REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie MOS Białystok w X Mistrzostwach Ursynowa o Puchar Burmistrza. Na boisku przy Koncertowej przez dwa dni rywalizowało 12 drużyn piłkarskich rocznika 2005 z całego kraju.

  Na Ursynów zjechała krajowa czołówka 13-letnich piłkarzy. Świadczą o tym wyniki spotkań. W drugim dniu turnieju większość meczów kończyła się remisami, a o rezultatach decydowały rzuty karne. Nie inaczej było w finale, w którym zmierzyły się drużyny Stali Mielec z MOSP Białystok. 

  Zawodnicy z Podkarpacia zdecydowanie dominowali na boisku i wydawało się, że spokojnie doniosą wynik 1:0 do końca, zdobywając upragniony puchar. Ale na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego w białostoczczan wstąpił nowy duch i doprowadzili do wyrównania. Z kolei w rzutach karnych na Stali mściły się niewykorzystane strzały, w efekcie puchar burmistrza Ursynowa pojechał do Białegostoku. Dojście do finału nie było jednak łatwe - komentowali zawodnicy i trener zwycięskiej drużyny.

  - Wszystkie drużyny były na jednym poziomie, więc było to zwycięstwo "wymęczone". Dopisało nam sporo szczęścia, w każdym meczu musieliśmy się trochę namęczyć. Bardzo się cieszę z tego pierwszego miejsca, bo przy innym szczęściu mogliśmy zająć zupełnie inne miejsce - mówi trener Norbert Beśka z MOSP Białystok.

  - Walka walka i jeszcze raz walka - to doprowadziło nas do zwycięstwa! - cieszyli się 13-latkowe z MOSP-u. To nie pierwszy ich duży sukces, wcześniej wygrywali m.in. turnieje na Litwie i w Finlandii.

  W Stali Mielec, która już witała się z gąską, widać było smutek. Nic dziwnego, drużyna, która po raz pierwszy grała na Ursynowie, od początku liczyła na zwycięstwo.

  - Chłopcy bardzo ambitnie podeszli do gry w tym turnieju, było bardzo blisko... Boli ich strata bramki w końcówce i rzuty karne, ale trzeba pamiętać, że poziom turnieju był bardzo wyrównany. Cieszymy się z tego co wywalczyliśmy - mówi Rafał Ćwięka, trener Stal Mielec 2005.

  Zadowoleni z występów mogą być również obie drużyny SEMP Ursynów. Druga drużyna zajęła 11. a pierwsza - całkiem dobre 6. miejsce.

  - Turniej bardzo fajny, świetna organizacja. Sama gra pozostawia wiele do życzenia, ale to są 13-letni chłopcy, oni się cały czas uczą. Przed nami liga, koncentrujemy się na niej. A ten turniej pokazał nam na jakiej jesteśmy pozycji i co musimy poprawić - komentuje Patryk Larkowski, drugi trener drużyny SEMP 2005

  Ursynowski turniej jak zawsze był świetnie zorganizowany. Duża w tym zasługa rodziców z rocznika 2005, którzy zaangażowali się w imprezę, za co dziękował im prezes klubu SEMP Ursynów - Sebastian Gościniarek. Patronem medialnym zawodów był portal Haloursynow.pl.

  Wyniki turnieju: 12. Pogoń Siedlce, 11. SEMP II Warszawa-Ursynów, 10. FFA Warszawa, 9. Elana Toruń, 8. Legia Warszawa, 7. STF Champion Warszawa (Ursynów), 6. SEMP I Warszawa-Ursynów, 5. SMS Resovia Rzeszów, 4. Wisła Płock, 3. MUKP Dąbrowa Górnicza, 2. Stal Mielec, 1. MOSP Białystok.

  Najlepszy strzelec turnieju: Dawid Ziemba - Stal Mielec - 5 goli

  Najlepszy bramkarz turnieju: Jan Jankiewicz - SEMP Ursynów

  Najlepszy piłkarz turnieju - Wojtek Jakubik - Wisła Płock

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TURNIEJU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2484 sekundy
  REKLAMA