REKLAMAA1-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Ursynowskie Centrum Kultury przy ul. Gandhi powoli zyskuje elewację, nawiązującą do oszlifowanego brylantu. To mieszkańcy zdecydowali o takim wyglądzie budynku podczas głosowania. Teraz oceniają pierwsze efekty swojego wyboru. 

  Budowa domu kultury przy ratuszu jest na ostatniej prostej. Robotnicy od kilku tygodni układają płyty zewnętrzne na betonowych ścianach.

  - Instalujemy płyty HPL zrobione z termoutwardzonego tworzywa. Jest to skomplikowana i trudna praca, bo mamy do ułożenia rożne płaszczny pod różnym kątem. Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie i tempetratura nie spadnie poniżej 5 stopni, to ukończymy pracę 13 grudnia - mówi kierownik budowy UCK Krzysztof Zoń. 

  Zmiana projektu

  Pierwszy projekt ursynowskiego domu kultury zakładał, że powstanie budynek jakich w dzielnicy wiele. Mało estetyczny i przestarzały w formie klocek, w mediach społecznościowych porównywany był przez mieszkańców do trumny lub czarno-szarego sarkofagu. Nic dziwnego, bo projekt przeleżał w szufladach ursynowskiego ratusza aż 10 lat.

  Stara elewacja nie podobała się już także projektantowi domu kultury Markowi Michałowskiemu z firmy Bemm Architekci. Dlatego zaproponował trzy nowe rozwiązania. Dzielnica wybrała dwa z nich i poddała pod głosowanie. Mieszkańcy wybrali białą bryłę, z nieregularnymi kształtami nawiązującymi do szlifów brylantów.

  - Wreszcie będzie na Ursynowie nowocześnie wyglądający budynek. Jeśli się nie mylę, to takiego jeszcze nie ma. Żałuję, że jest nieco ukryty za ratuszem, a powinien być przy al. KEN, żeby go było już z daleka widać - mówi pani Agnieszka. 

  Budynek z podobną elewacją stoi przy al. KEN 99, obok kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego. Nie jest ona jednak pofałdowana i tak nowoczesna jak ta na Centrum Kultury. 

  - Z tego co już widać, zapowiada się bardzo interesująco. Niebanalne rozwiązanie i do tego ładne. Najbardziej odpowiada mi, że elewacja będzie biała i rozjaśni okolicę - cieszy się pan Kamil.

  Kilka miesięcy do otwarcia

  Ursynowskie Centrum Kultury przy ul. Gandhi ma zostać otwarte w przyszłego roku, dwa lata po początkowo planowanym terminie. Jak tłumaczy urząd prace zostały celowo opóźnione, ze względu na zmianę projektu wnętrz. Miasto dało dodatkowe pieniądze na stworzenie w UCK sceny teatralnej z pełnym wysposażeniem, wymaganym przez profesjonalne teatry warszawskie. Wiązało się to ze zmianą technologii sceny i jej wyposażenia.

  W środku - oprócz sali widowiskowo-teatralnej na 350 osób - znajdzie się 5 sal, w których będą mogły odbywać się np. zajęcia malarskie czy rzeźbiarskie oraz galeria w hallu i kawiarnia. Przewidziany jest też parking na 107 miejsc. Przed obiektem zaplanowano przestrzeń na scenę plenerową, która na co dzień będzie służyła za plac manewrowy. Dzielnica obiecuje też nasadzenia drzew lub krzewów oraz trawniki pomiędzy parkingiem a budynkiem, w miejscach które teraz wyglądają jak zatoczki. Inwestycja powstaje kosztem około 30 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~s 9 ponad rok temu

   jak na krematorium to wygląda ślicznie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jojwi 8 ponad rok temu

   Czy ten dzielnicowy Dom Kultury przejmie też działalność Domu Sztuki na Jarach, bo on straszy już brakiem funkcjonalności i ciekawego programu. Może jego załoga znajdzie zatrudnienie w nowym Domu Kultury Ursynów?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kraksa 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Scena plenerowa była na parkingu, a będzie na parkingu rozszerzonym o 107 miejsc plus plac manewrowy. Dodatkowo widać zaanektowanie ścieżki dla pieszych wychodzących z metra, na przejazd samochodów z placu manewrowego na parking SM Imielin - na Wasilkowskiego i Warchałowskiego. 5 sal w których będzie się uczyć rysunku lub rzeźby kilka osób można wygospodarować w ratuszu w godzinach popołudniowych . A galeria już w ratuszu jest , a kawiarnia ? Obok - jest jadłodzielnia . I na to potrzeba było 30 milionów , plus 3 lata placu budowy , a wystarczyło wyburzyć tymczasowy barak gdzie był sklep Mokpol a stoi od lat pusty i straszy , albo metalową konstukcję Domu Kultury Imielin i postawić coś normalnego. Lepiej wyburzyć żłobek i zrobić co ? Piętrowy żłobek ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Co za POTWOREK językowy "Centrum Kultury nabiera kształtu". Budynek nie może "nabrać kształtu"!!! To absurd. Ten ohydny potworek językowy "nabiera kształtu" czy tez "rosół nabiera smaku" rozpropagowała pewna gwiazdka. Pleni się toto z silą wybuchu jądrowego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 5 ponad rok temuocena: 87% 

   Kuriozalne marnotrawstwo publicznej kasy. W dzielnicy brak latarń, bark oświetlonych chodników, brak monitoringu, brak publicznych toalet a akurat domów kultury mamy 5. Gdzie tu logika?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 4 ponad rok temuocena: 100% 

   wszystko będzie - oświetlenie, monitoring i wc a może i kultura będzie , wszystko w jednym baraku

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowa syn 3 ponad rok temuocena: 100% 

   W dzielnicy gdzie co tydzień jest krwawy mord a codziennością są napady, gwałty i handel narkotykami o wiele bardziej spolecznie użyteczną inwestycją byłaby sieć monitoringu i KOMENDA dzielnicy Ursynów a nie agitprop blokhauz dla kreatur pokroju pani Beaty Rusinowskiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 2 ponad rok temuocena: 11% 

   przy okazji - często nie ma jak zaparkować na 30 minut na parkingu urzędowym, jak pisałem wolałbym zapłacić , ale większość z burmiszczem włącznie preferuje parkowanie całodniowe, reszta interesantów niech spada

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 1 ponad rok temuocena: 81% 

   lepiej nie zdejmować rusztowań ------ dom kultury na betonowym parkingu odwrócony od ulicy jak magazyn składu poza miastem ------- nie dorośliśmy do tworzenia przyjaznych przestrzeni publicznych zachęcających do społecznych aktywności w tym młodzieży i dzieci ----- dom kultury kierowców i to przy samej stacji metra i przy urzędzie dzielnicy, dla zwolenników jazdy metrem pytanie jak dojechać do urzędu skarbowego 200 tysięcznej dzielnicy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3968 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021