REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 grudnia 2019, 06:40 komentarzy 1

  (AŁ)

  28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za kilka tygodni. Ursynowskie sztaby są w pełnej gotowości, kończy się rejestracja wolontariuszy, wiadomo też jakie atrakcje szykują 12 stycznia 2020 roku dla darczyńców.

  Rok temu mieszkańcy Ursynowa pokazali wielkie serce i wrzucili do puszek prawie 600 tysięcy złotych. Zapewne w trakcie kolejnego wielkiego finału nie zabraknie chętnych do wspólnego grania z WOŚP, bo cel jest szczytny. To zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji. Planowane są m.in. zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, ultrasonografów oraz echokardiografów.

  Aż osiem sztabów WOŚP

  W dzielnicy działa już osiem sztabów, w których podczas finału nie tylko będą liczone pieniądze, ale odbędą się koncerty czy pokazy. Najstarszy sztab na Ursynowie - działający przy Szkole Podstawowej nr 330 przy ul. Mandarynki, który w ubiegłym roku zebrał w dzielnicy ponad 120 tys. złotych - przygotował sporo atrakcji.

  - Rodzice przygotowują stoiska z jedzeniem i rękodziełem, przy których stoją puszki na datki. Tak też zrobią podczas zbliżającego się finału. Jak zawsze zapraszamy na występy, m.in. pokazy tańca, sztuk walki i umiejętności cyrkowych. Warto nas odwiedzić - zachęca Wojciech Styczyński ze sztabu przy ul. Mandarynki 1.

  Również Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy Kajakowej 12b - po udanym ubiegłorocznym debiucie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - i tym razem przygotowuje z okazji zbiórki dużą imprezę.

  - Zebraliśmy ponad 91 tys. złotych i w tym roku liczymy na więcej. Niewątpliwą atrakcją tego dnia będzie występ Ursynowskiego Chóru "Iuvenis" oraz udział w naszej imprezie znanych aktorów. Między innymi Marek Siudym, Agnieszka Warchulska i Andrzej Nejman poprowadzą aukcję grafik - mówi Marzena Zientara z DOK-u.

  Poza tym wystąpią dzieci z ursynowskich szkół i z przedszkola nr 79, Orkiestra Społeczna oraz młodzież z zespołu "Muzyczne Dokowanie". Dzień zakończy spektakl teatralny „Księżniczka na opak wywrócona" w wykonaniu aktorów Sceny Głównej Handlowej. 

  Warto wybrać się podczas wielkiego finału również na SGGW. Harcerze z Hufca ZHP Warszawa-Ursynów już po raz siódmy organizują tam swój sztab i zapraszają na całodniowe warsztaty. Zaplanowano spotkania z wybitnymi trenerami, dietetykami, fizjoterapeutami.

  To okazja, by zgłębić wiedzę na temat zdrowego stylu życia, odżywiania się i poprawnych nawyków oraz dowiedzieć się m.in. jak schudnąć w nowym roku. Cały dochód ze sprzedaży biletów na spotkania zostanie przekazany na WOŚP, podobnie jak pieniądze z licytacji mi.in kursów rozwoju. Sztab już zbiera pieniądze przez internet za pomocą autoryzowanej przez Orkiestrę skarbonki online: https://eskarbonka.wosp.org.pl/j9avxd.

  Dołącz do wolontariuszy!

  W tym roku na Ursynowie będą działały sztaby w:

  • SP nr 330, ul. Mandarynki 1
  • Dzielnicowym Domu Kultury, ul. Kajakowa 12b
  • Przedszkolu nr 201, ul. Wilczy Dół 4
  • LXIII LO im. Lajosa Kossutha, ul. Hirszfelda 11
  • Hufcu ZHP Warszawa-Ursynów
  • Fundacji "Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe"
  • Niepublicznym LO i SP Fundacji Primus, ul. Zoltana Balo 1 
  • SP nr 310, ul. Hawajska 7

  Większość z nich przyjmuje jeszcze dziś zgłoszenia od chętnych wolontariuszy. 12 stycznia pieniądze do puszek oklejonych czerwonymi serduszkami zbierać będzie w naszej dzielnicy kilkaset osób.

  Żeby zostać wolontariuszem należy zarejestrować się na stronie wosp.org.pl.  Również przedsiębiorcy mogą wspomóc WOŚP, ustawiając w swojej firmie puszkę, do której już od 15 grudnia klienci mogą wrzucać datki. Wystarczy zgłosić się po nią do jednego ze sztabów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zosiaa 1 8 miesięcy temu

   W zeszłym roku był świetny bieg, czy w tym też jest zaplanowany?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.355 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020