REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Hemoroidy to problem, o którym większość osób nie chce rozmawiać. Wstydliwa i krępująca dolegliwość może zabrać wiele radości z życia. Może, ale wcale nie musi. Chociaż w sieci można znaleźć mnóstwo porad dotyczących tego, jak samemu poradzić sobie z problemem hemoroidów (specjalne maści, kremy itd.) to jedynym skutecznym sposobem, aby zażegnać je na dobre jest wizyta u proktologa. Na szczęście dzisiejsza medycyna oferuje szereg rozwiązań pomagających w walce z hemoroidami.

  Czym dokładnie są hemoroidy?

  Hemoroidy to poduszkowate skupiska żył, które znajdują się tuż pod błoną śluzową wyściełającą najniższą część odbytu i odbytnicy. Stan, który większość z nas nazywa hemoroidami, rozwija się, gdy żyły te stają się nabrzmiałe i rozdęte, podobnie jak żylaki nóg.

  Jakie są rodzaje hemoroidów?

  Istnieją dwa rodzaje hemoroidów: hemoroidy wewnętrzne, które występują w dolnej części odbytnicy i hemoroidy zewnętrzne, które rozwijają się pod skórą wokół odbytu. Hemoroidy zewnętrzne są najbardziej nieprzyjemne, ponieważ skóra nad nimi jest podrażniona i ulega erozji. Jeśli wewnątrz hemoroidu zewnętrznego utworzy się skrzep krwi, ból może być nagły i silny. Może być odczuwalny lub widoczny guzek wokół odbytu. Skrzep zazwyczaj rozpuszcza się, pozostawiając nadmiar skóry, która może swędzieć lub być podrażniona. Hemoroidy wewnętrzne są zazwyczaj bezbolesne, nawet jeśli powodują krwawienie. Ten rodzaj może również wypadać lub wystawać poza odbyt, powodując kilka potencjalnych problemów. Kiedy hemoroid wystaje, może zbierać niewielkie ilości śluzu i drobnych cząsteczek stolca, które mogą powodować podrażnienia zwane świądem wewnętrznym. Ciągłe wycieranie, aby spróbować złagodzić swędzenie, może pogorszyć problem. Hemoroidy w zaawansowanym stadium nie są możliwe do usunięcia za pomocą żelów, kremów i tym podobnym rozwiązań. Konieczna jest wizyta u proktologa.

  Jak usunąć hemoroidy?

  Hemoroidy to dość osobisty problem, przez co wiele osób zwleka bądź w ogóle rezygnuje z wizyty u lekarza. To dość częsty błąd. Usuwanie hemoroidów jest bowiem możliwe i co najważniejsze to zabieg szybki i bezbolesny. Obecna medycyna oferuje pacjentom pomoc w postaci leczenia laserem. Podczas zabiegu guzki krwawnicze są naświetlane. Nad całością czuwa doświadczony lekarz proktolog. Powoduje to, że dopływ krwi zostaje do nich zamknięty i po kilku dniach zaczynają się one cofać.

  Ile trzeba czekać na efekty?

  Efekt odczuwalny jest w okresie od 6 do 8 tygodni od wykonania zabiegu. Co bardzo ważne zabieg ten nie wymaga żadnych cięć, a więc pacjent nie będzie poddawany miejscowemu zszywaniu. Dodatkowo nie uszkadza on również śluzówki ani żadnej z tkanek znajdującej się w okolicy odbytu. Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, bądź krótkim znieczuleniu dożylnym. Czas całego zabiegu najczęściej nie wynosi więcej niż 15-20 minut. Pacjenci po zabiegu nie odczuwają bólu i już po kilku dniach mogą wrócić do swoich wcześniejszych aktywności.

  Gdzie można wykonać zabieg?

  Zabieg laserowego usuwania hemoroidów wykonuje lekarz proktolog. Dlatego też w tym celu należy udać się do kliniki bądź specjalnego gabinetu takiego jak KRIOCENTRUM

  Artykuł załadowany: 0.2856 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021