REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 czerwca 2019, 09:25 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  - Tworzy nić nadziei, a także sieć prawdziwej pomocy, która łączy ludzi dobrej woli z mieszkańcami Ursynowa – tak mówił o Stowarzyszeniu Ariadna, wiceprezydent Warszawy Piotr Rabiej, podczas wręczania nagrody Grand Sektor za całokształt działalności. Mamy być z czego dumni!

  Roma Łojewska – kobieta instytucja – oraz Stowarzyszenie Społeczników Ariadna to ursynowscy dobroczyńcy, którzy prowadzą magazyny z żywnością i darami rzeczowymi dla potrzebujących w naszej dzielnicy. Działają już 16 lat wspomagając przede wszystkim Ursynów, choć z ich pomocy, korzystają osoby, także z innych części miasta.

  - Rozdajemy wszystko to, co jest potrzebne do życia. Łatwej byłoby nam mówić czego nie dajemy, niż co dajemy – mówi Roma Łojewska. – Naszą pomocą obejmujemy bardzo wiele osób, w tym ośrodki dla bezdomnych, ale także ludzi „domnych” – wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Myślę, że wielu osobom, byłoby ciężko przetrwać bez naszej pomocy – dodaje.

  Działania ursynowskich społeczników zostały docenione w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową, nagrodą Grand SECTOR dla organizacji działającej na rzecz mieszkańców przynajmniej od 10 lat. Przyznaje ją warszawska Rada Działowości Pożytku Publicznego.

  - Organizacja, które otrzyma tę nagrodę nawiązuje w swojej nazwie do mitycznej bohaterki, która pomogła innemu mitycznemu bohaterowi odnaleźć drogę w labiryncie. Drogę do wolności, drogę do siebie, drogę do wyjścia. Myślę, że to dobry wybór, bo również ta organizacja wskazuje drogę wyjścia wielu osobom, które znalazły się w labiryncie, nie z własnej winy, z winy okoliczności. Podje im rękę, daje nić, dzięki której mogą i potrafią, z tego labiryntu wyjść, a jeśli nie, to potrafią czuć się lepiej - mówił wiceprezydent Paweł Rabiej, wręczając nagrodę Stowarzyszeniu Ariadna.

  Statuetkę w imieniu organizacji przyjęła Roma Łojewska, która wygraną komentuje tak:

  Ta nagroda po pierwsze dokumentuje sens tego co robimy, po drugie wszyscy, którzy pracują tu od tylu lat, poczuli się zauważeni i docenieni. A ze względów praktycznych, uda nam się nareszcie dołożyć brakującą kwotę do zakupu samochodu dostawczego. Ten, który mamy teraz, ma 27 lat!

  Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Uzytkownik 2 4 miesiące temu

   Dystrybucją żywności dla ludzi, którym w życiu się nie udało, o trudnej sytuacji materialnej, bezdomni. Posiadają również magazyn odzieżowy, wypożyczają także sprzęt rehabilitacyjny (wiadomo że cudów nie ma), a także pośredniczą w przekazywaniu innych rzeczy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beataa 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   A tak konkretnie to czym się zajmuje ta organizacja ? Może warto poinformować bardziej konkretnie. Szlachetna działalność niech ma reklamę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2991 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019