REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2019, 12:44 komentarzy 15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Koszty przeglądów i napraw ciężarówek są sporym obciążeniem dla budżetu firm transportowych. Można jednak je częściowo wyeliminować – wystarczy korzystać z autoryzowanego warsztatu, aby pojazd został jak najdłużej tam, gdzie zarabia, czyli na drodze. Mercedes-Benz radzi, jak wybrać dobry serwis samochodów ciężarowych.

  Jak pokazują badania GUS, liczba towarów przewożonych przez polskie firmy wzrosła o około 18 procent, co świadczy o stałym rozwoju branży transportowej i rosnącym tym samym zapotrzebowaniu na specjalistyczne usługi serwisowe. Konieczne staje się zadbanie o to, aby towary zawsze docierały w miejsce docelowe, a jest to możliwe pod warunkiem, że flota jest sprawna i ekonomiczna. Mercedes-Benz chce nie tylko wspierać przedsiębiorców, dostarczając im pojazdy, ale też zapewniając kompleksowy serwis ciężarówek.

  Jaki powinien być dobry serwis ciężarówek?

  W koncernie Daimler AG produkującym samochody pod marką Mercedes-Benz doskonale wiedzą, jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry serwis ciężarówek. Przede wszystkim powinien być wydajny, a więc taki, który nie tylko zapewni krótki przestój pojazdu, ale będzie dostępny od ręki i zapewni pełną obsługę w zakresie napraw oraz przeglądu. Zarządzający takim serwisem powinni od podszewki znać biznes i nie pozwolić na zastój floty, ponieważ szybkie przywrócenie na drogę jest kluczem opłacalności biznesu transportowego. Serwis powinien być zarządzany sprawnie i ekspresowo, do tego wykonywać naprawy bez zbędnego angażowania zlecającego, aby ten ostatni mógł w pełni skupić się na swojej działalności.

  Ważną kwestią przy naprawie pojazdu jest korzystanie z oryginalnych części oraz wykonywanie jej według wytycznych producenta. W przypadku serwisów Mercedes-Benz działa linia EconomyLine – są to oryginalne części odbudowane fabrycznie, dzięki czemu klienci zyskują atrakcyjną cenę przy zachowaniu wysokiej jakości. Obecnie asortyment zawiera około 10 000 pozycji i jest ciągle poszerzany. W 2019 roku działania koncentrują się na: filtrach DPF, sprzęgłach oraz agregatach (kompletne silniki, short i long blocki, zestawy naprawcze silników). Obok tej linii funkcjonuje inna pod nazwą Truck Parts, która została stworzona z myślą o starszych modelach i obejmuje najistotniejsze części zamienne, przeglądowe, eksploatacyjne oraz kolizyjne dla modeli Actros (Classic) oraz Axor i Atego.

  Mało tego, serwis samochodów ciężarowych powinien umożliwiać doposażanie, ponieważ nigdy nie jest za późno, aby dołożyć elementy wyposażenia dodatkowego, jak na przykład osłon na nadkola i silnika, pistoletu pneumatycznego czy lodówki pod łóżkiem. Samochód można doposażyć również w oprogramowanie, w przypadku Mercedesa są to: urządzenie do pomiaru nacisku na oś, programy jazdy, hamulec High Performance Engine Brake, Remote Online czy PPC (Predictive Powertrain Control).

  Pamiętajmy, że tylko dostosowanie się do zaleceń serwisowych producenta jest gwarancją utrzymania wartości floty. Użycie niewłaściwych materiałów może mieć poważne konsekwencje i negatywnie wpływać na zużycie najważniejszych podzespołów i w rezultacie narazić na kosztowne naprawy i przestoje pojazdów, których można uniknąć.

  Niezwykle ważne jest również nastawienie na jasną komunikację i otwartość. Chodzi nie tylko przejrzyste cenniki, w których każda pozycja jest wyszczególniona i dobrze opisana, ale również pewność, że serwis w razie wykrycia jakichkolwiek wad pojazdu, od razu poinformuje zlecającego a koszty naprawy zostaną z nim ustalane. Dodatkowo nowe samochody są wyposażone w wiele systemów elektronicznych, które wymagają aktualizacji, a dobry serwis współpracujący z producentem posiada zawsze dostęp do aktualnych i legalnych wersji oprogramowania.

