REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Ciepły posiłek dla dzielnych medyków – tak jedna z ursynowskich restauracji postanowiła wspomóc pracowników Szpitala Południowego. Do tego samego zachęca również inne lokale gastronomiczne.

  Pandemia cały czas trwa, ale ludzka życzliwość nie zna granic. Przekonali się o tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy Szpitala Południowego. Jedna z ursynowskich restauracji – Horapa przy al. KEN – postanowiła wspomóc ich w walce z koronawirusem w najlepszy sposób, jaki może – przekazując ciepły posiłek.

  - Zobaczyłem apel o pomoc jednej z pielęgniarek oddziału intensywnej terapii. Porozmawiałem wtedy z szefową, czy nie moglibyśmy jakoś pomóc. Stwierdziła, że nie ma problemu i przekazaliśmy pierwsze obiady – mówi Tomasz, kierowca z restauracji Horapa i pomysłodawca akcji.

  fot. nadesłane

  Szpital Południowy cały czas pozostaje szpitalem covidowym. Tamtejsza kadra medyczna nie ma chwili wytchnienia. Pandemia w Polsce trwa już ponad rok. Medycy są przemęczeni, a pacjentów w ciężkim stanie nie brakuje. Po przyjściu do pracy przebierają się i od razu ruszają ratować życia. Dlatego niezmiernie doceniają nawet taką pomoc jak przygotowanie obiadu.

  - Wszyscy chętnie przyjmują te obiady. Sami po prostu nie mają czasu, by coś sobie przyrządzić. My natomiast nie potrzebujemy z tego powodu żadnych podziękowań. Cieszymy się, że możemy pomóc – zapewnia pan Tomasz.

  Kto jeszcze pomoże?

  Do tej pory Horapa przekazała pracownikom Szpitala Południowego 80 obiadów. I będzie ich jeszcze więcej. Firma chciałaby jednak zaprosić do akcji również innych restauratorów. A tych na Ursynowie nie brakuje.

  - Są na Ursynowie restauracje, które dobrze funkcjonują mimo pandemii. Sam koszt przygotowania takiego obiadu jest niewielki. Być może właściciele tych lokali chcieliby pomóc, tylko nie wiedzą, jak do tego podejść – uważa pomysłodawca akcji.

  Chętni do pomocy medykom mogą zadzwonić po numer 735 152 297. Pan Tomasz pomoże skontaktować się z pracownikami Szpitala Południowego. Potem wystarczy już tylko dowieźć przygotowane obiady. Przekazanie posiłków odbywa się w bezpiecznych warunkach. Na dostawcę zawsze już ktoś czeka przed wejściem do szpitala. Nie ma też problemów z parkowaniem – ochroniarze przepuszczają kierowców, którzy przywożą obiady dla kadry medycznej.

  - Zacząłem od swojej restauracji, ale mam nadzieję, że znajdą się także inne, które będą chciały pomóc – mówi pomysłodawca akcji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • StasioJasio 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Temat sluzby zdrowia to temat drazliwy - bo z jednej strony mamy szczytne i piekne akcje jak TA. A z drugiej strony mamy - widmo ciagle zajetych telefonow w przychodni -tylko teleporady, -wizyty u specjalistow na NFZ to sa dlugie miesiace badz lata, tak lata czekania a prywatnie zacieraja race koszac za zwykla wizyte u internisty 150-180zl.a do specjalisty 200-250+.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4268 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021