REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynowski komisariat policji jest za ciasny. Męczą się tu zarówno funkcjonariusze jak i interesanci. Za trzy lata budynek będzie już rozbudowany.

  Komisariat policji przy Janowskiego 7 pełni służbę od wielu lat. W 2005 roku przeprowadzono remont, dziś nie ma już po nim śladu, a pod względem osobowym komisariat rozrósł się do wielkości komendy w dużym mieście.

  - Wizyta na policji, oczywiście, nigdy nie jest przyjemna, ale rzeczywiście warunki są tu średnie. Widać, że funkcjonariuszom brakuje już miejsca - mówi pani Aneta, którą spotykamy przy wyjściu z komisariatu. Na ciasnotę narzekają też policjanci. - Nawet płaszcza nie ma gdzie powiesić - skarżyli się kilka lat temu jednej z gazet. Warto dodać, że siedziba policji nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Przez kilka ostatnich lat władze komendy stołecznej przy wsparciu samorządu starały się o środki na rozbudowę tego i tak największego komisariatu w Polsce. W ubiegłym roku policja wpisała inwestycję do planów w ramach ministerialnego programu modernizacji siedzib policji. Za 75 tys. złotych powstała koncepcja rozbudowy, a w ostatnich dniach podpisano umowę na prace budowlane.

  Komisariat rozbuduje i przebuduje firma Zab-Bud za 24,8 mln złotych. Najpierw wykonawca przygotuje projekt budowlany, a same roboty będą ruszać sukcesywnie - jeszcze w tym roku. Zakończenie budowy - w marcu 2022 roku.

  Co się zmieni?

  Powierzchnia komisariatu ma się zwiększyć z 1,9 tys. metrów kw. do ponad 4 tysięcy. Obok dotychczasowego budynku, przy Janowskiego 7 powstanie nowy z parkingiem podziemnym. 

  - Nowe skrzydło komendy będzie przylegać do bryły istniejącego budynku. Część dobudowana będzie posiadać cztery kondygnacje naziemne i jedną kondygnację podziemną - informuje Komenda Stołeczna Policji.

  W starym budynku zmienią się wnętrza. Wyburzonych zostanie część ścian działowych, powstaną nowe drzwi wejściowe, nowe podłogi, odnowione zostaną ściany i sufity. Budynek będzie docieplony.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~WS 12 ponad rok temuocena: 100% 

   Ciekawe gdzie to się pomieści - obok hotel nowy budują, a przy janowskiego nie ma gdzie parkować no i te kontenery z rozwalonymi śmieciami na zakręcie (czy to czasem nie SMB Jary ten bajzel śmieciowy?).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raffditt 11 ponad rok temu

   Miejsce jest, chociażby od Pulawskiej. I znów będziemy mieć plac budowy, jakby tego co jest teraz było mało. Gorsze że droga, nieorzystosowana do takiego natężenia ruchu i ciężkiego sprzętu, będzie do wymiany. Jestem przekonana, że nikt ( jak to u nas) o tym nie pomyślał i długo nie oomyśli. Tym sposobem na małej osiedlowej uliczce mamy i długo mieć będziemy ursynowską przyslowiową Mardzalkowską.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WS. 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Niedaleko, przy Dunikowskiego wielka inwestycja bankruta Włodarzewskiej SA też zniszczyła drogę, został bałagan, straszące od lat mury wielkich bloków, dług na chyba 200 mln.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 9 ponad rok temuocena: 38% 

   a po co rozbudowywać? żeby "siedzieć" i nic nie robić to miejsca wystarczy. Kiedys byłam na tym komisariacie. Moj sąsiad, chyba skrajny juz alkoholik, miał w zwyczaju biegać po klatce schodowej z łomem, i walic w drzwi sasiadów (z braku sąsiadów ). Wziawszy pod uwagę, że to budynek bez windy, z jedną klatką ku wyjsciu (bezpieczeństwu) to nie było wesoło. Poszłam na wzmiankowany komisariat. Przyjeła mnie pani policjantka i....radziła żeby omijać alkoholika z daleka!!! żeby nie wychodzic na klatkę schodową (a menel mieszkał na przeciwko, jakies 2 m od moich drzwi!!!), to niby teleportować sie miałam? Pani tzw. policjantka nie podjęła ŻADNYCH krokow, prewencyjnych chocby, żeby "nasłać" dzielnicowego. Na szczęście menel całkowicie sie zmenelił i mamusia go zabrała, wysyłając do ciotuni w USA. Domniemywam, że menela (ktory był agresywny po alkoholu) juz dawno zaciukali miejcowi jankesi, kiedy tylko menel, rodem z PL, wychylil się z łomem (na przeciw jankejskiej giwery).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 8 ponad rok temuocena: 75% 

   Bla bla bla... rozbudować, zeby takie narzekadła mogły narzekać :) cel sam w sobie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie pomogli 7 ponad rok temuocena: 50% 

   Niestety to prawda, też mam podobne doświadczenia z pracownikami tego komisariatu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wernychora z Kazury 6 ponad rok temuocena: 19% 

   PiSowska brunatna zaraza wzmacnia aparat represji przeciwko narodowi. To konsekwencja kaczyzacji życia politycznego. Od pokoleń anty kaczystowski Ursynów będzie doskonałym obiektem represji i szczucia społeczeństwa. Kazamaty brunatntych siepaczy w mundurach wypełnią się niebawem nami i naszymi rodzinami. Głębokie piwnice skrywają ogromne sale tortur i liczne cele. Staniemy się zwierzyną we własnym lesie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 5 ponad rok temuocena: 100% 

   ☺ Spadłem z krzesła!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziuuuuutek 4 ponad rok temuocena: 8% 

   Z dwoma pierwszymi zdaniami WernyHory (jeśli już) się zgadzam, później poleciał...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 3 ponad rok temuocena: 80% 

   Wzmacnia aparat represji? Jeśli masz na myśli coraz wiecej wakatów w sluzbie odpowiedzialnej za bezpieczeństwo, to faktycznie wzmacnia ze hej!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 2 ponad rok temuocena: 33% 

   Jedno bym zmienił: nie od pokoleń, ale od wieków! :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 1 ponad rok temuocena: 83% 

   To dla tego w łazience od kilku miesięcy nie wymieniono żarówki? :D Zawczasu, przecież i tak będzie remont, to się żarówkę wymieni :D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2473 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021