REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 marca 2020, 18:00 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Od poniedziałku w urzędzie dzielnicy będzie można załatwić tylko najpilniejsze sprawy takie jak: akty urodzeń i zgonów, rejestracja pojazdów, śluby czy odbiór dowodów. Zamknięte zostanie wejście od strony parkingu, a wejście od strony ul. Gandhi zostanie zamienione w okienko podawcze.

  Urząd dzielnicy wprowadził pierwsze środki bezpieczeństwa już kilka dni temu - w sali obsługi pojawiły się dodatkowe biurka dystansujące urzędników od petentów czy dozowniki z płynem dezynfekującym. Mieszkańcy byli zachęcani do załatwiania spraw przez telefon i internet.

  Tylko 4 rodzaje spraw

  Od poniedziałku sytuacja zmieni się radykalnie. Urząd praktycznie zamyka się dla mieszkańców, osobiście załatwić będzie można tylko kilka rodzajów spraw.

  - W urzędzie będą mogli przebywać jedynie mieszkańcy, których charakter sprawy wymaga osobistej obecności: akty urodzeń i zgonów, odbiór dowodów osobistych, rejestracja pojazdów, śluby - informuje burmistrz Robert Kempa.

  Aby załatwić te sprawy będziemy mogli wejść głównym wejściem do urzędu od alei KEN. Pozostałe wejścia będą nieczynne. Jedynie to od ul. Gandhi (przy północnym wyjściu z metra) będzie służyło jako okienko podawcze. Tam będziemy mogli zostawić dokumenty lub wnioski.

  Ale to nie wszystko. Od poniedziałku dzielnica wprowadza zasadę, że w sali obsługi (czynna będzie tylko ta na parterze) nie może przebywać jednocześnie więcej interesantów niż pracowników wyznaczonych do ich obsługi.

  - Oznacza to, że w przypadku większej liczby interesantów, będą oni proszeni o pozostanie poza siedzibą urzędu. Apeluję, aby w kolejce zachować odstęp przynajmniej 1,5 metra od siebie - mówi burmistrz. Elektroniczny system kolejkowy nie będzie działał. 

  A co z paszportami?

  Decyzją wojewody mazowieckiego paszport będzie można odebrać od poniedziałku do piątku od 10:00 do 14:00 po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie - nr (22) 855 12 40. Wniosków o nowy paszport w tym punkcie na razie nie będzie można składać. Można to zrobić - w uzasadnionych przypadkach - w biurze przy ul. Kruczej 5/11.

  - Proszę mieszkańców o odłożenie wizyt w urzędzie do sytuacji wyjątkowych i niecierpiących zwłoki i przypominam, że wiele urzędowych spraw można załatwić telefonicznie lub przez internet - apeluje burmistrz Kempa. 

  Jednocześnie nie zmienią się godziny pracy urzędu dzielnicy: od poniedziałku do piątku - od 8:00 do 16:00, sala obsługi w poniedziałki do 18:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ewa3 6 4 miesiące temu

   Dzwoniłam, śluby też zawieszone do odwołania.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daniel 5 4 miesiące temuocena: 50% 

   Skoro tyle spraw można załatwić telefonicznie lub przez internet to po co z naszych podatków państwo utrzymuje tysiące jak widać nikomu niepotrzebnych urzędników? No ale kto bogatemu zabroni ...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Słoju 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   A po co komu paszport? Wycieczki zagraniczne to mgliste wspomnienia dawnej epoki. Teraz to jak dobrze pójdzie to pod namiot nad Zegrze będzie Warszawa jeździć.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariola 3 4 miesiące temu

   Czy to prawda, że rejestracja pojazdów jest również w ograniczonym zakresie? Rejestrowane są tylko samochody fabrycznie nowe? A co z przerejestrowaniem aut z drugiej ręki? Po 30 dniach można zapłacić 1000 zł kary....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   Zawieszono karanie za przerejestrowanie po terminie 30 dni. Za to z US bym nie czekał...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 1 4 miesiące temuocena: 86% 

   Wiekszosc ruchu w urzedzie to resjestracja pojazdow. Piramidalna bzdura jest koniecznosc osobistego lazenia do urzedu w tej sprawie. Ten caly cyrk z wirusem tylko to uwypuklil.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3332 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020