REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-04----30-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2020, 13:02 komentarzy 7

  (SK)

  Zespół Ratownictwa Medycznego z Ursynowa wstrzymał wyjazdy karetek. Załoga znajduje się w kwarantannie, bo istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem.

  Informację potwierdza rzecznik warszawskiego pogotowia Elżbieta Weinzieher. - Czekamy na wyniki testów - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl. Jeden z ratowników mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Ze zgłoszenia nie wynikało, że pacjent może być zarażony, dlatego załoga nie miała strojów ochronnych. Na miejscu okazało się, że jest inaczej.

  Kiedy będzie znany wynik testów u pacjenta? - Nie wiadomo, przecież szybkich testów nie ma. Może wie to Sanepid, albo sztaby kryzysowe zwoływane przez ministra zdrowia, które wiedzą wszystko? - dodaje z przekąsem Weinzieher. Oczekiwanie na wynik może potrwać nawet kilkanaście godzin.

  Baza pogotowia ratunkowego przy Jastrzębowskiego 22 została zamknięta, nikt z niej nie może wychodzić, ani wchodzić do środka. Trzy karetki - jedna specjliastyczna i dwie podstawowe stoją na parkingu. Dopiero po negatywnym wyniku testu na koronawirusa działalność placówki zostanie przywrócona. 

  Na Ursynów kierowane są czasowo karetki z innych oddziałów pogotowia warszawskiego - także tego w Piasecznie.

  AKTUALIZACJA - 19:20 - Są wyniki testu. Pacjent, u którego była jedna z załóg ursynowskiego pogotowia nie ma koronawirusa. Karetki wróciły do pracy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 132

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 35
   WKURZONY
  • 44
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 7 19 dni temuocena: 0% 

   Burmistrz też wpisuje się w walkę z epidemią. Likwiduje możliwość dojazdu/parkowania pod szpitalami, przychodniami (ostatnio ukatrupił rentgenologów). Doświadczony dywersant. Jak tylko zaczęła się kołomyja z wirusem to natychmiast ruszył z dalszym sabotażem parkowania (np. KEN). Chce wywalić nadmiar kasy na dywersję by zabrakło na wirusa.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sylwia35 6 20 dni temuocena: 50% 

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~akacja 5 20 dni temuocena: 80% 

   Aby wykryć koronawirusa, trzeba przeprowadzić wieloetapowe badanie molekularne na próbce, którą najczęściej jest wymaz z jamy nosowo-gardłowej. Pobrana od pacjenta próbka z oddziału zakaźnego trafia do laboratoriów o trzecim, a dalej drugim stopniu hermetyczności w których utrzymywane jest podciśnienie. Czas trwania samego procesu diagnostycznego wynosi od kilku do 18 godzin. W razie jakichkolwiek wątpliwości wykonuje się kolejną próbę. Czułość takich testów molekularnych wynosi ponad 99 proc.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~slawek 4 21 dni temuocena: 67% 

   trochę rozwagi i spokoju, wszyscy mamy stresa i w takich sytuacjach wychodzi czy ktoś się nadaje na stanowisko i stanąć na wysokości zadania, niestety akurat tu nie

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 3 21 dni temuocena: 39% 

   Nie wiedziałem, że pogotowie też ma swojego rzecznika. Moim zdaniem takie zachowanie i wypowiedzi na pewno nie przyczyniają się do opanowania epidemii.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~onyx 2 21 dni temuocena: 68% 

   A ja rozumiem ich frustrację. Jak chcesz to się z nimi zamień, jak masz kwalifikacje.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dorota 1 20 dni temuocena: 67% 

   A zachowanie pacjenta jest ok Twoim zdaniem?! Wprowadził w błąd ratowników i naraził zdrowie i życie ich i innych osób które rej karetki potrzebowali!! Na nadzieję że odpowie za to pewnie!

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3619 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020