REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  W obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa wszystkie placówki oświatowe w Polsce będą od poniedziałku zamknięte, ale już dziś na Ursynowie próżno szukać szkoły, w której byłaby chociaż połowa uczniów. Pomimo, że do końca tygodnia dzieci mają zapewnioną opiekę w świetlicy, zdecydowana większość rodziców zdecydowała zostawić swoje dzieci w domu już od dziś.

  Od najbliższego poniedziałku - 16 marca - w całym kraju zostaną zamknięte wszystkie placówki oświatowe. Na razie żłobki i przedszkola jeszcze są otwarte, ale np. w szkołach nie ma już lekcji, a jedynie zajęcia dla tych uczniów, dla których rodzice nie zdołali z dnia na dzień zorganizować opieki.

  To nie ferie!

  Szkoła Podstawowa przy ul. Teligi na co dzień tętni życiem. Strach przed koronawirusem spowodował, że sale lekcyjne i korytarze świecą pustkami.  

  - Z ponad 400 naszych uczniów mamy dziś pod opieką około 20 i tak będzie zapewne jeszcze w piątek. Od poniedziałku szkoła jest zamknięta, a dzieci powinny pozostać w domu. Zarówno uczniom i rodzicom przypominamy, że nie będzie to czas wolny, planujemy naukę zdalną - mówi dyrektor SP 318 Renata Podolecka.

  Jeszcze mniej dzieci pojawiło się w podstawówce przy ul. Mandarynki. Z 727 uczących się tu na co dzień, przyszło zaledwie... pięcioro.

  - Rodzice poważnie potraktowali sprawę. Mamy pod opieką tylko te dzieci, którym rodzice nie mogli zapewnić z dnia na dzień opieki. Pozostali są w domach i powinni tam zostać. To nie czas zabawy i spotkań towarzyskich, ale rodzaj kwarantanny, a uczniowie będą się uczyć zdalnie - mówi Joanna Skopińska, dyrektorka SP nr 330.

  "Dzieci muszą zostać w domu"

  Nauczyciele zwracają uwagę, że wielu uczniów traktuje najbliższe dwa tygodnie jak kolejne ferie. Umawiają się na spotkania, chcą wspólnie wychodzić i bawić się w swoim towarzystwie.

  - Słyszałam jak rozmawiają o tym, a przecież szkoła będzie zamknięta właśnie po to, aby tych kontaktów między dziećmi było jak najmniej. Jeśli dzieci tego nie zrozumieją, a rodzice nie dość dobrze przypilnują, to skończy się jak we Włoszech, gdzie koronawirus też w dużej mierze tak się przenosił. Muszą dla naszego wspólnego dobra zostać w domu - apeluje jedna z ursynowskich nauczycielek.

  Pracujący rodzice stoją przed trudnym wyzwaniem, z którym nie każdy już wie, jak sobie poradzić.

  - Wypada zamknąć dziecko na klucz, ale co w razie pożaru? Mówić można wiele, ale jak człowiek pracuje to nie ma jak dopilnować, żeby zostało w domu. Niestety dzieci robią na przekór. Podczas ferii trudno było syna wygonić na dwór, a teraz słyszę, że planuje z kolegami iść na boisko - martwi się pani Paulina, matka dziesięciolatka. 

  Ursynowskie placówki oświatowe mają pod swoją opieką kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży. Aż 96 procent z nich została dziś w domu. Apelował o to już wczoraj burmistrz. 

  Ogromne podziękowania dla rodziców za powstrzymanie się od posyłania dzieci do przedszkoli i szkół. We wszystkich publicznych ursynowskich placówkach oświatowych przebywa dziś 606 uczniów na łączną liczbę prawie 15.000. Wyrazy uznania także za talent organizacyjny bo zapewne nie było to łatwe 

  - dziękował rodzicom i uczniom Robert Kempa. 

  Przypominamy, od czwartku, 12 marca uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkoły, a od poniedziałku, 16 marca  nie robią tego również uczniowie podstawówek. Przerwa w funkcjonowaniu placówek oświatowych ma potrwać przynajmniej do 25 marca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Księgowa 5 16 dni temuocena: 80% 

   W poniedziałek szkoły powinny być zamknięte a nie administracja czynna. Te panie to często starsze osoby czyli bardziej narażone. Mogą pracować w domu by nie załapać wirusa

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zdziwiona 4 16 dni temuocena: 100% 

   A, dlaczego do pracy mają przychodzić przedszkolne i szkolne panie woźne, kucharki i pomoce kuchenne. Skoro dzieci brak to dla kogo sprzątać i gotować. Następny absurd. Czy pani woźna jest jakoś zabezpieczona przed korona wirusem, skoro może się przemieszczać czasami przez pół miasta. A może pani woźna to nie człowiek.?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Liz 3 15 dni temu

   Pracownikom administracji i obsługi kazano normalnie przychodzić do pracy w pewnej ursynowskiej placówce. Szkoła niby zamknięta, ale ja pracować muszę.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PANDEMIA 2 16 dni temuocena: 73% 

   Starzy ludzie powinni być przymusowo izolowani! Dzieci to samo!! Policja powinna wyrywkowo mierzyć gorączkę!!

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anastazja Zagrzewka 1 16 dni temuocena: 100% 

   KIEDY urzędy zamkną? dziś widziałam dantejskie sceny, kaszlących dziadków z zapytaniem o rozkład wymiany rur w ich spółdzielni przeciez to niepoważne nie można narażac ludzi a jak widac prosby nie dzialaja trzeba podjac radyklane kroki!

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3042 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020