REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Fotoradar wyłapujący piratów drogowych - to już trzeci, po zwężeniu ulicy i montażu progów zawalniających, pomysł na ograniczenie prędkości na ul. Stryjeńskich. Propozycję radnej Haliny Kupieckiej przeanalizował Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Opinię, którą wydał może zdziwić wielu mieszkańców południowego Ursynowa.  

  Stryjeńskich to jedna z najbardziej niebezpiecznych ursynowskich ulic. W ostatnich latach doszło tutaj do kilku wypadków z udziałem pieszych, w tym jednego śmiertelnego. Dużo jest też kolizji aut, spowodowanych nadmierną prędkością. Szczególnie niebezpiecznie jest na odcinku od Belgradzkiej do Przy Bażantarni i to tam fotoradar chce postawić radna Koalicji Obywatelskiej.

  Temat jest ważny dla mieszkańców okolicznych budynków ponieważ poza godzinami porannego i popołudniowego szczytu gdy na ulicy Stryjeńskich tworzą się olbrzymie"korki" , samochody przejeżdżają z dużą prędkością przekraczającą prędkość dopuszczalną w terenie zabudowanym. Stwarza to olbrzymie niebezpieczeństwo dla użytkowników pieszych jak i zmotoryzowanych

  - uzasadniała swoją prośbę Halina Kupiecka.

  To, jak się okazało, nie przekonało Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który powołując się na analizę dokonaną przez swoją jednostkę naukowo-badawczą, uznał, że w tej lokalizacji nie ma obecnie potrzeby zamontowania urządzenia rejestrującego prędkość samochodów. 

  Zgłoszona lokalizacja w ciągu ul. Stryjeńskich w Warszawie nie została wskazana jako miejsce charakteryzujące się najwyższym stopniem zagrożenia w ruchu drogowym

  - twierdzi GITD. 

  Z taką opinią nie zgadzają się mieszkańcy okolicy Stryjeńskich.

  - Niestety, kierowcy pędzą tu na złamanie karku. Włączenie się do ruchu np. z ul. Jaworowej jest chwilami praktycznie niemożliwe. O tym, że nie jest bezpiecznie świadczy wiele stłuczek i innych incydentów drogowych. Potrzebne jest rozwiązanie dyscyplinujące kierowców przekraczających prędkość - mówi Dorota Makarewicz.

  Pomysł za pomysłem

  Jak dotąd takiego rozwiązania nie ma. Fotoradar to już kolejny pomysł na spowolnienie ruchu na Stryjeńskich. Pierwszy i najgłośniejszy to projekt z budżetu obywatelskiego z 2016 roku, który zakładał zwężenie ul. Stryjeńskich do jednego pasa w obu kierunkach. Do realizacji nigdy nie doszło na skutek ostrego sprzeciwu mieszkańców, w rezultacie którego burmistrz i ZDM wstrzymały przebudowę ulicy, przynajmniej do momentu zakończenia budowy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. 

  Kilka tygodni temu Robert Kempa przedstawił swoją propozycję poprawy bezpieczeństwa na jednej z głównych arterii Ursynowa - zamontowanie tzw. wyspowych progów zwalniających, umożliwiających przejazd autobusom bez konieczności obniżania prędkości.

  I tym razem nic z tego nie wyszło, bo na przeszkodzie stanął Zarząd Dróg Miejskich, tłumacząc, że Stryjeńskich jest ulicą kategorii G, czyli głównej, w związku z tym zgodnie z przepisami prawa, nie wolno montować na niej progów zwalniających. ZDM podkreśla, że jest otwarty na dialog z mieszkańcami i władzami dzielnicy na temat zmian, które mogą uspokioić ruch na Stryjeńskich. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 430

  • 148
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 104
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 139
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  67Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 67 8 miesięcy temu

