REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Plac zabaw z dinozaurami na Olkówku zaczyna się sypać. Drewniane elementy są zużyte a tartanowe podłoże przypomina raczej wyboistą skocznię dla wyczynowych rowerzystów. Popularne miejsce zabaw stało się - zdaniem rodziców - niebezpieczne dla dzieci.

  Zjeżdżalnie w kształcie tyranozaura i wielkie triceratopsy, na które można się wspinać. Oryginalny plac zabaw przy Puszczyka cieszy się dużą popularnością wśród mam i maluchów. Dinozaury gwarantują nie lada rozrywkę - dzieciaki chętnie tam wracają. Wysoka frekwencja ma jednak swoją cenę - dinozaury się sypią, nawierzchnia tartanowa jest pełna dziur i pęknięć, które utrudniają maluchom bezpieczną zabawę.

  - Drewniane elementy są połamane, dzieci mogą wbić sobie drzazgi, brakuje impregnatu i zabezpieczenia materiału. Najgorzej jednak jest z nawierzchnią. Wszędzie pęknięcia, górki i wgłębienia - małe dziecko się przewróci - mówi Hanna, babcia, która odwiedza "dinozaury" z wnukiem.

  Część placu z największymi gadami właśnie została zamknieta. Robotnicy kładą nową warstwę miękkiego tartanu w miejscach, gdzie ubytki są największe. 

  - Mamy załatać najgorsze dziury. Co będzie dalej, nie wiemy - komentują robotnicy, którzy kładą nowy tartan.

  A remont bardzo by się przydał. Szczególnie niebezpieczne są drewniane stopnie, których ubytki są tak duże, że trudno o stabilne kroki. 

  - Małe dziecko straci równowagę i może uderzyć głową w coś twardego. Wiadomo, że rzeczy się psują i starzeją, ale tutaj nie można czekać z renowacją, bo chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci - komentuje Iza, mama.

  Mamy i babcie mają nadzieję, że wymiana tartanowej nawierzchni to początek kompleksowego remontu jurajskiego parku. Zapytaliśmy dzielnicę, czy planowany jest remont generalny. Na razie ursynowski urząd jeszcze tego nie wie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lala 7 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Kiedyś dzieci bawiły się na trzepakach i były bardziej samodzielne i wysportowane niż dzisiaj.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariusz 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

   nikt tego nie pilnuje mieszkam obok i to co dzieje sie wieczorami to jest masakra na tych linach jezdzi po 3 osoby

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 5 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Problemem jest również fakt, że plac po zmroku staje się miejscem spotkań "dzieci" 16-18 letnich, które radośnie i głośno demolują plac - na przykład niszcząc ustawicznie wyciągi, które nie są przeznaczone dla właściwie już dorosłych. Plac nie jest naprawiany tak często jak być powinien - inna sprawa, że w weekendy przyjeżdża tam naprawdę bardzo dużo ludzi spoza Ursynowa i nic dziwnego, że urządzenia się niszczą tak szybko.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 4 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Dzielnica nie ma gospodarza, więc nic dziwnego, że wszystko się sypie. Kempa Stanisławem Aniołem naszych czasów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Na remont to jest czas po sezonie, no chyba że to takie dalekie plany. Ten plac sypie się od dawna, a doraźne remonty polegały na tym, że jak coś się psuło to było usuwane... Po jednej z karuzel przez długi czas tkwił w podłożu 30cm metalowy pręt. Dla bezpieczeństwa, żeby nikt się na niego nie nadział owinięto go biało czerwoną taśmą... a na gumowych zjeżdżalniach nie daje się zjechać. Inna sprawa, że nigdy nie działały jak należy. Potencjał placu niesamowity ale zmarnowany jak zwykle przez nieudolne zarządzanie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 2 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Na remont parku można by trochę uszczknąć fundusz z tego pomnika za milion złotych, w końcu szczęśliwe dzieciństwo jest niezbędne do dalszego prawidłowego rozwoju,a to jest bezcenne.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa Cygańska 1 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Ludzie co wy mówicie za pomnik nie ma rachunku na kwote 1 mln zł jest tylko szacowany koszt jako plan do budżetu. Wiadomo że koszt będzie znaczni niższy ale to można ocenić po projekcie który zostanie przyjęty. Ale nie zostanie przyjęty żaden bo sprawa jest polityczna i nie do zaakceptowania. Na remont można również przeznaczyć środki które dzielnica wydaje na kubeczki 40lecie etc, a także informatory kulturalne i inne bibuły

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1245 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018