REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2021, 13:40 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (FHO)

  Ursynowskie hospicjum apeluje o pomoc. Wkrótce w magazynach zabraknie podkładów higienicznych dla pacjentów. Ruszyła zbiórka na ich zakup. Można je też przynosić do siedziby Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. sw. Krzysztofa.

  Pandemia koronawirusa dotknęła nie tylko gospodarkę, ale też organizacje społeczne, które niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Z dnia na dzień spadło zainteresowanie pomocą takim podmiotom. Odczuwa to też ursynowska Fundacja Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa, która prowadzi hospicjum dla dorosłych.

  Tym razem instytucja, która ma pod stałą opieką ok. 2,2 tys. pacjentów rocznie, w tym tysiąc przebywających w  stacjonarnym hospicjum, prosi o pomoc w zakupie podkładów higienicznych. Miesięcznie placówka zużywa ich ok. 2 tys.

  - Podkłady higieniczne to jedna z tych rzeczy, które w hospicjum zużywają się najszybciej... A w naszym magazynie niedługo ich zabraknie. Dlatego prosimy o wsparcie - apeluje ursynowska fundacja.

  Chętni mogą się dorzucić do zbiórki (wpłata na konto, które podajemy poniżej) lub samodzielnie zakupić podkłady higieniczne o wym. 90 x60 cm i większe.

  Przyniesione dary można bezpiecznie zostawiać przed drzwiami wejściowymi do budynku Hospicjum przy ul. Pileckiego 105, w godz. 7:00-21:00.

  Pomoc na różne sposoby

  Hospicjum na Ursynowie od lat boryka się z problemami finansowymi. Miesięcznie jego utrzymanie kosztuje około miliona złotych. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje to najwyżej w 70 procentach. Dziura w budżecie łatana jest na różne sposoby - głównie dzięki hojności osób prywatnych i firm, które doceniają to, co robi dla chorych ursynowskie hospicjum.

  Jako organizacja pożytku publicznego fundacja korzysta z 1% podatku (jak go przekazać - o tym tutaj). Od kilku lat bierze też udział w międzynarodowej akcji "Pola Nadziei". Na Ursynowie w różnych punktach dzielnicy dzieci sadzą żonkile, a przy okazji są zbierane pieniądze.

  Trwa też akcja "18,60 miesięcznie, by żyć". Wystarczy, że 6 tysięcy osób będzie regularnie wpłacać taką kwotę na konto hospicjum, a pacjenci będą mieli wszystko czego potrzebują.

  Fundacja, zachęca też nowożeńców i innych, którzy obchodzą uroczystości, aby zamiast kwiatów prosili gości o datki na hospicjum św. Krzysztofa.

  Zbiórkę na zakup podkładów można wesprzeć wpłacają dowolną kwotę na konto:

  Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa
  Nr konta dla przelewów krajowych:
  Bank Pekao S.A.
  68 1240 5963 1111 0000 4799 9077
  Nr konta dla przelewów zagranicznych:
  COD PKOPPLPW
  21 1240 5963 1978 0010 3546 0223

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~R1 5 2 miesiące temuocena: 67% 

   Dzielnico, obudź się.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 4 2 miesiące temuocena: 22% 

   Państwo z tektury w pełnej krasie. Znowu trzeba je wyręczać :(

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 3 2 miesiące temuocena: 63% 

   Ale błyskotliwy wpis. Do działalności prywatnego hospicjum.... NFZ będący w strukturze państwa z tektury.... dopłaca 70%. A gdzie jest złotoustny Trzaskowski z swoją troską o zdrowie warszawiaków, a w szczególności tych umierających w tym hospicjum ? A gdzie jest Burmustrz Kempa ze swoją błyskotliwością i pomocną dłonią ? Każdej inicjatywie tylko przyklasnąć. Ale czy przypadkiem nie przerosło to osób odpowiedzialnych za działalność tego hospicjum ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 2 2 miesiące temuocena: 50% 

   zbyt błyskotliwy dla ciebie najwyraźniej choć poprzeczka nisko. To zadaniem państwa jest pomagać swoim chorym obywatelom. Prywatne hospicjum?? tak, powinno być państwowe, ale nie jest, więc ktoś za to musi płacić. Uważaj żebyś sam gdzieś nie zdychał bez pomocy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rybak1 1 2 miesiące temuocena: 92% 

   Czy Dzielnica nie może pomóc Hospicjum? Warto też zorganizować składkę, np. przez wysyłanie SMS, to ułatwi mieszkańcom przekazywanie nawet drobnych kwot. Może pan Dominiak z Urzędu Dzielnicy się tym zajmie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3571 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021