   Kolejny krok komanda dywersantów Burmistrza ukatrupiania komunikacji dzielnicy. Światła Stryjeńskich/Belgradzka skutecznie ograniczyły płynność ruchu. Ale sabotażystom mało, zaraz jakieś betonki na jezdni wykombinują. słupki, trawniki itp. Szok.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiaK5 66 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Posiadanie auta w mieście, szczególnie takim jak Warszawa, jest bez sensu. Kiedyś większości wystarczało ZTM. tym bardziej dzisiaj, kiedy jest na dużo wyższym poziomie. Po co, tak uparcie, upierać się przy tych fabrykach smogu na czterech kółkach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~escuadron de pedales 65 9 miesięcy temuocena: 45% 

   Po jajco. Kolejny przyjezdny bez rodziny, obowiązków, z nadmiarem wolnego czasu bedzie mowil Warszawiakom co ma sens i jak mają żyć.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kafar 64 9 miesięcy temuocena: 47% 

   Pamiętaj gościu że twoja marna przewaga kończy się z chwilą wyjścia z auta od którego klucze mogę wyrzucić daleko w trawnik i jak wtedy załatwisz swoje pseudowazne sprawy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~escuadron de pedales 63 9 miesięcy temuocena: 47% 

   A tak na trzezwo kafar rano, mozesz rozwinac o ch.j ci teraz w ogóle chodzi? A kluczy mi nie mozesz wyrzucic, tylko mozesz sprobowac wyrzucic, a to roznica i final byłby odmienny od twoich oczekiwań.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bano 62 9 miesięcy temuocena: 39% 

   A niech stawiają, w Yanosiku pewnie będzie oznaczony sekundę po postawieniu xD

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mer 61 9 miesięcy temuocena: 61% 

   Nie chodzi o pieniadze, tylko o wymuszenie spokojnej jazdy i docelowo zmniejszenie ruchu przelotowego przez osiedla mieszkaniowe. Niech sobie zatem bedzie w Yanosikiu i w kazdym GPSie - jego rola bedzie spelniona. O to wlasnie chodzi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 60 9 miesięcy temuocena: 51% 

   I znowu ktoś się masowo łapkami pobawił i minusów posiał. O 11 nie było o 12 zatrzęsienie. Niezła piaskownica ;))

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 59 9 miesięcy temuocena: 59% 

   radna chce - a ja żądam ekranów na wiadukcie przy Karczunkowskiej

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 58 9 miesięcy temuocena: 62% 

   Od czasu dostawienia świateł przy lidlu do kolejnych przy Belgradzkiej jest ok. 400 metrów, więc nikt już nie jeździ z szalonymi prędkościami, szczególnie że i tak wpada się w permanentny korek przy przychodni. W drugą stronę jest zwężenie do jednego pasa na wprost i samochody się suwakują, więc zwalniają. Rozumiem, że ta pani z koalicji obywatelskiej chciała zaistnieć, ale się spóźniła o dobre kilka miesięcy. Ewentualnie przyjedzie firma konsultingowa z Gdańska i za grubą kasę zrobi kolejny audyt, którego nie potrzeba - pójdzie z naszej kieszeni...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 57 9 miesięcy temuocena: 41% 

   Jako użytkownik auta podpowiem inne rozwiązanie. Stryjeńskich jest drogą, którą w miarę sprawnie daje się przejechać. To kwestia ilości świateł. Jak wyregulować ruch, to proste. Wystarczy wyregulować tak zmianę świateł (zielona fala) na KEN i problem sam zniknie. Tu mamy dwa warianty. Dostawić jeszcze co najmniej dwa przejścia na Stryjeńskich i ustawić je by działały tak jak na KENie, lub faktycznie zrobić zieloną falę na KEN, Rosoła i Stryjeńskich. Obecna technika pozwala na takie dobranie parametrów czasu zmiany świateł, by prędkość pojazdu nie przekraczała 50km/h, jednocześnie trafiając na zielone przy następnych światłach. Ale co ja tam wiem ...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 56 9 miesięcy temuocena: 53% 

   Haha, "Ale co ja tam wiem", skromność jest dobra u panienki i to też nie każdej:) Zielona fala to mityczny model, który się sprawdza tylko w teorii (szczególnie wtedy gdy w jednym kierunku porusza się tylko jeden samochód). Ruchem samochodowym rządzi chaos. Wystarczy że jeden kierowca ruszy spod świateł sekundę za późno dłubiąc w nosie i za kilka świateł dalej cała technika idzie wiadomo gdzie. Są też przejścia na przycisk, czyli kolejny losowy element. No i ruch rano jest zdecydowanie większy w jedną, a wieczorem w przeciwną stronę, zielona fala nie może działać w obu kierunkach naraz.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciej Wysocki 55 9 miesięcy temuocena: 48% 