  Wsparcie serwisowe od producenta

  Przewagą autoryzowanego serwisu ciężarówek jest wyszkolona kadra. Autoryzowane serwisy zatrudniają tylko wykwalifikowanych fachowców, którzy są cały czas szkoleni przez koncern. Mechanicy mają specjalne indeksy, są ciągle kontrolowani, przez co naprawy przebiegają szybko i sprawnie, a każda usterka musi być wykryta i odnotowana – dzięki temu zyskuje się przejrzystą kartę serwisu.

  Dodatkowo wyszkolona kadra ma zawsze możliwość skontaktowania się z Działem Technicznym producenta pojazdów w celu uzyskania wsparcia w diagnozowaniu i usuwaniu nietypowych usterek.

  Koszty serwisowania pod kontrolą

  Dobry i niezawodny serwis ciężarówek korzysta z wydajnych procesów, wykwalifikowanych pracowników oraz oryginalnych części zamiennych. To z kolei przekłada się na obniżenie kosztów prowadzenia floty, ponieważ są one tym niższe, im pojazd jest sprawniejszy i dłużej zostaje na drodze.

  Kontrolę kosztów umożliwiają umowy, korzystne pakiety serwisowe oraz jasne cenniki. Każdy przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z planów serwisowych, które chronią od niespodziewanych wydatków. Mercedes-Benz proponuje umowy Mercedes-Benz ServiceContracts czy Mercedes-Benz Uptime. Dzięki tym kontraktom koszty serwisowania pojazdów są stałe, więc klienci mają nad nimi kontrolę.

  Warto w tym miejscu wspomnieć o usłudze Fleet Check. Ponieważ przedsiębiorcom zależy na maksymalnym skróceniu przestoju spowodowanego usterką techniczną, personel serwisu bezpłatnie może sprawdzić flotę bezpośrednio w lokalizacji klienta. Usługa jest dostępna nawet w weekendy i pozwala od ręki usunąć drobne usterki jak na przykład przepaloną żarówkę – w ten sposób udaje się usunąć aż 4 z 5 awarii. Dodatkowo klient otrzymuje informację o stanie floty oraz korzystną ofertę na usunięcie poważniejszych usterek w serwisie, dzięki czemu znacząco skraca się czas ewentualnego pobytu w warsztacie.

  Serwis samochodów ciężarowych Mercedesa

  Blisko 2 500 warsztatów serwisowych zatrudniających ponad 20 000 pracowników organizacji serwisowej Mercedes-Benz na całym świecie tworzy gęstą sieć, która każdego dnia obsługuje ponad 8 000 transakcji. Kilka profesjonalnych serwisów powstało również w Polsce – przykładem jest Mercedes-Benz Trucks Warszawa, doskonale wyposażony serwis zlokalizowany przy drodze S8, w miejscowości Emilianów.

  W sieci działa strona internetowa PoruszamyBiznes.pl promująca usługi serwisowe Mercedes-Benz Truck Warszawa. Można na niej przeczytać, że serwis zajmuje się przeglądami, naprawami, a także sprzedażą, wymianą i naprawą podzespołów. „Nasz serwis samochodów ciężarowych to dwanaście stanowisk naprawczych, jedyny w Polsce pięciokolumnowy podnośnik, na który może wjechać cały załadowany zestaw, najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki. Mamy wszystko, czego potrzeba do sprawnej obsługi serwisowej Twojego pojazdu, ale to wszystko byłoby niczym bez ludzi, którzy potrafią odpowiednio wykorzystać możliwości tych narzędzi” – czytamy na stronie https://poruszamybiznes.pl/uslugi-serwisowe/.

  Autoryzowany serwis Mercedes-Benz pracuje według rygorystycznych norm dotyczących jakości pracy, szkoleń i obsługi klienta. Dzięki wydajnym rozwiązaniom, jasnym umowom serwisowym, oryginalnym częściom oraz wykwalifikowanym fachowcom, każdy przestój ciężarówki jest skrócony do maksimum, a pojazd szybko wraca na drogę, aby dalej zarabiać na biznes.

