REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 listopada 2019, 13:40 komentarzy 6

  (AŁ)

  Czy to będzie koniec udręki z kierowcami blokujacymi ulice dochodzące do Nowoursynowskiej? Po długich naciskach mieszkańców dzielnica wdroży w tej części Ursynowa nową organizację ruchu. Z Imbirowej zniknie nakaz skrętu w prawo, nie będzie można też zatrzymywać się na znacznym odcinku Kokosowej. To tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w tym miesiącu. 

  Mieszkańcy kilku ulic na granicy Wilanowa z Ursynowem od długiego czasu borykają się z probemem tranzytu setek samochodów, korzystających z najkrótszego połączenia między dwiema dzielnicami. Sytuacja pogorszyła się wraz z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Zniknęło połączenie Kokosowej z ulicami Rosoła i Płaskowickiej zmuszając kierowców do jazdy Nowoursynowską. 

  - Życie zamieniło się w koszmar. To co dzieje się rano i po południu, kiedy jadą i wracają z pracy w Wilanowie, jest nie do opisania. Tworzy się korek i stojące w nim samochody dymią nam wprost w okna. Smród jest okropny. Zresztą kierowcy wciskają się w każdą małą uliczkę i nie przejmują się znakami - mówi pan Karol z ul. Kakaowej. 

  Jazda pod prąd

  Poważny problem to jazda pod prąd. Kierowcy, jadąc z Wilanowa ulicą Orszady w kierunku ul. Rosoła, zgodnie ze znakami powinni jechać Kokosową, ale łamią prawo i wjeżdżają w Imbirową, zagrażając pieszym i rowerzystom.

  Po naszej interwencji przy Imbirowej pojawiły się policyjne patrole, ale według mieszkańców, było ich za mało i nie rozwiązały problemu. Sprawą zajął się też ursynowski radny z Platformy Obywatelskiej, który jeszcze wiosną tego roku napisał do burmistrza interpelację, prosząc o interwencję.

  Pomimo zgłoszeń mieszkańców bezpośrednio do Straży Miejskiej lub policji kierowcy nagminnie łamią zakaz zwłaszcza w godzinnach szczytu porannego i popołudniowego. Skręcają w ul. Imbirową zarówno z ul. Kokosowej jak i z ul. Orszady. Ponadto zdarzają się przypadki skrętu z ul. Orszady w ul. Kokosową w kierunku północnym.

  - pisał Tomasz Sieradz do burmistrza.

  Jazda pod prąd to nie wszystko. Mieszkańcy Kokosowej narzekają też na zastawione przez parkujące samochody chodniki.

  - Część to mieszkańcy, którym nie chce się wjechać do garażu, ale większość to samochody pracujących w okolicy, lub ćwiczących w pobliskiej siłowni. Dużo ludzi przez to musi chodzić ulicą, a to niebezpieczne. Na zakręcie nie widać też, czy coś jedzie z naprzeciwka - skarży się pani Helena.

  Pylon na Kokosowej

  Teraz będą nowe zasady. Dzielnica opracowała zmiany organizacji ruchu w tej części Ursynowa. Tylko część z nich została zaakceptowana przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu m. st. Warszawy.

  To co najbardziej niepokoiło mieszkańców, czyli rozprawienie się z jazdą pod prąd ul. Imbirową, nadal będzie zależeć od policyjnych patroli i rozsądku kierowców. Nie pojawiła się żadna propozycja, która zmusiłaby użytkowników aut do przestrzegania prawa. 

  Za to od strony ul. Orszady ostry skręt w prawo w ul. Kokosową zablokuje ustawiony pylon. Dojeżdżając Imbirową do skrzyżowania z Kokosową będzie można już pojechać w dwie strony, bo zniknie nakaz skrętu w prawo wraz z dopuszczeniem jazdy rowerów.