   Widzę, że "kierowcy" przedkładają swoją "wolność" do łamania przepisów ponad bezpieczeństwo naszych dzieci. Oj, walka będzie bezwzględna aż wióry z was, gnoje polecą...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 54 9 miesięcy temuocena: 54% 

   Dzieci to najprościej jest zrobić. Wyedukować, żeby bezpiecznie przechodziły przez jezdnię już takie proste nie jest. Od tego jednak radzę rozpocząć swoją bezwzględną walkę.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 43 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Witek 53 9 miesięcy temuocena: 49% 

   Ursynowski Powiedz to rodzicom dzieci pomordowanych przez "kierowców" jak np. parę dni temu w Poznaniu. Ja się dołączam do tej walki a bronią jest wideorejestrator. Żadnemu pożal się Boże furmanowi nie odpuszczę.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 52 9 miesięcy temuocena: 51% 

   @Witek: jak masz dzieci, to możesz je uczyć bezpieczeństwa na drodze, albo pokazać im fotoradar i wmówić że są bezpieczne. Twoje dzieci, twój wybór.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciej Wysocki 51 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Przykłady z życia, codzienne wydarzenia w Polsce pokazują, że to nie wystarczy. Polacy i Polki mordują pieszych, którzy przechodzą na zielonym świetle, rozjeżdżają ludzi na chodnikach, wysepkach i przystankach. Czas zrobić porządek z drogowym bandytyzmem i powstrzymać bezkarnych zmotoryzowanych morderców.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 50 9 miesięcy temuocena: 49% 

   Panie Macieju, niech Pan dorośnie, nie mordują, chyba że zostanie im udowodnione umyślne działanie. Nie ma też sensu podkreślanie, że akurat Polki i Polacy, równie dobrze można napisać, że Polki i Polacy umierają ze starości. Na koniec, nie ma żadnych statystyk, że liczba ofiar wypadków na Ursynowie wzrasta, są to zdarzenia bardzo rzadkie, niech Pan nie straszy sąsiadów przed Świętami.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 49 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Czym innym jak nie umyślnym działaniem jest notoryczne przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. Warto właśnie podkreślać polskość tego procederu, ponieważ to właśnie Polska dołuje w europejskich statystykach bezpieczeństwa. Do tego ilość ofiar na polskich drogach rośnie wbrew trendom z cywilizowanego świata a Ursynów nie wyłamuje się niestety z tej krwawej rzeczywistości.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 48 9 miesięcy temuocena: 49% 

   M: Spowodowanie wypadku to przestępstwo nieumyślne, tak mówi prawo i ono obowiązuje, nie twoje emocje. Krwawa rzeź na Ursynowie, szczególnie tym blokowym, którego dotyczy artykuł a nie "Zielonym", to również emocjonalna bajka, nie ma żadnych statystyk na jej potwierdzenie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 47 9 miesięcy temuocena: 59% 

   ~UrsynowskiGad: Dzieci to najprościej jest zrobić. Wyedukować, żeby bezpiecznie przechodziły przez jezdnię już takie proste nie jest. A ponieważ wyedukować dzieci, żeby jeździły samochodem zgodnie z przepisamy jest jeszcze trudniej, i jak widać nie wszystkim się udało, konieczne są dodatkowe środki zapobiegawcze.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 46 9 miesięcy temuocena: 54% 

   Protest przeciwko rozwiązaniom wymuszajacym jazdę zgodnie z przepisami do tego w terenie gęsto zabudowanym. Takich kierowców trzeba usunąć z publicznych dróg, ponieważ są nich tak samo niepożądani jak pedofile pod przedszkolem.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 45 9 miesięcy temuocena: 45% 

   słowo klucz "wymuszającym". A może lepiej postawić siatkę po długości, aby piesi nie przechodzili w niedozwolonym miejscu? Cel osiągnięty

