REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 stycznia 2022, 13:43

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Oszuści powołują się na wnuczka, policję, prokuratora, bankowca, a teraz także na... lekarza ze szpitala covidowego. Policja ostrzega, że pojawiły się nowe oszukańcze metody na wyłudzenie pieniędzy. 

  Znana już chyba wszystkim metoda "na wnuczka" znów wróciła do łask. Ale w nieco zmodyfikowanej wersji. Jak informują ursynowscy policjanci tym razem oszuści wykorzystują legendę „na koronawirusa”.

  - Dzwonią głównie do starszych osób, podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid-19 i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację, wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie - relacjonuje podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Płaczą do słuchawki czy wręcz krzyczą

  Oszuści, informując o konieczności poniesienia sporych nakładów finansowych, próbują wyłudzić pieniądze, żerując na dobrym sercu rozmówcy i jego strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję wywierają presję na starszej osobie.

  - By osiągnąć swój cel potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy - ostrzegają policjanci.

  Funkcjonariusze przypominają, że żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Zarówno diagnostyka, pobyt w szpitalu jak i podawane leki są darmowe.

  - Jeśli dzwoni do nas osoba która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych, powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję - doradza podkom. Koniuszy.

  I zdradza podstawowe zasady, które uchronią nas przed staniem się ofiarą takiego oszustwa.

  1. Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
  2. Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
  3. Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
  4. Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
  5. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom policję (nr 112).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4539 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022