  Źródła:

  - https://www.motofakty.pl/artykul/gdzie-serwisowac-auto-aso-kontra-zwykle-warsztaty-samochodowe.html

  - http://www.poradnikbiznesu.info/samochod-w-firmie/dlaczego-warto-wybrac-serwis-autoryzowany

  - https://motointegrator.com/pl/pl/poradniki/porady-eksploatacyjne/6-prostych-zasad-wybor-wlasciwego-warsztatu-samochodowego

  - https://www.mercedes-benz-trucks.com/pl_PL/buy/service-contracts.html

  - https://www.mercedes-benz-trucks.com/pl_PL/owner/garage/garage-search.html

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pakoman 15 dzisiaj 01:00

   W tych Siedlcach to byłem raz i powiem wam że serwis bardzo porządny. bardzo szybka praca i nie owijają w bawełnę że tu czegoś brakuje tu trzeba czekać tylko od razu sprawdzają wycena i nawet następnego dnia da się furę odebrać.

   Edytowany: dzisiaj 10:32

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~puli 14 17 dni temu

   isć do autoryzowanego np. w Będzienie jeżeli chodzi o Mercedesa.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janik 13 17 dni temu

   a to u nich sa ciężarówki? Jest opcja przejechania się Actrosem i wypróbowania tak z czystej ciekawości?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bubu 12 11 dni temu

   chyba najlepsze rozwiązanie. A co do ciężarowych, to też serwisują?

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aki 11 11 dni temu

   jak sprzedają, to pewnie też i serwisują...

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pukli 10 3 dni temu

   no a oni chyba dobrze są zaopatrzeni i prawni i własnie taki powinien byc.

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzejpi 9 wczoraj 19:48

   Dokładnie, przynajmniej jest pewność że zrobią to dobrze i znaja się akurat na tej marce najlepiej.

   Edytowany: wczoraj 20:08

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 8 4 miesiące temuocena: 100% 

   w którymś z serwisów w siedlcach lub emilianowie mają taki mega duży podnośnik na 5 kolumn. podobno można naprawiać w pełni załadowane samochody

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arlekin 7 3 miesiące temuocena: 100% 

   Tak, widziałem go w akcji, bardzo potężny sprzęt. Dla mnie jednak najciekawsze jest personel, pomimo tego, że ciężko pracują fizycznie, to obchodzą się bardzo delikatnie ze sprzętem naszym czy ich, co w tym fachu jest rzadko spotykane, ale bardzo wskazane!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alahamora 6 3 miesiące temu

   A co z tymi 4 dostawami części w ciągu dnia? Prawda to? Gdzieś czytałem, ale wydawało mi się to nierealne...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 5 2 miesiące temu

   No podnośnik 5kolumnowy wygląda bardzo niepozornie, ale jak zobaczyłem na własne oczy jak podnosi ciężarówkę z naczepą... to naprawdę imponujące. No i ogólnie podnośnik podnośnikiem, ale czemuś ma służyć. Serwis na cito jak to się mówi

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~remix 4 miesiąc temuocena: 100% 

   jak cenowo wyglądają te warsztaty? można gdzieś znaleźć jakiś cennik czy to sprawa indywidualna?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matthieu 3 miesiąc temu

   Oj nie wiem, czy cennik jest w internecie. Zawsze na miejscu człowiek z człowiekiem się dogadywał czy coś. Ale jak coś to zawsze możesz zadzwonić i się spytać :D

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   Serwis ciężarowy Mercedes-Benz w Będzinie ma wykwalifikowany personel a przy tym wyśmienity sprzęt do pracy. Uwijają się szybko, a sama firma też zapewnia dostawy części zamiennych, czasem nawet drogą lotniczą do serwisu z hamburga. Dlatego z ich usług korzystam.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marko 1 3 miesiące temu

   Sam fakt, że to jest serwis ciężarowy i dają radę to jakoś efektywnie ciągnąć robi na mnie wrażenie. Fajna sprawa, sam tam zajadę i się przekonam co i jak :D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3127 sekundy
  REKLAMAA2-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019