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szymon89 44 9 miesięcy temuocena: 49% 

   @kurkawodna To nie piesi są problemem, lecz kierowcy odpowiedzialni za ponad 90% zdarzeń z ich udziałem.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja ale jaja 43 9 miesięcy temuocena: 64% 

   Leming lemingowi wilkiem

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luzik 42 9 miesięcy temuocena: 61% 

   Tylko tunel z podziemnym parkingiem przy Lidlu i podziemnymi wjazdami do garaży w blokach - a na górze drzewa... dlaczego nikt tego nie żąda....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 41 9 miesięcy temuocena: 53% 

   A kiedy burmiszcz wreszcie połączy ul. Belgradzką z ul. Pileckiego wokół górki kazurki, aby udrożnić ul. Stryjeńskich, na której rano samochody stoją w kilkusetmetrowym korku?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 40 9 miesięcy temuocena: 42% 

   Takie oczywiste połączenie, chyba nie jest potrzebne mieszkańcom południowego Ursynowa, dla nich postanie pół godzinki codziennie w korku to żaden problem. Gdyby było inaczej to po ostatnich wyborach Burmistrz przestałby być Burmistrzem.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 39 9 miesięcy temuocena: 55% 

   to głupie rozwiązanie zwłaszcza dla politykóf, trzeba zgodnie z duchem polskiej teraźniejszości wprowadzić ograniczenia ruchu, np. kartki na paliwo, podatki dla bogaczy posiadających auta, talony na kupno samochodów, wycofanie uprawnienia do kierowania osobom niegodnym zaufania np. opozycji, prawnikom, lekarzom itp...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursy 38 9 miesięcy temuocena: 49% 

   Wali w łeb już niektórym z nudów. Najlepiej przekopać fose przez ulice, ogrodzić zasiekami i wpuścić krokodyle, plus pole minowe.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 37 9 miesięcy temuocena: 59% 

   polaczki i tak bedo jezdzic jak chco. Tylko pomiar predkosci w 100% tras pozwoli wykosic januszy mariuszy drog. 50 to 50, 80 to osiemdziesiat. polaczki musza tez wymienic sobie mozgi. Wtedy bedzie bezpiecznie i milo. polaczki, mozecie komentowac

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 36 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Już dawno twierdziłem , że tylko radar rozwiąże ten problem . Nic tak nie przemawia do wyobraźni kierowców jak mandat . Na Pileckiego też tak było , szkoda tylko , że zginęli ludzie .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 58 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~x 35 9 miesięcy temuocena: 58% 

   No proszę jak to ludzie ewoluują. Nawet starość okazuje się nie być barierą. Ile to już postów widziałem podpisanych tym "nobliwym na kredyt" nickiem w których wynikało że lobbuje pan za progami zwalniającymi jak putin za nordstrim. A tu taka miła niespodzianka... Karuzela poglądów forumowego trola czy może jednak prawdziwe nawrócenie?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bronek 34 9 miesięcy temuocena: 41% 

   Radary i tak są ustawione z około 10 km / h tolerancją. Czyli jak ograniczenie jest do 40, to jak się jedzie 50, to radar nie wyłapie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zuzanna 33 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Już nie są.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bronek 32 9 miesięcy temuocena: 50% 

   ~ Zuzanna Są cały czas. Niektóre nawet +15 km/h

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 31 9 miesięcy temuocena: 75% 

   To ciągle jest najskuteczniejsza forma egzekwowania przepisów. Tolerancja +10-15km i tak zrobi robotę na jezdni gdzie ciągle jeździ się 80.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 30 9 miesięcy temuocena: 93% 

   A tolerancja jest po to żeby później w sądzie nie było dyskusji że było 49 a nie 51. Proszę otworzyć głowę.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bronek 29 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie. Tolerancja jest dlatego, ze ITD nie ma mocy przerobowych i środków do wysyłania mandatów na 50 zł do tych, którzy przekroczyli prędkość o 5 km/h.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~escuadron de pedales 28 9 miesięcy temuocena: 72% 

