REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2019, 09:42 komentarzy 1
  Polscy medaliści MŚ weteranów w Marakeszu (Krzysztof Wiłkomirski drugi od lewej)

  Polscy medaliści MŚ weteranów w Marakeszu (Krzysztof Wiłkomirski drugi od lewej) (www.facebook.com/krzysztofwilkomirski)

  Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Świata weteranów w judo. W gorącym Marakeszu rywalizowało 18 polskich reprezentantów, a złoty medal wywalczył Krzysztof Wiłkomirski z Ursynowa. Nasz zawodnik wykazał się żarliwością i niezwykłym hartem ducha, bo w drodze po mistrza dokuczała mu pogłebiająca się kontuzja.

  MŚ weteranów w malowniczym Marakeszu trwały między 10 a 13 października. W całych zawodach - biorąc pod uwagę mężczyzn i kobiety oraz wszystkie kategorie wagowe - zaprezentowało się ponad tysiąc judoków z 51 krajów. Wśród nich znalazła się również kilkunastoosobowa reprezentacja polskich zawodników.

  - To był dla mnie wyjątkowo trudny turniej, bo na trzynaście dni przed zawodami naderwałem mięsień w udzie, a lekarz powiedział, że leczenie potrwa od czterech do sześciu tygodni - mówi Krzysztof Wiłkomirski z Ursynowa, który w Marakeszu wywalczył złoto.

  Nasz judoka wykazał się determinacją, bo wystartował w zawodach wspomagany lekami przeciwbólowymi i taśmami, które zabezpieczały udo z naderwanym mięśniem.

  - Zdawałem sobie sprawę z ryzyka odnowienia i pogłębienia kontuzji. Jednak bardzo zależało mi na tym, żeby wystartować i nie zawieść tych, którzy na mnie liczyli dodaje Krzysztof Wiłkomirski.

  Ryzyko i poświęcenie przyniosły rezultat, a waleczna postawa doprowadziła ursynowskiego judokę do walki w wielkim finale. - Od walki ćwierćfinałowej było już dość słabo. W finale doprawiłem do końca, ale nie miałem wyjścia, bo musiałem gonić wynik. Noga się zagoi - kontynuuje złoty medalista.

  W drodze po mistrza Krzysztof Wiłkomirski przed czasem pokonał aż pięciu rywali. Złoto wywalczył w kategorii do 73 kg.

  (Marakesz - ostatnie wolne chwile polskich zawodników przed zawodami)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3351 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020