REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Pani Agata zaraz po odebraniu swojego egzemplarza biało-czerwonej flagi

  Pani Agata zaraz po odebraniu swojego egzemplarza biało-czerwonej flagi (KW)

  Dla najmłodszych, najstarszych, w sile wieku – ursynowski urząd rozdaje biało-czerwone flagi. A chętnych nie brakuje. Wszyscy chcą spełnić swój patriotyczny obowiązek.

  Od godziny 10 przed ursynowskim ratuszem można odebrać bezpłatną flagę Polski. Dla chętnych przygotowano tysiąc biało-czerwonych flag. W ciągu pierwszych 30 minut od startu akcji rozeszło się 200 sztuk. Mieszkańcy chętnie korzystają z okazji – wszyscy chcą uczcić nadchodzące święto.

  - 2 maja jest Święto Flagi, a ja jestem Polką i patriotką. Uwielbiam nasze barwy i nasze tradycje. Jedna flaga będzie wisieć u nas w mieszkaniu, a druga na działce – mówi pani Ewa, która przyszła odebrać flagę wraz z mężem Andrzejem.

  Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zostało wprowadzone w 2004 roku. Od tamtej pory Polacy co roku z tej okazji wywieszają narodowe barwy przed swoimi domami, na balkonach czy w oknach. Niektórym jednak święto nie było do tego potrzebne.

  - Do odbioru flagi skłonił mnie oczywiście patriotyzm. Wywieszam co roku, odkąd tylko zmienił się ustrój. Wcześniej nie, gdyż ówczesna władza wywieszała je przed swoimi gmachami – zauważa pan Marek.

  Swoją flagę odebrał także pan Alex, który pochodzi z Gruzji i chce świętować razem z przyjaciółmi.

  Święto wszystkich Polaków

  Święta narodowe to święta wszystkich Polaków niezależnie od poglądów. To również dobra okazja do dowiedzenia się czegoś więcej o Polsce, o jej historii i kulturze.

  - Cały czas jestem patriotą mimo tych wszystkich politycznych zawirowań. Co władza to inna interpretacja polityki. Wszystko zaczyna się od poznania historii Polski, zwłaszcza tej najnowszej. Młodzi praktycznie w ogóle jej nie znają – stwierdza Andrzej Zieliński z Ursynowskiej Rady Seniorów.

  Patriotyczna postawa to nie tylko domena starszych Polaków. Po swoją flagę przyszli z rodzicami również najmłodsi.

  - Usłyszałam, że jest taka akcja rozdawania flag, więc postanowiłyśmy przyjechać, by móc spełnić swój patriotyczny obowiązek. Flagę na pewno wywiesimy – zapewnia pani Maja wraz z córką Weroniką.

  Biało-czerwoną flagę 2 maja wywiesi również Piotrek, który do urzędu dzielnicy przyszedł ze swoim tatą Wojciechem.

  Niektórzy mieszkańcy naszej dzielnicy nie mają jednak zamiaru czekać aż do 2 maja. Swoją flagę chcą wywiesić już wcześniej.

  - Załatwiałem sprawę w urzędzie, więc przy okazji odebrałem flagę. Moja stara jest już zużyta, bo to jeszcze taka farbowana. Nową wywieszę zaraz, jak tylko przyjdę do domu. 1 maja to także święto, może nie takie jak 2 i 3 maja, ale jestem ze starych czasów – mówi pan Jan.

  Flagi można odebrać w namiocie przed wejściem do urzędu dzielnicy od strony al. KEN do godziny 15.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5173 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021