REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2019, 08:03 komentarzy 16

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Wymiana wind potrwa do końca grudnia

  Wymiana wind potrwa do końca grudnia (nadesłane)

  Do końca roku korzystanie z wind na stacji metra Kabaty będzie utrudnione. To zaplanowany przestój i ma zapobiec awariom, które w ostatnich miesiącach dawały się mocno we znaki pasażerom. Obecnie z trzech wind działa jedna.

  Windy zatrzymujące się między poziomami oraz regularne i długotrwałe awarie mają wreszcie odejść w niepamięć. Ruszyły właśnie prace nad wymianą dźwigów na stacji metra Kabaty. Obecnie windą można zjechać jedynie z poziomu ulicy na -1, na peron trzeba pokonać schody.

  - Działa tylko 1 na 3 windy – pisze nasza czytelniczka. - Pan mi pomógł wnieść wózek na peron. Mam nadzieję, że szybko się uwiną z tą wymianą i nareszcie będzie spokój – dodaje.

  Zakończenie obecnego etapu prac przewidziane jest na 10 grudnia, wtedy będzie możliwość poruszania się windą z poziomu ulicy na peron. Całość robót ma zostać wykonana do końca grudnia.

  W planach jest też sukcesywna wymiana wind (do końca 2022 roku) także na innych ursynowskich stacjach. Wymienione zostaną wszystkie dźwigi na stacjach od Kabat do Ratusz-Arsenał wyprodukowane przed rokiem 2000.

  Które dźwigi będą wymienione w następnej kolejności? Jak informuje Metro Warszawskie, zgodnie z umową, w styczniu typowane są dźwigi do wymiany w danym roku. Kryterium to stan techniczny oraz koszty ewentualnych napraw. Całkowity koszt wymiany dźwigów na Ursynowie wyniesie 1 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Monter 16 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Na oko dźwig 2 przystankowy, wysokosc podnoszenia 10-15m. Demontaż starego dźwigu 3 dni, montaż nowego 6 dni (roboczych), na koniec wchodzi jeszcze ekipa budowlana co robi obróbki. Zgłodzenie do UDT o rejestrację urządzenia i badanie odbiorowe. 3-4 tyg łacznie. Nie wiem co za mongoł mówi o kilku dniach ale pojęcia nie ma co gada

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 15 8 miesięcy temuocena: 80% 

   skandal draństwo brak empatii i odpowiedzialności. jak można pozwolić na to, aby nie było dostępu do peronu dla niepełnosprawnych osób na wózkach? takie rzeczy tylko w Warszawie, gdzie urzędnicza kasta ma się dobrze i za nic nie ponosi odpowiedzialności. nie może być inaczej, bo rządzących stolicą i tak nikt nie rozlicza (jak głosowali, tak dalej będą głosować na tych samych od lat). wstyd

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ter 14 8 miesięcy temuocena: 86% 

   Chcemy schodow ruchomych na ursynowskim odcinku metra ! Waskie, ale i w gore, i w dol.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 13 8 miesięcy temuocena: 0% 

   do samiutkiego twojego mieszkania najlepiej, nie?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ter 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Miesiac beda... winde wymieniac? Bareja mialyby swiezutki material do gagow o wpywie PRLu na "nowoczesna" organizacje prac w Warszawie. Przeciez tu nie chodzi o wykopanie nowego szybu, wybetonowanie i zrobienie nowej windy, tylko o wlozenie nowego mechanizmu. Farsa. Ile trzeba na jedna wymiane - jedna dobe w Japonii, 3 dni w Szwecji czy Szwajcarii, miesiac w Polsce... (o ile nie bedzie poslizgu). Oczywiscie metro zapewnia niepelnosprawnym, matkom z dziecmi, staruszkom pracownikow ktorzy pomoga w pokonaniu schodow w godzinach pracy metra? Jak maja sie wydostac z metra?!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 11 8 miesięcy temuocena: 100% 

   To ma trwać nie MIESIĄC, ale DWA MIESIĄCE - winda jest w remoncie od poczatku listopada, a prace mają się zakończyć 31 grudnia. DWA MIESIĄCE!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka2 10 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Na czas remontu powinna zostać zainstalowana rampa na schodach dla osób niepełnosprawnych. Podejrzewam, że jest na to za późno, pozostaje więc zatrudnienie tragarzy. A że to prawdopodobnie nie nastąpi, pozostaje liczyć na zwykłą ludzką życzliwość i pomoc pasażerów osobom niepełnosprawnym, z bagażami, z wózkami we wnoszeniu tego wszystkiego na półpiętro.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 9 8 miesięcy temuocena: 71% 

