REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2021, 19:05

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Niezależnie od tego, czy jesteś gastronomicznym ninja czy raczej stronisz od kucharzenia – potrzebujesz w swoim domu gustownie urządzonej kuchni. Nie ma bowiem przesady w stwierdzeniu, że to właśnie kuchnia jest sercem domu. Zastanów się nad tym, gdzie zaczynasz dzień, delektując się filiżanką aromatycznej kawy? Gdzie najchętniej zaszywają się goście podczas domówek? Dokąd zmierzamy, by coś przekąsić po powrocie do domu? No właśnie. Jest to kuchnia. To właśnie dlatego warto zadbać o nietuzinkową aranżację, odchodząc od sztampowych rozwiązań. Dziś proponujemy kuchnię w stylu prowansalskim z nutą retro.

  kuchenka retro

  Kuchnia retro – jak ją zaaranżować?

  Kuchnia w stylu retro to pomieszczenie przytulne, wyposażone w stylizowany sprzęt i gustowne meble, dopełnione tekstylnymi dodatkami oraz dekoracjami. Jeśli chodzi o kolorystykę, to sprawdzają się tu jasne pastelowe barwy. Podłogę można zaś wyłożyć płytkami – mogą być czarno-białe, ułożone w szachownicę, albo jasne z roślinnym dekorem (na przykład w kolorze fioletowym, idealnie pasującym do stylu prowansalskiego). Na podłodze powinien się znaleźć dywanik – na przykład w kolorze naturalnej bawełny, wykończony frędzelkami. Styl prowansalski idealnie koresponduje właśnie ze stylistyką retro. W każdej kuchni niezbędne są sprzęty: lofra.pl/piekarniki-do-zabudowy, lofra.pl/kuchnie-wolnostojace, lofra.pl/plyty-do-zabudowy. Opowiemy o nich szerzej w kolejnym akapicie.

  Styl prowansalski czy retro?

  Jak już wspomnieliśmy styl prowansalski jest niezwykle urokliwy właśnie dzięki temu, że łączy się ze stylem retro. Nie ma tu miejsca na nowoczesny, modernistyczny design, charakteryzujący się ostrymi krawędziami, geometrycznymi kształtami czy krzykliwymi kolorami. Styl, wywodzący się ze słonecznej Prowansji, usłanej polami lawendy, jest właśnie taki – ciepły, słoneczny, przytulny, przywodzący na myśl wypełnioną zapachem pieczeni kuchnię. Za bazę aranżacji posłużą meble – najlepiej wysokiej jakości, wykonane z drewna (w naturalnym kolorze albo białe). Nie mogą to być meble na wysoki połysk. Wprost przeciwnie, mile widziane są widoczne gołym okiem słoje, struktura drewna itp. Sprawdzą się fronty, ozdobione cokołami czy sztukaterią, eleganckie uchwyty, przeszklone witrynki i wiszące szafki, za których drzwiczkami poustawiane będą ulubione filiżanki. Istotne są detale, jak na przykład widniejąca na drzwiach piekarnika ramka ozdobna, design i kolorystyka naczyń, porcelany i garnków, dodatki tekstylne (haftowane ściereczki, dywaniki, obrusy, zasłonki itp.), a ponadto zaprojektowane z dbałością o szczegóły sprzęty AGD.

  Kuchenka retro, piekarnik retro – czyli jak powinno wyglądać wyposażenie?

  Istotnym elementem wyposażenia są sprzęty AGD, bez których nie sposób sobie wyobrazić kuchni. Jest to przede wszystkim kuchenka i piekarnik. W stylizowanych kuchenkach retro specjalizuje się marka Lofra, dlatego warto się przyjrzeć prezentowanym w jej ofercie modelom. Kuchnia gazowo-elektryczna cechuje się designem, nawiązującym do stylu retro poprzez zastosowane rozwiązania – wzornictwo, detale, kontrolki termostatu, użyte do produkcji materiały. Sprzęty te są nietuzinkowe i eleganckie, a ponadto występują w różnych kolorach, co pozwoli idealnie dopasować konkretny model do pomieszczenia. Kuchnia retro nie oznacza jednak, że brak jej innowacji. Wprost przeciwnie – w uroczej obudowie zamknięty jest szereg przydatnych funkcjonalności. Stylowe, włoskie kuchenki Lofra nie odbiegają niczym od modeli o nowoczesnym designie. Mówią o tym jej parametry, w tym klasa wydajności A oraz normy bezpieczeństwa CEE. Ważne jest również zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Zarówno po pierwszym gotowaniu, jak i gdy minie miesiąc użytkowania – kuchnia prezentuje się tak samo dobrze. Jest to sprzęt na lata. Warto dołączyć specjalny płyn do zakupu kuchenkę łatwo utrzymać wówczas w czystości. Można ją myć zwykłym płynem, którego używamy standardowo do czyszczenia tego typu sprzętów. Brak szpar i szczelin w płycie kuchenki sprawia, że nie pozostają resztki jedzenia, a czyszczenie jest przyjemnością. Kuchenkę naprawdę łatwo dokładnie domyć – wyglądało to będzie tak, jakby była nowa.

  Kuchnia wolnostojąca czy płyta gazowa do zabudowy – co wybrać?

  Sprzęty dzielą się na kuchnie wolnostojące lub płyty do zabudowy. Na co się zdecydować, urządzając kuchnię? Wszystko zależy od koncepcji aranżacji, ilości wolnego miejsca, przeznaczonego pod kuchenkę, osobistych preferencji i upodobań estetycznych. Obie wersje kuchenki z pewnością doskonale spełnią swoje zadanie, pozwalając na przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Reszta to kwestia osobistego wyboru. Jak sama nazwa wskazuje – kuchnia wolnostojąca to sprzęt, który może stać w dowolnym miejscu, jest to zupełnie samodzielny sprzęt niewymagający obudowywania go meblami. Kuchnie Lofra w stylu retro występują w wersji wolnostojącej i świetnie nadają się do wykorzystania ich w aranżacji kuchni rustykalnej, w stylu prowansalskim z nutą retro. Taki sprzęt to jednocześnie przyciągająca wzrok dekoracja kuchni. Płyta gazowa do zabudowy subtelnie dopasuje się natomiast do całej aranżacji. Jej design, detale, wykończenie, będą jednak nawiązywać do koncepcji wystroju w stylu retro.

  Podsumowując; niezależnie od tego, czy wybierzesz kuchenkę wolnostojącą czy płytę do zabudowy – możesz mieć pewność, że dzięki stylowemu designowi rodem z Włoch uzyskasz niebanalną aranżację.

  płyta gazowa do zabudowy

  Artykuł załadowany: 0.3223 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021