REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2022, 15:11 komentarzy 4

  (SK)

  Od dziś wszystkie urzędy administracji publicznej powinny przejść na pracę zdalną do 28 lutego. Ursynowski ratusz będzie pracował hybrydowo. A petenci od dziś mają obowiązek okazać odpowiednie zaświadczenie, jeśli będą chcieli wejść do środka bez maseczki.

  Zapowiedź pracy zdalnej w urzędach ogłosił w zeszłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski. Ma to związek z ogromnym wzrostem liczby zakażeń Covid-19. 21 stycznia rozesłał rozporządzenie w tej sprawie.

  Ursynowski urząd dzielnicowy pracować będzie w trybie hybrydowym. Oznacza to, że pracownicy będą podzieleni na zespoły. Część pozostanie w urzędzie, część przejdzie na pracę zdalną. Zdaniem urzędników całkowite przejście w tryb online mogłoby sparaliżować funkcjonowanie placówki. Jest po prostu niemożliwe.

  Mieszkańcy będą mogli zatem jak do tej pory załatwiać swoje sprawy osobiście „przy okienku”. Jednak od dziś urząd będzie restrykcyjniej podchodzić do interesantów bez maseczek.

  - Od 24 stycznia osoby niestosujące się do nakazu zakrywania nosa i ust maseczką będą wpuszczane do budynków Urzędu m.st. Warszawy oraz obsługiwane w trybie bezpośredniego kontaktu z pracownikami Urzędu, wyłącznie w przypadku gdy okażą dobrowolnie lub na żądanie uprawnionych służb, dokument potwierdzający, że zgodnie z par. 25 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. są zwolnione z tego obowiązku - informuje Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza.

  Urzędnicy zachęcają do umawiania się przez internet

  Czy będą limity osób wpuszczanych do urzędów? - To zależy od warunków lokalowych danej placówki - mówi Monika Beuth-Lutyk ze stołecznego urzędu.

  - Nie ma żadnego rozporządzenia w tej sprawie. Każdy postępuje według zdroworozsądkowych zasad, musimy się kierować dobrem i bezpieczeństwem interesantów oraz pracowników. Logiczne jest, że jeśli urząd jest stosunkowo niewielki, takie limity powinny być wprowadzone - dodaje.

  Dzielnica Ursynów zachęca do internetowego zapisania się na wizytę w urzędzie na konkretną godzinę. Można to zrobić wchodząc na stronę rezerwacje.um.warszawa.pl. Można wybrać dzień i godzinę, dzięki temu wizyta w urzędzie skrócona jest do minimum, bez oczekiwania na obsłużenie w kolejce.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Klaudiuniuniuniunionio 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Wydział Kultury jest na zdalnym od 2 lat i jest ok.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covidianin II stopnia 3 5 miesięcy temuocena: 29% 

   O, to bardziej ważne. Warto jeszcze, aby petenci skakali na jednej nodze.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 2 5 miesięcy temuocena: 59% 

   Kto to widział, żeby urząd łamał prawo i stosował dyskryminację??

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A osoby niezaszczepione , które trafiają do szpitala i blokują dostęp do opieki zdrowotnej osobom chorym na różne schorzenia , nie covid to nie dyskryminacja? Dla kuzynki pytam.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4528 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022