   W zeszłą niedzielę nie działała również winda na stacji Wierzbno. Na szczęście nie byłam sama, wiec jakoś udało nam się ogarnąć wniesienie wózka. W innym przypadku musiałabym pojechać stację dalej (Kiedyś tak zrobiłam). Winda nie działała z tego samego powodu. Uważam, że osoby korzystające z wind powinny być doinformowane o remontach wind również na innych stacjach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niepojęte 8 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Jak ma sobie poradzić niepełnosprawna osoba na wózku ? Czy urzędnicy nie mają już zupełnie wyobraźni ? O empatii nie wspomnę...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 7 8 miesięcy temuocena: 25% 

   Jakiś pomysł, jak zapewnić osobie na wózku inwalidzkim albo rodzicowi z dzieckiem w wózku możliwość dostania się na peron w sytuacji, gdy winda jest wymieniana? Pierwszy pomysł - nie wymieniać, zostawić rzeczy tak, jak były. Drugi pomysł - zatrudnić dyżurnych, odpowiednio przeszkolonych tragarzy, którzy 24/7 będą do dyspozycji takich osób do czasu, aż winda zostanie wymieniona. Trzeci pomysł - zainstalować tymczasowo rampę dla wózków inwalidzkich na schodach. Kto da na to pieniądze? Na tym kończy mi się WYOBRAŹNIA. Zakładam, że Niepojęte zaskoczy nas dalszymi koncepcjami, lepszymi i tańszymi. To prawda, ta wymiana nie powinna tyle trwać. Za to ktoś powinien dostać po łapach. Ale niekonstruktywna krytyka? Tak najłatwiej.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sromotnik 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

   1. Umowa na remont z firmą windziarską powinna być jasna - co najmniej jedna winda z trzech ma być sprawna całodobowo. 2. Nie życzę Ci niepełnosprawnego w rodzinie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 5 8 miesięcy temuocena: 17% 

   sromotnik: jest zgodnie z Twoim postulatem: z trzech wind działa jedna. z poziomu ulicy na poziom "półpiętra". Winda z poziomu "półpiętra" na peron nie działa. Jest jedna i więcej nie będzie. Nie rozmawiamy o tym, jak ma być przeprowadzona wymiana, tylko co zrobić w sytuacji, gdy winda NIE DZIAŁA i przez jakiś czas nie będzie działać. Skoro jest JEDNA (jeden szyb), to w czasie jej wymiany dostanie się windą na peron jest w 100% niemożliwe. Ja zaproponowałam trzy rozwiązania. Na razie nikt innych dodatkowych nie zgłosił. Wyobraźni i empatii brak.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 8 miesięcy temuocena: 0% 

   ~malgosia1973 może np nie zatrudniać do tej wymiany jakichś debili tak jak teraz tylko kogoś kto wie co robi i zrobi to zarówno szybko jak i konkretnie? Patrz w takiej Japonii da się w dzień czy dwa więc idzie to przeżyć ale co tam w polszy to standard, że rozpisujemy przetargi, utargi, zatargi, cele, pisma, pozwolenia, zezwolenia, wyzwolenia i inne wynaturzenia biurokracyjno-urzędnicze wobec czego wymiana czegoś trwa 2 mce a nie 2 dni. A swoją droga w cywilizowanym kraju tak właśnie jest i obowiązek "alternatywy" jest obowiązkiem narzuconym z góry. Remont zaplanowany ma być tak, żeby być jak najmniej uciążliwy. Są rozstawiane rampy dla wózków np.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 3 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Dobrze, ale może Metro wyjaśni czemu tak długo ma trwać ta wymiana - prawie dwa miesiące? Cierpią ludzie niepełnosprawni, matki z wózkami i ludzie z bagażami. Ten remont trwa już od ok. 2 tygodni!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Passenger 2 8 miesięcy temuocena: 25% 

   Damy radę - my nie korkostoje że jak budują nam drogę to narzekamy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 8 miesięcy temuocena: 90% 

   "Damy radę" - prosze doprecyzować, czy Pan pisze to także w imieniu inwalidów, matek z wózkami i innych osób, które NIE MOGĄ WCHODZIĆ PO SCHODACH? Co znaczy "my"??

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2152 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020