REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Do 21 maja można głosować na najlepsze stołeczne budynki, przestrzenie publiczne i wydarzenia. W konkursie o nagrodę architektoniczną prezydenta Warszawy walczy m.in. unikatowa architektonicznie szkoła na Kabatach.

  18 najlepszych budynków i wydarzeń architektonicznych z 2020 roku, kandydujących do nagrody wybrało jury konkursu.

  - Wybór był trudny. Jakość zgłoszonych realizacji i wydarzeń architektonicznych okazała się bardzo wysoka. W pandemicznym roku udało się ukończyć piękne i funkcjonalne inwestycje. Szczególnie cieszą mnie nowe szkoły publiczne i stacje metra, naprawdę jest w czym wybierać. Zachęcam do głosowania – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

  A głosować można m.in. na ciekawy architektonicznie kompleks oświatowy przy ul. Zaruby, który działa od stycznia tego roku. To jedyna szkoła w Warszawie z widokiem na las i do pobliskiego Lasu Kabackiego nawiązująca. Są więc dachy rekreacyjne dla uczniów, które wiosną się zielenią, dwa place zabaw, w tym jeden na dachu parterowego skrzydła oraz przeszklone hole.

  - I szkołę, i przedszkole organizujemy wokół zielonych podwórek, a następnie przeciągamy je, wynosimy na dachy po stronie południowej. Z tej zieleni, starannie zaprojektowanej i wkomponowanej, mają korzystać dzieci i uczniowie - tak o swoim projekcie mówił architekt Maciej Siuda.

  W całym obiekcie dominuje stonowana kolorystyka inspirowana barwami ziemi i pobliskiego Lasu Kabackiego. Część fasady zdobi kompozycja przestrzenna Moniki Sosnowskiej - to różowa poręcz z balustrady, która “ucieka” na mur kreśląc na niej esy-floresy.

  Konkurencja jest duża

  W konkursie o nagrodę mieszkańców z ursynowską szkołą konkurują niemniej udane projekty, m.in. szkoła przy Alei Rzeczypospolitej w Wilanowie czy rozbudowa szkoły przy pl. Wojska Polskiego w Wesołej. Są też realizacje komercyjne: biurowce przy Browarach Warszawskich budowane przez Echo Investment, które przymierza się do inwestycji na terenie Tesco na Kabatach, pawilon edukacyjny Kamień czy piękne odrestaurowane kamienice przy Foksal.

  Każdy może oddać jeden głos. Wystarczy wejść na stronę www.nagroda-architektoniczna.pl i wybrać, którą inwestycję lub jakie wydarzenie architektoniczne 2020 roku było najlepsze.

  ZOBACZ GALERIĘ: Tak wygląda ursynowski kompleks oświatowy przy ul. Zaruby (zdjęcia z otwarcia w styczniu 2020 roku)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~s 6 ponad rok temuocena: 67% 

   obiekt dla przedszkolaków i dzieci - od razu to widać

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Boom 5 ponad rok temuocena: 89% 

   Szkoła jak szkoła, szału specjalnego nie ma. Plus jest taki, że jest nowa. Koniec plusów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby
  • ~Max 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Redakcjo, na którym zdjęciu to widać? - "I szkołę, i przedszkole organizujemy wokół zielonych podwórek, a następnie przeciągamy je, wynosimy na dachy po stronie południowej".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby
  • ~Daro 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Szkoła może i unikatowa. Niestety zbudowana został tak blisko ulic, że sprawia wrażenie betonowej bryły. Gdzie mowa o zieleni i lesie. To okoliczne bloki otoczone są szpalerami drzew i zadbanymi trawnikami. Przed szkołą od strony ul. Iwanowa-Szajnowicza betonowy, goły plac i parkingi. Szkoda, że nie dało się uzyskać oddalenia samego obiektu od tej ulicy. Obiekt być może jest funkcjonalny i dobrze zaprojektowany, jednak atakuje otoczenie przez brak przestrzeni od ulicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby
  • ~przykro mi, ale .... 2 ponad rok temuocena: 80% 

   To co widzę na zdjęciach kojarzy się z jakimś magazynem, parkingiem podziemnym z rozbudowaną częścią administracyjną, a nie szkołą. Architektonicznie faktycznie wygląda. to ślimacze podejście ,ale żeby to było ładne ? To jakiś koszmarny sen. Ciemno, wyposażenie najtańsze, minimalistyczne, absolutnie unikatowy knot w stylu Ursynowskim.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby
  • ~aster 1 ponad rok temuocena: 100% 

   No i nie zapominajmy, ze szkoła w lesie musiała wyciac kilka drzew, właśnie na rogu Szajnowicza i Zaruby i dzięki temu mamy jeden wielki plac.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5046 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022