   Jak ktos sie nie umie wlaczyc do ruchu z Jaworowej to niech wezmie kursy doszkalajace.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 59 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 27 9 miesięcy temuocena: 25% 

   Jak ktoś pisze głupoty , to niech nie pisze opinii .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 26 9 miesięcy temuocena: 20% 

   no jak ma nie pisać jak tylko tak ma szanse, że ktoś go posłucha?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 25 9 miesięcy temuocena: 91% 

   Ewentualnie 3x w prawo zamiast raz w lewo.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~escuadron de pedales 24 9 miesięcy temuocena: 82% 

   Kolejne dwie popierdóły życiowe, przez ktorych na swiatlach wydzielone lewoskrety robią, bo prawo jazdy w chipsach znaleźli. Dokladnie Nick, kolejnym ich pomyslem bedzie nakaz skretu w prawo.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inaczej się nie da 23 9 miesięcy temuocena: 44% 

   Parkujcie na prawym pasie trochę piraci zwolnią.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystian 22 9 miesięcy temuocena: 35% 

   Na całej ulicy powinno być ograniczenie do 40 km/h i częste patrole policji

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 21 9 miesięcy temuocena: 59% 

   najlepiej zamknąć ten odcinek ulicy i zrobić park , komu przeszkadza tu duża prędkość samochodów ? przecież piesi nie mają prawa tu przechodzić , natomiast na obu skrzyżowaniach są światła więc może jednak trzeba wzdłuż ogrodzić ulice , albo wprowadzić kursy szybkiego przebiegania, albo przestrzegać przepisów

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 20 9 miesięcy temuocena: 24% 

   Wystarczy dostosować te drogę do standardu jaki jest na Dereniowej.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~escuadron de pedales 19 9 miesięcy temuocena: 82% 

   Stryjenskich ma wyzsza klase drogowa niz KEN, ktora jest dwupasmowa. Wiec nie, nie wystarczy. To nie jest zadna lokalna uliczka typu braci wagów. A to g..no ktore powstalo na dereniowej nie miesci sie w zadnych standardach. Wlacznie z tym, ze piesi na skrzyzowaniu z gandhi stoja 2,5 minuty na swiatlach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 55 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Autochton 18 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Sprawa jest banalnie prosta albo policja, albo próg zwalniający albo fotoradar. Policji drogowej na Ursynowie jak nie było tak nie ma, progi zwalniające są uciążliwe dla kierowców, którzy jadą z dozwoloną prędkością. Fotoradar wydaje się idealną opcją. Jest też inny wariant, podnieść prędkość na wszystkich ulicach dzielnicy do 130 km/h i nie będzie problemu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarysiaK 17 9 miesięcy temuocena: 53% 

   Jestem za podniesieniem prędkości do min. 80km/h w mieście. I tak wszyscy jeżdżą min. koło 80-100km/h nonstop (ja osobiście również), więc te radary są pomysłem bez sensu. Lepiej zająć się idiotycznymi ograniczeniami prędkości, których i tak nikt nie respektuje, bo są zbyt niskie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 16 9 miesięcy temuocena: 52% 

   a to, że czasem ktoś zginie albo trwale zostanie okaleczony to już trudno. Ważne żeby się fajnie jeździło i przepustowość była.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcel 15 9 miesięcy temuocena: 38% 

   MarysiaK Nikt normalny tak nie jeździ, idiotko.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mutter 14 9 miesięcy temuocena: 32% 

   Marysia K będziesz tak jeździć aż ktoś cię wyciągnie z auta i utnie włosy jak się kiedyś robiło ze złymi kobietami.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~escuadron de pedales 13 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Alez sprobuj szwabska Mutter. Skoro koniecznie chcesz szybkie spotkanie z proktologiem, zeby ci te nozyczki wyciagał

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 12 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Hahahaha :-D Proponuję dwa radary i kilka progów zwalniających. Aaa i zapomniałem jeszcze wincej świateł dać jak na KEN - będzie na pewno lepiej ;)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimi 11 9 miesięcy temuocena: 48% 

   będzie, szoferhy nie będą zapindalaś, a o to właśnie chodzi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3143 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020