REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Już niedługo startuje wyjątkowy projekt - „Ursynowski Senior – bezpieczny – zdrowy – sprawny”. Dzięki wsparciu dzielnicy Ursynów oraz Fundacji Indigeo seniorzy będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami, wykładach oraz zajęciach praktycznych. 

  Program skierowany jest do osób powyżej 60. roku życia i będzie odbywać się w Domu Kultury "Stokłosy" od kwietnia do grudnia. Pierwszy cykl rusza już 26 kwietnia. 

  Ursynowscy seniorzy będą mogli wziąć udział w licznych wykładach dietetyków, psychologów oraz audiofonologów. Nie zabraknie też praktycznych zajęć ruchowych. Organizatorzy zaplanowali aktywizację pod okiem instruktora, podczas której seniorzy ppoznają odpowiednie dla swojej grupy wiekowej ćwiczenia.

  - Zbyt późno zaczynamy doceniać wartość ruchu. Na stan naszego organizmu wpływa przede wszystkim żywienie i kondycja fizyczna. Żeby żywienie było skuteczne, musi być podparte aktywnością fizyczną - mówi fizjoterapeuta Dariusz Straszewski, który jest jednym z zaproszonych specjalistów

  - Bardzo dużo można zmienić dietą. Mam na myśli tutaj sposób żywienia, który można podzielić na jedzenie sezonowe. W trakcie wykładów seniorzy dowiedzą się, co najbardziej im służy w różnych porach roku, co jest dla nich odpowiednie i przede wszystkim dostępne - dodaje Anna Krasucka, która będzie prowadzić wykłady z żywienia.

  Inicjatywa Fundacji Indigeo oraz dzielnicy Ursynów jest bardzo istotna, ponieważ w Polsce niewiele jest tak kompleksowych programów skierowanych do straszych osób. W zajęciach może wziąć udział każda osoba powyżej 60. roku życia. Warsztaty są bezpłatne i nie trzeba informować organizatorów o swoim udziale.

  Więcej informacji udzieli kierownik projektu Lidia Mycan - kontakt: lidia.mycan@indigeo.pl

  Dodatkowe informacje o projekcie: http://www.indigeo.pl/fundacja.html

  KALENDARZ ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jeszcze nie emerytka 3 11 miesięcy temu

   a ja myślę , że to bardzo dobrze, że ludzie starsi - emeryci mogą i chcą coś ze sobą i dla siebie zrobić, puki jeszcze sił i zdrowia wystarczy. Pan Panie Aleksandrze i Pani, Pani Sąsiadko jeszcze nie zdajecie sobie sprawy jakie to szczęście dla was, że rodzice i teście sami się sobą mogą i chcą zająć, ale ten stan nie będzie trwał wiecznie ich niedołęstwo zapuka do Waszych drzwi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aleksander 2 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Może by tak poruszyć temat wyjątkowo bogatej oferty dla seniorów na Ursynowie przy kompletnym braku dofinansowania do zajęć dla dzieci i młodzieży? Moi rodzice-emeryci chodzą 3 razy w tygodniu na darmowe konwersacje z języków obcych. W DK "Imielin" jest pełna oferta zajęć dla seniorów, a za zajęcia plastyczne za jedno dziecko muszę płacić 100 zł. ?!Gdzie tu sprawiedliwość?! Ja też płacę podatki.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadka 1 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Nie ma sprawiedliwości. A ponieważ Ursynów się "starzeje" to inwestują w swoich wyborców.....Moi teściowie korzystają nie tylko z oferty ursynowskiej, ale również i innych dzielnic. Czasami się dwoją i troją, żeby wszystko "zaliczyć". A najbardziej są "zajęci" w weekendy czyli w czasie ewentualnych spotkań z wnukami. Bo wiadomo, że w tygodniu dzieci chodzą do szkoły/ przedszkola, więc są ograniczone możliwości. Ja im nie żałuje tych zajęć, ale z drugiej strony wiem, że nasze pokolenie będzie musiało to wszystko odpracować i już nie będzie takich samych możliwość. A to się nazywa niesprawiedliwość.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1456 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018