REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2021, 08:45 komentarzy 1
  Balkon pani Hanny - trzeci najpiękniejszy balkon w Warszawie

  Balkon pani Hanny - trzeci najpiękniejszy balkon w Warszawie (urząd miasta)

  Najpiękniejsze ogrody i balkony z Ursynowa docenione. Wśród laureatów 38. konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni" znalazły się dwie ursynowianki i ursynowskie przedszkole. Ich aranżacje nie umknęły uwadze jury.

  W szranki o tytuł najpiękniejszego ogródka, balkonu czy okna w Warszawie stanęło blisko 300 uczestników.  Okazję do pochwalenia się swoimi pięknymi kwiatami, krzewami i drzewami mieli nie tylko mieszkańcy, ale także spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, ośrodki pomocy społecznej. Wśród najlepszych znalazło się troje uczestników z Ursynowa.

  - Nie przygotowywałam się do konkursu w jakiś szczególny sposób. Po prostu kocham kwiaty, sadzę je od wielu lat. W ten sposób odpoczywam ja, ale także reszta domowników. Ludzie często zatrzymują się i oglądają mój balkon. To smutne, kiedy powstają nowe osiedla i nic na nich nie rośnie. A chodzi o to, żeby było kolorowo - mówi Hanna Wach, mieszkanka ul. Dunikowskiego i zdobywczyni 3. miejsca w kategorii "Balkon, loggia lub okno".

  Oprócz pani Hanny laureatką konkursu została również Agnieszka Mikołajczuk, która prowadzi niezwykle zjawiskowy ogród przy bloku na Dembowskiego. Jury doceniło jej aranżację i przyznało 2. miejsce w kategorii "Ogródek przy budynku wielorodzinnym".

  W oko jurorom wpadł również ekologiczny ogród Przedszkola nr 267 przy ul. Małcużyńskiego. Przechadzając się jego alejkami, można podziwiać rosnące pomidory, szczaw, pietruszkę czy szczypiorek. Ogród zajął 2. miejsce w kategorii "Ekoogród/ogród nowoczesny".

  Nawozić, podlewać i... rozmawiać!

  Wszystkie różne, wszystkie piękne - tak można podsumować ursynowskich laureatów 38. konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni". Starania pani Hanny, pani Agnieszki i Przedszkola nr 267 należy docenić tym bardziej, że ich pasja służy wszystkim mieszkańcom i upiększa ursynowskie osiedla. A jaki sekret stoi za tak pięknymi kwiatami i innymi roślinami? Rąbka tajemnicy uchyla pani Hanna.

  - Trzeba się najpierw zastanowić, jakie kwiaty lubią dane miejsce. Metodą prób i błędów. U mnie stanęło na pelargoniach, którym odpowiada nieco chłodu. Nie wolno także zapomnieć o podlewaniu. Nawet dwa razy dziennie, gdy jest gorąco. Trochę mniej, gdy pada deszcz. Kiedy wyjeżdżam na wakacje, to cała rodzina jest postawiona na baczność, aby tylko podlewali. Z kwiatami trzeba też rozmawiać, mówić im, jakie są piękne i że ładnie rosną - śmieje się pani Hanna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kwiatek 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Przy którym bloku na Dembowskiego można podziwiać zjawiskowy ogród Pani Agnieszki?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4257 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021