No też mi sensacja... Pamiętam zarządzenie z około 1985 roku, nakazujące aby zwykłe krótkie jedno-, dwu- czy trzyzdaniowe pisma maszynistki pisały na połówce kartki A-4 czyli formacie A-5. W tym celu kartki A-4 należało przecinać na pół. Spowodowane to było jednak nie troską o środowisko, lecz brakami wszystkiego, w tym papieru. Potem komuna się skończyła, papieru zrobiło się w bród i o zarządzeniu zapomniano. Teraz Amerykę się odkrywa... Aha, a jak drukarka nie potrafi drukować dwustronnie, to kartkę do drukowania na drugiej stronie można włożyć do niej ręcznie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Ale po co ręcznie, jak można kupić nową drukarkę i na tym zarobić? ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 6 ponad rok temuocena: 88% 

   Radny Malesa sam nie wiem czym zabłysnąć...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obecny.,... 5 ponad rok temuocena: 50% 

   Oszczędza się na ludziach pracy....ręce opadają.....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 4 ponad rok temuocena: 93% 

   W ursynowskim komisariacie ekologia poszła o krok dalej! W wydziale patrolowym nie ma drukarki, wszystko drukuje się ręcznie :D a w związku z tym, ze papieru tez generalnie nie ma, policjanci każda kartkę wykorzystują maksymalnie jak to możliwe. :D Jedyny działający faks jest u Pana Komendanta, więc mało co sie wysyła, a to rownież oszczędność papieru i tuszu! :D Premii też nie ma, wiec i papieru mniej sie zużywa, banknotów nie trzeba drukować :D Uczcie sie urzędnicy od kolegów i koleżanek z Janowskiego, takich oszczędności jak tutaj, nigdzie nie ma :D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dubidu 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Faks??? To faktycznie archaiczny komisariat, skoro wciąż mają faks.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek.,. 2 ponad rok temuocena: 54% 

   Do drukarek na kartę będą tworzyły się kolejki bo takie drukarki wolniej drukuja i jak ktoś ma 30stron to trochę poczeka. Po drugie jak ktoś ma coś pilnego do wydrukowania to będzie musiał poczekać. Zaczną się teksty : przepuści mnie pan mam tylko jedną stronę? A wiadomo jeden przepuści a inny nie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 ponad rok temuocena: 100% 

   A może niech jedzą śniadania i obiady w domu i w ten sposób będzie mniejsze zużycie papieru toaletowego w urzędzie ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3853 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020