REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (urząd dzielnicy)

  Zmieniona, pofałdowana "brylantowa" elewacja. Sala widowiskowo-teatralna na 350 osób, 5 sal warsztatowych, mniejsze sale dla widowni, galeria w hallu, kawiarnia i parking. Tak będzie wyglądało Ursynowskie Centrum Kultury, którego budowa powoli dobiega końca. A jaką rolę powinno pełnić i jakie prowadzić zajęcia? - O tym będą decydować mieszkańcy - zapowiada ursynowski ratusz. I rusza z konsultacjami społecznymi.

  Ursynów czekał na swój własny, miejski dom kultury kilkadziesiąt lat. Zawsze były inne wydatki, inne potrzeby, a lukę kulturalną z powodzeniem wypełniały spółdzielcze domy kultury dofinansowywane przez dzielnicę. We znaki organizatorom imprez do dziś daje się brak pojemnej sali do organizacji koncertów czy spektakli. Wynajęcie sal komercyjnych jest droższe w dłuższej perspektywie czasowej, a nie wszystkie wydarzenia mogą i muszą odbywać się w kościołach, które chętnie goszczą artystów zapraszanych przez ursynowski ratusz.

  W przyszłym roku zakończy się budowa Ursynowskiego Centrum Kultury, które od dwóch lat powstaje przy ul. Gandhi, na tyłach urzędu dzielnicy, kosztem ok. 30 mln złotych. Rozpoczynają się prace nad budową elewacji. Trwają też prace wykończeniowe w środku. Do grudnia 2019 roku obiekt będzie prawie gotowy. Pozostanie jeszcze wyposażenie oraz wykonanie sali widowisko-teatralnej, która będzie spełniała wymagania warszawskich teatrów. W przyszłości UCK stanie się dla nich zapasową sceną, z czego dla widzów spragnionych spektakli z najwyższej półki popłyną same korzyści.

  Jaki ma być nowy dom kultury?

  Otwarcie Ursynowskiego Centrum Kultury ma nastąpić w 2020 roku. Być może już wiosną uda się zorganizować pierwszą imprezę. Placówka miała początkowo ruszyć już w tym roku, ale dzielnica zdecydowała się na korekty w projekcie budowlanym, dostosowujące obiekt do wspólczesnych wymogów. Przypomnijmy, pierwotny projekt pochodzi z 2008 roku. Od tego czasu w technologii budowlanej i scenicznej wiele się zmieniło. Postanowiono również zmienić elewację - z szarej, smutnej na żywszą - w odcieniach bieli, z pofałdowaniami przypominającymi szlifowany brylant.

  Ważnym pytaniem - obok architektonicznego kształtu budynku, który został już ustalony - jest merytoryczna działalność przyszłego Ursynowskiego Centrum Kultury przy ul. Gandhi. Dzielnica przygotowuje się do organizacji placówki, więc chce poznać opinię mieszkańców.

  - Planujemy dowiedzieć w jakich formach działalności Centrum chcieliby uczestniczyć mieszkańcy – spektaklach teatralnych, seansach filmowych, koncertach, wystawach, zajęciach artystycznych – plastycznych, tanecznych, teatralnych lub innych?  Jakiego typu przedsięwzięcia powinny mieć miejsce w sali widowiskowej, pracowniach? Na jakie wydarzenia chcieliby przyjść - informuje urząd dzielnicy.

  Spotkania konsultacyjne ruszają w czerwcu. Pierwsze rusza już podczas Dni Ursynowa, w sobotę 8 czerwca o godz. 12:00 przy Kopie Cwila. Będzie tam namiot dzielnicy, w którym będziemy mogli wypowiedzieć się na temat przyszłej działalności UCK.

  Kolejne konsultacje odbędą się:

  • 16 czerwca (niedziela), godz. 16.00-19.00 – na Festiwalu Kolorów – Kopa Cwila
  • 18 czerwca (wtorek), godz. 15.00-18.00 – przy budowie Ursynowskiego Centrum Kultury przy ul Gandhi – metro Imielin
  • 24 czerwca (poniedziałek), godz. 15.00-18.00 – stacja metra Kabaty
  • 29 czerwca (sobota), godz. 17.00- 20.00 – podczas  potańcówki w Parku Jana Pawła II

  Warsztaty:

  • 12 czerwca (środa) godz. 16.00-18.00 – warsztat dla młodzieży -  CLVIIILO, ul. Szolc-Rogozińskiego 2
  • 27 czerwca (czwartek), godz. 18.00- 20.00 – warsztat otwarty Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61

  Swoje uwagi do końca czerwca można też przesyłać mailowo: konsultacjespoleczne@ursynow.pl. Na początku września urząd zaprosi mieszkańców na otwarte spotkanie prezentujące raport z konsultacji dotyczących Ursynowskiego Centrum Kultury.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~E 11 ponad rok temuocena: 25% 

   nie rozumiem tych negatywnych komentarzy, czy piszący woleliby dworek na kurzych nóżkach albo góralską chatę... nowoczesna skromna bryła w dwóch kontrastowych kolorach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jolasz 10 ponad rok temuocena: 78% 

   wyjątkowa słaby jest ten projekt bryły i otoczenia. Zaryzykuje stwierdzenie, że juz lepiej było nic nie robic :(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bemba 9 ponad rok temuocena: 67% 

   ważne, ze beci się podoba

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 8 ponad rok temuocena: 75% 

   Niczym nie ryzykujesz twierdząc, że "lepiej było nic nie robić ". 100% racji plus spora kasa, na nie tylko na renowację trawnika.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~żałosne to 7 ponad rok temuocena: 71% 

   Typowa filozofia obecnej władzy na Ursynowie : zrobić byle co , byle zarobić , a potem się zastanawiać nad "podkładką" czemu to ma służyć ! Zabrali mieszkańcom ostatni skrawek ziemi , wybetonowali, postawili bunkier bez okien , pod płotem kościoła, koszmar którego wstydzą się nawet wykonawcy , bez podziemnego parkingu , za to z placem manewrowym i kolejnym parkingiem . Ten koszmar bogato wyposażają i ZARABIAJĄ , ZARABIAJĄ , a teraz się pytają czemu to ma służyć ? Pomysłów własnych jakoś nie przedstawiają . Brak ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 6 ponad rok temuocena: 21% 

   Nowa pofałdowana elewacja przypomina krzywy domek w Sopocie. Dłuższe przyglądanie może doprowadzić oglądającego do utraty równowagi. Ursynów to nie Barcelona, a projektantowi nowej elewacji daleko do Antonio Gaudiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bemba 5 ponad rok temuocena: 50% 

   już nie szpanuj karszew, że nos z bazaru wyściubiłeś.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antek_Antoni 4 ponad rok temuocena: 50% 

   Jakoś nie widzę, żeby ktoś tu naśladował AntoNIEGO Gaudiego. Tak, ten Katalończyk miał na imię Antoni. A gdyby dali mu na chrzcie Antonio, to wtedy należało napisać "...daleko do AntoniA..."

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Chyba widziałeś sopocki krzywy domek tylko na zdjęciu pt. : "ciocia Stasia na tle" .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 2 ponad rok temuocena: 0% 

   Antku Antoni, jeżeli idzie o imię Gaudiego to: jego pełne imię i nazwisko brzmi Antoni Plàcid Guillem Gaudí i Cornet, jednak szerzej znany jest krócej jako Antonio Gaudí (z hiszpańską wersją imienia) lub po prostu Gaudí.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bemba 1 ponad rok temuocena: 100% 

   już tak się pietrek nie woź, że nauczyłeś się korzystać z wikipedii

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3526 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020