REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2021, 10:26 komentarzy 16

  (Twitter/@HannaGillPiatek)

  Ursynowski radny Paweł Lenarczyk dołączył do stowarzyszenia Szymona Hołowni – Polska 2050. Jak twierdzi sam zainteresowany, nie jest to wstęp do wielkiej polityki, przynajmniej na razie.

  Wiceprzewodniczący stowarzyszenia Otwarty Ursynów Paweł Lenarczyk to jeden z najaktywniejszych dzielnicowych radnych. Od wielu lat społecznik. W czwartek wystąpił u boku posłanki Hanny Gill-Piątek na konferencji stowarzyszenia Polska 2050 w Sejmie, gdzie został przedstawiony jako jego nowy członek. 

  Czy to oznacza rezygnację z pracy na rzecz Ursynowa i próbę wejścia do polityki na wyższym szczeblu?

  - Moje zaangażowanie w Polskę 2050 jest czymś pobocznym. Jestem radnym dzielnicy Ursynów i tutaj działam – stwierdza Lenarczyk.

  Nie wyklucza jednak startu w najbliższych wyborach do parlamentu z listy Polski 2050. Radny zainteresował się udziałem w ruchu Szymona Hołowni ze względu na jego program, który spory nacisk kładzie na kwestie związane z ekologią. Lenarczyk uważa, że stowarzyszenie to wprowadza do polskiej polityki „świeżość”. Wierzy w sukces przyszłej partii, która jest obecnie na etapie rejestracji. Za jej główną siłę uważa ścieranie się w niej różnych poglądów i wypracowywanie w ten sposób jednego, wspólnego stanowiska.

  - Chęć tworzenia Polski otwartej i obywatelskiej jest mi bliska. Wydaje mi się, że już teraz realizuję sztukę szukania kompromisu. Jeżeli nie będziemy narzucali swoich racji, możemy wypracować dobre rozwiązania, których tworzenie odbywa się przez dyskusję i debatę – uważa Paweł Lenarczyk.

  Powtórka z rozrywki?

  Radny nie podziela obaw, że ruch Szymona Hołowni skończy się tak samo jak ruch Pawła Kukiza, który Lenarczyk w poprzednich latach otwarcie popierał.

  - Polska 2050 jest zupełnie inną propozycją. Poprzednie tego typu ruchy nie angażowały tej energii społecznej, nie doprowadzały niczego do końca. Widzę tutaj na tyle duży potencjał, że chcę mieć w tym swój udział – mówi radny w rozmowie z Haloursynow.pl.

  Według niego istnieje zapotrzebowanie na taki ruch jak Polska 2050, który „jest dla osób zmęczonych dzieleniem społeczeństwa” i dodaje, że „Polacy są jednym społeczeństwem”.

  Lenarczyk zapewnia, że jego udział w projekcie Szymona Hołowni jest czymś oddzielnym i nie wpłynie to na współpracę Otwartego Ursynowa z Koalicją Obywatelską w radzie dzielnicy.

  - Z mojej strony na pewno nic się nie zmienia. Bardzo dobrze mi się współpracuje z radnymi z KO – stwierdza.

  Nie oznacza to jednak, że pewnych założeń programowych Polski 2050 nie będzie próbował na Ursynowie wprowadzać. Ursynowski radny już od jakiegoś czasu wspiera ruch obywatelski Hołowni, dzieląc się swoim doświadczeniem i pomagając w tworzeniu jego struktur na Ursynowie.

  - To jest kwestia siania obywatelskości wśród mieszkańców, którzy wcześniej polityką się nie zajmowali – uważa Lenarczyk.

  Jak mówi, pomaga często w załatwieniu urzędowych spraw czy zgłoszeniu projektu do budżetu obywatelskiego. Właśnie na tym polegać ma współpraca z Polską 2050, na wzajemnej pomocy.

  -Tam, gdzie jako radny nie mam już siły oddziaływania, proszę o interwencję posła i odwrotnie. To działa w obie strony - zaznacza radny.

  "Gdyby była debata, to nie byłoby strajku"

  Na pytanie, co sądzi o poparciu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przez Szymona Hołownię, odpowiada, że do Polski 2050 przyciągnęło go to, "że gromadzi różne osoby”. Za wybuch protestów obwinia rząd, który postanowił zmianę wprowadzić odgórnie, bez rozmów z obywatelami.

  - Powinna być debata w parlamencie, powinny być konsultacje społeczne. To, co wywołało strajk kobiet, było decyzją polityków i to mi nie odpowiada. Gdyby zamiast odgórnej decyzji odbyła się debata, to nie byłoby strajku – stwierdza radny Lenarczyk.

  Kwestie aborcji uważa jednak za temat zastępczy, który ma obywateli „elektryzować i kłócić”. On sam stara się „jako radny prezentować konkrety”. Za taki konkret uważa rozwój demokracji czy kwestię wszędobylskich billboardów w przestrzeni publicznej w polskich miastach.

