REKLAMAA1 BYŚ 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Ursynowskie Lato Filmowe ruszyło pełną parą. Na pierwszym pokazie pod Kopą Cwila mimo mokrej trawy i wysypu komarów nie zabrakło miłośników kina. Ci nie mogą już doczekać się kolejnych pokazów.

  Wydawało się, że deszczowa pogoda zepsuje plany wielu ursynowian na czwartkowy wieczór. Ulewa szybko jednak przeszła i tłumy mieszkańców naszej dzielnicy - i nie tylko - przyszło do parku im. Romana Kozłowskiego na pierwszy w tym roku pokaz filmowy w ramach Ursynowskiego Lata Filmowego.

  - Pogoda nas nie wystraszyła, chociaż baliśmy się, że mogą odwołać dzisiejszy seans. Czytałam, że pokazy będą przez cały lipiec i sierpień, więc już szykujemy się na kolejne – mówią Maciek i Lila.

  Tuż przed seansem loża VIP nadal pozostawała wolna.

  Nie tylko pogoda mogła przeszkodzić w spokojnym seansie. Długa, nieskoszona trawa zatrzymała w sobie mnóstwo wody. Wobec tego widzowie, dla których zabrakło leżaków, mogli szybko skończyć z mokrymi spodniami. Do tego po ulewie do życia obudziły się owady. W tym te najbardziej znienawidzone – komary.

  - Rzeczywiście wyszło sporo robactwa, co mnie trochę przeraża. Ale sam pomysł kina plenerowego uważam za świetny i, jeśli mi się uda, to na pewno przyjdę na kolejne filmy – zapewnia Marysia, która na seans przyszła z kolegą, Pawłem.

  Oscarowy Ursynów

  Pierwszym filmem w ramach tegorocznych pokazów Ursynowskiego Lata Filmowego był „Parasite” – koreański majstersztyk i zdobywca Oscara w aż czterech kategoriach za rok 2019. W tym za najlepszy film. Dla wielu była to pierwsza okazja do obejrzenia tego obrazu, a oczekiwania wobec dzieła reżysera Boonga Joon-ho były ogromne. Podobnie dla wielu był to pierwszy raz, gdy wzięli udział w organizowanym przez urząd dzielnicy kinie plenerowym. A co mają do powiedzenia weterani?

  - To naprawdę świetna inicjatywa i okazja do spotkań z przyjaciółmi czy spędzenia czasu na świeżym powietrzu – stwierdzają miłośniczki plenerowych seansów na Ursynowie.

  Kolejny pokaz w ramach Ursynowskiego Lata Filmowego już w czwartek 15 lipca. Tym razem na widzów czeka „Kształt wody” w reżyserii Guillermo del Toro. Film opowiada o miłości woźnej tajnego rządowego laboratorium do morskiego człekokształtnego stwora. O ile godzina seansu pozostaje bez zmian – 21:30 – tak zmienia się jego lokalizacja. Tym razem miłośnicy kina plenerowego będą musieli udać się na ul. Kajakową 12b, do Dzielnicowego Ośrodka Kultury.

  - Jeśli czas pozwoli, to na pewno wybiorę się na kolejne filmy. A to, że są w różnych miejscach w dzielnicy, wydaje mi się sprawiedliwe – stwierdza Justyna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Miś Skurmiś 4 2 miesiące temuocena: 80% 

   Umowa przewiduje 8 projekcji. Koszt każdej to 6150 zł brutto. Po zdjęciach widać, że widownia liczyła około 80 osób. Wychodzi 76 zł za osobę. Na szczęście jesteśmy bogatą dzielnicą i takie drogie bilety do kina możemy fundować z publicznych pieniędzy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tutu 3 2 miesiące temuocena: 33% 

   Leżaków zabrakło, a przygotowanych było 250szt. Liczne grupy oglądały seans z kocyka i nie tylko. Pierwsze zdjęcia zostały zrobione przed rozpoczęciem seansu (patrz ekran). Na następnych ludzi jest dużo więcej, a to były pierwsze minuty projekcji. Było super!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kkk 2 2 miesiące temu

   Skąd Misiu masz informacje o budżecie każdej projekcji?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bzyku40 1 2 miesiące temuocena: 80% 

   Ha ha ha kicz goni kicz, jedynie komary być happy :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4947 sekundy
  REKLAMAA2 SWYFT 24.09.2021 - 23.10.2021 (brak pliku!)