REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2021, 15:10 komentarzy 7

  (KW)

  Urząd dzielnicy pomaga potrzebującym. Przy Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” na osoby w gorszej sytuacji życiowej czeka gorący poczęstunek. Akcja potrwa dwa dni, jednak na razie nie cieszy się popularnością. Problemem jest dotarcie do osób, które potrzebują pomocy.

  Z uwagi na nadchodzące mrozy ursynowski ratusz uruchomił kuchnię polową przed UCK „Alternatywy” przy ul. Gandhi. Dzisiaj i jutro w godzinach 12:00-16:00 osoby, którym wiedzie się gorzej, mogą otrzymać tam ciepłą zupę – wojskową grochówkę. Ponadto trwa akcja „Wymiana ciepła”. Na wieszaku wystawionym przy UCK można zostawić niepotrzebne ubrania. Posłużą one osobom, których nie stać na kupienie sobie nowych.

  Na miejscu w ciągu pierwszej godziny działania kuchni oprócz radnych i wiceburmistrza Jakuba Berenta pojawiły się tylko dwie osoby. Jak twierdzi urząd, ze względu na pandemię istnieje problem z przekazem informacji. Dlatego też wiceburmistrz Berent prosi wszystkich, którzy się tam pojawią, o przekazywanie wieści innym potrzebującym.

  Ci, którzy z poczęstunku skorzystali, pomysł chwalą i zwracają uwagę, że tego typu akcje są potrzebne.

  - Bardzo dobra zupa. Gdy nie miałem problemów to wiadomo, nie przychodziłem. Teraz mam zasiłek 380 zł i nie starcza mi na podstawowe potrzeby – mówi pan Zdzisław.

  - Dobrze, że są takie akcje, zwłaszcza teraz, kiedy idą mrozy. Wielu potrzebuje pomocy. Sam staram się pomagać, np. mojej sąsiadce. Robię jej chociażby zakupy, chociaż sam jestem w grupie ryzyka. Ale widać, że przez pandemię ludzie stali się bardziej otwarci – stwierdza mieszkaniec Ursynowa, który również skorzystał z poczęstunku.

  Jeśli po zakończeniu akcji zostanie trochę zupy, trafi ona do jadłodzielni znajdującej się przy ursynowskim ratuszu.

  Nie tylko grochówka

  Zupa wydawana była z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Ponadto można na miejscu otrzymać „Ursynowski Pomocnik”, który jest przewodnikiem po ofertach wsparcia dostępnych w dzielnicy.

  - Liczymy, że towarzysząca gorącemu poczęstunkowi publikacja pozwoli nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących z informacją o tym, co wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oferujemy osobom, które borykają się z życiowymi trudnościami – mówi wiceburmistrz Jakub Berent.

  Wielu potrzebujących chętnie korzysta z pomocy. Zdarzają się jednak tacy, których trudno przekonać, by pomoc przyjęli. Teraz, gdy mrozy mają sięgać kilkunastu stopni na minusie, część z nich może sobie sama nie poradzić.

  - Ostatnio, po bardzo długich namowach i przy pomocy straży miejskiej, udało się przekonać taką osobę, by skorzystała z naszej pomocy. Można powiedzieć, że jest to mały, ale jednak sukces – przekonuje Berent.

  Z drugiej strony, ośrodki pomocy nie zawsze sprawę udzielenia pomocy ułatwiają.

  - Czekałem kilka dni, aż sprawdzą, czy przypadkiem nie zgłaszałem się w innym punkcie. Wystarczyłby tylko jeden telefon, by to zweryfikować – opowiada pan Zdzisław.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ziryt 7 25 dni temu

   Jak ktoś nie ma co jeść, to jak ma qrwa se w necie sprawdzić, że w urzędzie jest ciepły posiłek i pomoc?? Inicjatywa bardzo piękna i popieram, ale ruszcie badziej głowami barany (macie straż miejską, która do niczego nie służy), OPSy itd, żeby biednym dać znać, że mogą z tego skorzystać!

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Issaa 6 miesiąc temu

   Opedzlowalbym taką grochoweczke z kotła.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziryt 5 25 dni temu

   To se ugotuj...

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Syty 4 miesiąc temu

   Dzisiaj było duży ludzi po zupe. Super. Szkoda że tylko w piątek i sobote.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatuś 3 miesiąc temuocena: 33% 

   Dajcie ludziom gdzie spać w te mrozy! W urzędach tyle pustych pomieszczeń a i w DOK Ursynów też są miejsca przytulne i ciepłe

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Synek 2 miesiąc temuocena: 67% 

   A ile w kościołach, plebaniach i wszelkich innych budynkach należących do licznych parafii?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 miesiąc temuocena: 83% 

   Według opini osób korzystających z pomocy OPS, to ich wsparcie jest takie, że w gardle staje. Szukający pomocy jest traktowany ptzez pracowników i kierowników jak naciągacz i oszust.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3616 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021