REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Codziennie tysiące ludzi spieszących się do metra czy na autobus pokonuje chodnik na rogu al. KEN i ul. Gandhi. Jest on w tak złym stanie, że o wypadek nietrudno. Przekonała się o tym nasza czytelniczka, pani Halina.

  Mieszkanka wieczorem przejeżdżała rowerem obok wyjścia ze stacji metra Imielin.

  - Między szczeliny wpadło koło i przewróciłam się, do dzisiaj odczuwam skutki. Widzę też jak ludzie którzy tam chodzą potykają się. Na domiar złego na chodnik wjeżdżają ciężkie samochody dostawcze do sklepików w podziemiach, nie patrząc, że ludzie idą - opowiada pani Halina.

  Chodnik prowadzący do metra liczy sobie już kilkadziesiąt lat. Jest równy i na pierwszy rzut oka w całkiem dobrym stanie. Ale pełno w nim ubytków, na których można skręcić kostkę. Narzekają ci starsi, narzekają młodsi.

  Jak dowiadujemy się w Zarządzie Dróg Miejskich, który odpowiada za stan chodnika, sytuacja przez najbliższe miesiące nie zmieni się. 

  - Na bieżąco prowadzimy prace utrzymaniowe chodnika, tak, aby do takich zdarzeń w ogóle nie dochodziło. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że  chodnik wymaga gruntownej przebudowy. Jest on wpisany na listę priorytetowych remontów do realizacji. Dlatego w miarę posiadanych środków finansowych będziemy chcieli przeprowadzić prace w przyszłym roku - zapowiada rzeczniczka ZDM-u Karolina Gałecka.

  Stan chodników na Ursynowie pozostawia wiele do życzenia. W czwartek pisaliśmy o zdemolowanym przejściu i ścieżce na Wąwozowej, którą dorgowcy mieli remontować w tym roku. Modernizacji nie będzie, plany przełożono na kolejne lata. W fatalnym stanie od lat jest również chodnik m.in. wzdłuż ulicy Gandhi.

  W przyszłym roku drogowcy będa budować sygnalizacje świetlne przy każdym przejściu w alei Komisji Edukacji Narodowej, obiecują przy tym poprawienie stanu nawierzchni dojść do przejść. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rowerzysta 8 10 miesięcy temuocena: 100% 

   A od kiedy to wolno jeździć rowerem po chodniku (poza nielicznymi wyjątkami) ?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 7 10 miesięcy temuocena: 80% 

   Też miałem zapytać, co pani Halina robiła rowerem na chodniku... Być może, to ta sama pani, co kiedyś kłóciła się ze mną, że ona ma prawo jechać na rowerze chodnikiem i należy jej schodzić z drogi.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Tez mi wiadomość? Prawie cała Saska Kępa przed ambasadami włącznie jest w dziurach chodnikowych. Np. przed ambasadą Malezji...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pieszy_podczłowiek 5 10 miesięcy temuocena: 64% 

   W Warszawie nadal są kilometry takich chodników. W Polsce - kto wie, ile kilometrów koślawych, połamanych i wybrzuszonych płyt, które pamiętają głęboki PRL. W wielu miejscach chodników nie ma wcale albo urywają się nagle "w środku niczego". Przyczyna jest prosta - wszystkie siły i środki w tym kraju zostały rzucone na robienie dobrze kierowcom. Na to poszły miliardy. To się regularnie remontuje, żeby tylko gładko się śmigało. Pieszy jest w Polsce podczłowiekiem. Niewidzialnym elektoratem dla polityków, niewidzialnym bytem dla samochodziarzy zastawiających przejścia, chodniki i przystanki, jest "zawalidrogą". Tylko idiota sugeruje, że krzywe chodniki są w porządku, a wywracający się ludzie - sami sobie winni. Wiem, jak to jest zamartwiać się o osobę, której nieuleczalna choroba stopniowo odbiera wzrok, sprawność ruchową, koordynację i refleks. Czytam was, zgorzkniali cynicy ("konsumpcyjne pokolenie", "problemy pierwszego świata") i... sami wyrżnijcie o beton, może się w głowie umebluje.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ale szum 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie tylko "w Warszawie" są kilometry takich chodników , ale pod oknami Ratusza Ursynowskiego ! Odpowiedzialni za to wychodzą z pracy i nie widzą , że wokół - w odległości 50 m ) uszkodzone podejście do metra (kierunek Dereniowa) . Ciemno, walący się płot "od budowy ", góra piachu i smieci od kilku lat zatruwa mieszkańcom okolicznym powietrze .

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZAZ 3 10 miesięcy temuocena: 40% 

   Teraz pokolenie jest konsumpcyjne i uważające, że wszystko im się należy, także zapewnianie ich bezpieczeństwa. Nie, za własne bezpieczeństwo, to my osobiście musimy odpowiadać. Powojenne pokolenie było narażone na niewybuchy, niewypały, niezabezpieczone ruiny i liczne pułapki, gdzie można było stracić rękę, nogę a nawet i życie. Dlatego selekcja naturalna wykształciła osobniki inteligentne, umiejące zachowywać się w danym środowisku. Natomiast obecne pokolenie, to głupki, uważające, że to inni mają obowiązek zapewniać im bezpieczeństwo. Dlatego degrengolada ludzkości już się zaczęła i postępuje błyskawicznie, jak czytam w zachowaniu się i rozumowaniu tego pokolenia...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 2 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Problemy ludzi pierwszego świata... ☺

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 1 10 miesięcy temuocena: 50% 

   zasługujesz na powiedzenie paru słów, chociaż będą mezaliansem dla psa

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2762 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019