  Kolejna zmiana zajdzie na skrzyżowaniu ulic Nowoursynowskiej i Arachidowej. Oznakowane ono będzie jako równorzędne, dzięki temu mają nie tworzyć się tam zatory. Wprowadzony zostanie też zakaz zatrzymywania się na ulicy Kokosowej, od Nowoursynowskiej do posesji nr 53. Dzielnica chciała jeszcze, żeby samochody, kóre się tam zatrzymają były odholowywane, ale na to już zgody władz stolicy nie dostała. Podobnie jak na to, by skrzyżowanie Nowoursynowskiej z Kokosową przy pierwszym wjeździe od ul. Nugat było równorzędne. 

  Ratusz obiecuje, że nowa organizacja ruchu w tej części dzielnicy zacznie obowiązywać najpóźniej 15 listopada. 

  - Wszystkie zmiany, są tylko prowizoryczne. Problem jest z ilością samochodów, które znikną dopóki nie zostanie zrobiona droga na Wilanów przez Ciszewskiego - ocenia pan Maciej. A to nastąpi najwcześniej w 2021 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rumburak 6 5 dni temuocena: 100% 

   W jaki sposób jadąc "od dołu" ul. Orszady można wjechać na plac znajdujący się pod kościołem ? Dziś skręciłem w lewo na plac i kosztowało mnie to 250 zł i 5 punktów za niestosowanie się do znaku "nakaz jazdy prosto". Czy takowy znak tyczy się zjazdu "na plac/posesję", który nie jest ulicą która się dalej ciągnie ? Nie stwarzałem żadnego zagrożenia, tak wiec uważam że zostałem okradziony przez policję. Mandat przyjąłem, bo nie mam czasu się szarpać z ubeckimi sądami grodzkimi.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kulczyńskiego 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   przecież jak zbudują Branickiego to nie będzie potrzeby budowy przedłużenia Ciszewskiego. "Podobnie jak na to, by skrzyżowanie Nowoursynowskiej z Kokosową przy pierwszym wjeździe od ul. Nugat było równorzędne" - przecież jest równorzędne

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Po waszych interwencjach patrole na kokosowej? Dobre sobie! Naprawde drogie redaktorzyny, przesadzacie już... a co do ilosci patroli tam - czy naprawde tak ciezko zrozumiec, ze na CALY URSYNOW sa 3-4 zalogi policji, ktore musza w tym czasie jezdzic na interwencje, realizowac zadania od przelozonych? Ps, gdyby mozna bylo, to na Kokosowej bysmy stali caly czas ;) miejsce jest gdzie stanac bezpiecznie, dobry wylot za sprawca wykroczenia, bardzo sympatyczny ksiadz z kosciola obok, ktory zawsze milo i uprzejmie podziekuje za sluzbe...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kulczyńskiego 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Dokładnie. "Po ich interwencjach". Regularnie wysyłam pisma do Naczelnika Ruchu i za każdym razem otrzymuję odpowiedź, że nie ma wystarczających ilości patroli. Jakby patrole dostały % od każdego wypisanego na Imbirowej mandatu, to po godzinach chętnie by pewnie brali służbę. Tyle ty złamasów jeździ pod prąd.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 2 2 miesiące temuocena: 50% 

   Jak będzie wybudowane połączenie Wilanowa z Ursynowem przy POW to przedłużenie Ciszewskiego pójdzie do szuflady. Tak to się skończy, jak z wieloma projektami drogowymi, które miało wybudować miasto. Coś nie mamy farta do do ludzi w ratuszu odpowiedzialnych za inwestycje drogowe.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 1 2 miesiące temuocena: 83% 

   Bzdury, to nic nie da, działanie dla picu. A na początku będą liczne stłuczki, bo ludzie jeżdżą na pamięć. Jedyne rozwiązanie to zamknięcie Orszady dla ruchu z Wilanowa. To wąziutka uliczka, nadaje się tylko dla rowerzystów i spacerowiczów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3281 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020