  Właśnie o nich mówił Lenarczyk podczas konferencji Polski 2050 w Sejmie. Według radnego uznanie nieważności uchwały krajobrazowej przez wojewodę mazowieckiego Konstantego Radziwiłła utrudni walkę z nielegalnymi billboardami. Jako przykład podał reklamę przez kościołem św. Katarzyny, najstarszym w Warszawie. Na poniedziałek radny zwołał wraz z posłanką Gill-Piątek konferencję prasową w sprawie filtrów w tunelu POW, których domagają się mieszkańcy naszej dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 102

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 47
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~santo subito 16 3 miesiące temuocena: 100% 

   Kim jest Pan radny Paweł Lenarczyk ? Czym się zasłużył, co zrobił przez tyle lat otrzymywania diet ? Grzecznie się pytam.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~R 15 3 miesiące temuocena: 100% 

   Reptylianin

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zasmucony 14 3 miesiące temuocena: 89% 

   Pan Hołownia strzelił sobie właśnie we własne kolano. Pan Kukiz też stracił jak zaczął sobie dobierać ludzi, którzy w efekcie go pogrążyli. Szkoda Pana Hołowni bo straci na Ursynowie dobierając takie twarze, zawsze lepiej sprawdzać kto jest kto,

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 13 3 miesiące temuocena: 92% 

   Miał być bezpartyjny a wyszedł partyjniak. Teraz to egzotyczny zestaw ma ten Otwarty Ursynów: Skubiszewski i Dominiak z SLD, Lenarczyk od Hołowni. Farbowane lisy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 12 3 miesiące temuocena: 31% 

   Nosił Ogrodnik razy kilka, aż ponieśli Ogrodnika.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek S 11 3 miesiące temuocena: 13% 

   Tylko zgodzić się z poprzednimi komentarzami.. Paweł Lenarczyk to dobry radny ale nie pasował nigdy do Otwartego Ursynowa zarządzanego przez lewaków jak Skubiszewski i Dominiak. Z Pawłem rozmawialem przed wyborami i otrzymał mój głos.. dobrze że wybiera własną drogę

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xdxd 10 3 miesiące temuocena: 8% 

   To dorzuć jeszcze do tej mieszanki Pomianowskiego skrajnie prawicowego gościa, który jest przeciwko polskim wynalazcom. Kabaret.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Kabat 9 3 miesiące temuocena: 35% 

   To poczatek końca Otwartego Ursynowa.. i chyba nikt nie będzie rozpaczał.. bo co niby łączy Pana Lenarczyka o prawicowych poglądach ze Panem Skubiszewskim o lewicowych.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 8 3 miesiące temuocena: 95% 

   Najpierw Lenarczyk zwąchał się z Platformą i nagle zaczął wychwalać burmistrza, na którym psy wieszał przez poprzednie lata. Wtedy stracił mój głos. A teraz chce być wielkim politykiem. Czeka go niespodzianka. Bo na sejmowe ławy jest za cienki i nieznany, a na Ursynowie po takiej akcji ze zmianą poglądów też już mandatu nie zdobędzie. Trzeba będzie innej roboty szukać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 58 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arow 7 3 miesiące temuocena: 13% 

   Obserwuję tego pana jakiś czas i podziwiam jego za odwalanie dobrej roboty na Ursynowie. Jeżeli więcej osób ma ten Hołownia na Ursynowie to mnie to przekonuje!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mqc 6 3 miesiące temuocena: 95% 

   ten pan jest autorem takiego sukcesu jak ławki z USB oraz lobbuje za postawianiem kilkumetrowego napisu 'fluorescencja' w ramach ochrony zieleni. I jeszcze absolutnie niezbędnego elementu psiej górki jakim są szumiące kamienie- wszak wiemy że na imielinie od strony rosola hałas jest zbyt mały i trzeba koniecznie dodawać kolejne źródła dźwięku

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sialala 5 3 miesiące temuocena: 86% 

   Taki fajny ruch był dopóki ten facet się tam nie zapisał

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Polaka 4 3 miesiące temuocena: 93% 

   No to zaczyna się karuzela wyborcza, jednak trzeba mieć świadomość, że niektórzy pasują jak kwiatek do kożucha( mam na myśli sejmowe korytarze) Widać, że samozwańczy "najlepszy radny Ursynowa"próbuje szykować sobie grunt bo dni OU są policzone, co oczywiście nie kłóci się z dziwnie pojętym zachwalaniem KO, gdy wcześniej tak gorliwie krytykował wszem i wobec obecnego Burmistrza. Miejmy nadzieję,że wiatr historii szybko wywieje takie "aktywne" chorągiewki

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 3 3 miesiące temuocena: 81% 

   Ciekawe są takie nazywy jak np. Polska 2050. Od razu mam wrażenie, że nazwa daje znak - efekty działań będą za 30 lat, a do tego czasu będzie naprawiany system, czyli proszę nie mieć do nas pretensji.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koryto pełne konfitur 2 3 miesiące temuocena: 85% 

   Radny powinien być przedstawicielem mieszkańców na szczeblu lokalnym, a nie reprezentować interesów ogólnopolskiej partii politycznej. Z chwilą zapisania się do partii powinien złożyć mandat radnego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 75 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   To początek końca tej kariery.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7487 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021