REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Niż płynący nad Polskę znad Danii przyniesie w poniedziałek bardzo silne porywy wiatru w Warszawie - nawet do 100 km na godzinę. Synoptycy wydali ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia.

  Silny wiatr, który może uszkadzać infrastrukturę, budynki oraz łamać drzewa przejdzie dziś przez Warszawę. Niż "Mortimer", który przynosi to zamieszanie, przemieszczał się w nocy znad Danii przez zachodnią i północną Polskę. Po jego południowo-zachodniej stronie pojawi się bardzo silny wiatr, w porywach do 85-90 km/h, lokalnie do 100 km/h.

  - Wiatr będzie powodować liczne szkody. Nad Warszawą dość silny wiatr okresowo pojawiać się będzie od rana, a wiatr ponad 70 km/h możliwy jest od południa do późnego wieczora. Najsilniejszy (80-90km/h) pojawi się wieczorem. Na południu Mazowsza miejscami powieje 100 km/h - informuje serwis "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy".

  Jak się zabezpieczyć?

  Kierowcy powinni w poniedziałek unikać parkowania pod drzewami. Koniecznie trzeba zabezpieczyć rzeczy pozostawione na zewnątrz, np. na balkonach czy tarasach i nie wychodzić z domu w czasie trwania wichury jeśli nie jest to konieczne. Najlepiej w domu pozamykać wszystkie okna.

  Ostrzeżenie II stopnia o wichurze wydał dla niemal całej Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 90%. Pierwsze ostrzeżenia obowiązują już w nocy z niedzieli na poniedziałek. Silne wiatry na terenie Polski mogą utrzymać się aż do wtorku, 1 października.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3967 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020