REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Pomimo pandemii ursynowianie nie zawiedli i licznie stawili się na dziewiątym już pikniku “Odczarowanie hospicjum”. W ogrodzie przy ulicy Pileckiego całe rodziny bawiły się, przy okazji wspomagając ośrodek hojnymi datkami.

  Doroczny piknik Fundacji Hospicjum Onkologicznego na Ursynowie okazał się wyjątkowym wydarzeniem. Dobra pogoda sprzyjała wyjściu z domu, co wielu mieszkańców wykorzystało do udziału w niezwykłym pikniku.

  - Pogoda jak na zamówienie, co nas bardzo cieszy. Dzieci się świetnie bawią, a my razem z nimi. Nie zapominamy jednak dla kogo tutaj przyszliśmy. Jesteśmy całym sercem z pacjentami, myślimy o nich - mówi pani Izabela, która już trzeci raz przyszła z rodziną na odczarowanie hospicjum.   

  Atrakcje skierowane były przede wszystkim dla najmłodszych. Ze względu na zagrożenie koronawirusem w tym roku ograniczone zostały do występów na scenie. Podziwiać można było przedstawienie teatru Katarynka poświęcone ekologii oraz doświadczenia naukowe prosto z Centrum Nauki Kopernik. Poza tym warsztaty bębniarskie oraz gry na harmonijce. Tradycyjnie pojawił się też iluzjonista, zachwycając publiczność magicznymi sztuczkami.

  Wesprzyj ursynowskie hospicjum!

  “Odczarowanie” to jednak nie tylko zabawa. Organizatorzy poprzez lekką formułę wydarzenia chcą przybliżyć mieszkańcom działalność swojej fundacji oraz uświadomić, że hospicjum to nie umieralnia.

  - Ku mojej wielkiej radości przyszło wiele osób. My naszych gości traktujemy jak rodzinę i smutno nam gdy nie możemy się spotkać. Nawet pogoda nam sprzyja, co jest dowodem na to, że ten piknik musiał się odbyć! W poprzednich edycjach, każdy z pacjentów, jeśli miał ochotę był obecny i nawet na łóżku mógł uczestniczyć w atrakcjach. Niestety, w tym roku z powodu epidemii nasi podopieczni mogą tylko usłyszeć co dzieje się w ogrodzie - mówi Dorota Jasińska, prezes FHO.

  Piknik to również okazja do finansowego wsparcia hospicjum, które w ogromnej części utrzymuje się z datków. Do puszki ustawionej na jednym ze stoisk mieszkańcy wrzucali pieniądze. Ta tradycyjna zbiórka zapoczątkowała pozyskiwanie funduszy drogą online. Z okazji 30. rocznicy powstania FHO ruszyła siedmiodniowa akcja, której celem jest pozyskanie 30 tys. złotych.

  Patronem medialnym “Odczarowania hospicjum” jest Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3732 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021