REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2022, 13:08 komentarzy 14

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZTM)

  Autobus linii 263 połączy Ursynów z Wilanowem. Drugi 319 będzie jeździł przez Most Południowy między Wawrem a Ursynowem. 10 stycznia pierwsze autobusy wyjadą w trasę.

  Na takie połączenia ursynowianie i wilanowianie czekali od lat. Będzie to możliwe dzięki otwarciu tuż przed świętami odcinka ul. Branickiego i ostatniego fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy. Drogi te znacznie skróciły dystans między dzielnicami, podzielonymi skarpą ursynowską.

  Gdzie dojedziemy autobusem 263?

  Nowe połączenie z Wilanowem - autobus linii 263, znacznie skróci jazdę pasażerom między dwiema dzielnicami. Trasa rozpocznie się na Stegnach i w dużej części obejmie Miasteczko Wilanów. Z Ursynowa można nią dojechać do Vogla, do Augustówki, na Zawodzie czy na św. Bonifacego.

  Autobusy nowej linii będą jeździły we wszystkie dni tygodnia, ale na całej trasie tylko co pół godziny. Linia ma - obok podstawowej - dwa dodatkowe warianty trasy: z podjazdem do oczyszczalni ścieków na Zawadach oraz z pętlą w Powsinku przy ul. Przyczółkowej. Co 15 minut autobusy będą dojeżdżać jedynie do tej ostatniej. Po Wilanowie kursować będą już tylko co 30 minut. Jeśli dodać, że nowa linia zastąpi w części wilanowskiej weekendowe kursy 163, to oferta dla mieszkańców Zawad nie jest już tak atrakcyjna.

  Można więc powiedzieć, że najbardziej nowa linia 263 przysłuży się Ursynowowi. Będzie łączyć Centrum Onkologii z Imielinem. Mieszkańcy okolic Cynamonowej, Dereniowej czy Pileckiego zyskają nowy autobus.

  319 na Wawer

  Drugą linią, która rusza w poniedziałek, 10 stycznia jest zapowiadana od roku 319. Połączy przystanki kolejowe Warszawa Miedzeszyn, Radość, Międzylesie ze stacją metra Imielin. Bardzo istotnym przystankiem na tej trasie Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Mieszkańcy Ursynowa będą mogli tam dojechać w ok. 45 minut. Autobus "zahaczy" o przystanek Metro Imielin, a więc ursynowianie nie będą musieli dojeżdżać już do CZD przez stację Politechnika i dalej przez most Łazienkowski.

  Dodatkowo, nowy autobus pojedzie Mostem Anny Jagiellonki przez POW, ale z Ursynowa nie zjedzie wprost na trasę ekspresową, tylko w Branickiego i Przyczółkową. Oznacza to, że może utknąć w korkach, z których słynie węzeł Wilanów. W godzinach szczytu w dni powszednie 319 będzie jeździć co 15 minut. Między 9 a 13 w ogóle nie kursuje.

  Zmiany przystankowe

  ZTM zapowiedział także zmiany na kilku przystankach na Ursynowie. Od 10 stycznia znika przystanek Cynamonowa 01 - jeden z tych ulokowanych na Płaskowickiej. Co oczywiste przybywa przystanków na ul. Płaskowickiej, w tym jeden za skrzyżowaniem z Rosoła w kierunku trasy ekspresowej. 

  Natomiast w związku z niewielkim wykorzystaniem przez pasażerów zmienia się charakter przystanków ze stałych na warunkowe:

  • KIEPURY 01 i 02 – zmiana dotyczy linii 166, 192,
  • WĄWOZOWA 02 i 04 – zmiana dotyczy linii 166, 192,
  • ZARUBY 01 i 02 – zmiana dotyczy linii 166, 192,

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 135

  • 62
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paulo 14 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Trochę żałuję... Myślałem, że któraś z linii będzie dojeżdżać do okolic pałacu wilanowskiego. Zawsze był problem z dojazdem do tego miejsca. Miałem nadzieję, że choć jedna linia będzie się zatrzymywać na pętli, przy cmentarzu wilanowskim.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Ana 13 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Jechałam rano z Miedzeszyna do Imielina. Wg rozkładu autobus powinien pokonać tę trasę przez 28 min. Gdyby nie korek Przyczólkowa/Branickiego, który wydłużył czas o 6 min.... Potem doszły dodatkowe 3 min. W teorii 28 w praktyce 37 min. Dojeżdżający z miejscowości podwarszawskich niewiele zyskują. Co do trasy każdy ma inne oczekiwania. Dla mnie ideałem byłby przystanek w okolicach szpitala Południowego i/lub Centrum Onkologii. Pacjenci z Wawra nie musieliby przesiadać do kolejnego autobusu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby
  • ~Mnietek 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Jest okazja przedłużyć 263 lub 319 do Bokserskiej przez Poleczki i obsłużyć nowe osiedle na Kłobuckiej. Strasznie tam narzekają na rzadkie kursy 165.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~Boom 11 8 miesięcy temuocena: 61% 

   I po co ten hejt? Przestańcie krytykować, tylko potulnie korzystać ze wspaniałej warszawskiej komunikacji miejskiej, bo inaczej ukradnie się kolejne pasy ruchu. Dziś od rana powrót do szarej rzeczywistości, czyli Dolina Służewiecka znowu stoi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby
  • ~DBC 10 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Boże, co za maruda. Miasto jest nie tylko dla samochodów, autobusy też muszą przejechać.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby
  • ~Boom 9 8 miesięcy temuocena: 57% 

   A ja myślałem, że miasto jest dla ludzi, a nie maszyn. Skoro twój czas jest nic nie wart to jeździj sobie autobusami na wycieczki krajoznawcze. Przykład przejazdu przez Sytą dokładnie to pokazuje.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby
  • ~Jak się poruszać po mieście 8 8 miesięcy temuocena: 87% 

   Nie no super, pierwsze połączenie autobusowe Ursynów-Wilanów i oczywiście musi jechać przez wszystkie peryferia dzielnicy typu Syta. Nie można było poprowadzić linii przez Al. Rzeczypospolitej? Pewnie nie, bo wtedy zbyt dużo pasażerów miałoby wygodne połączenie, a to nigdy nie leży na sercu ludziom w WTP.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby
  • ~mac 7 8 miesięcy temuocena: 78% 

   " świetne pomysły "dot. zmiany charakteru przystanków 166, 192 przy Kiepury, Wąwozowej, Zaruby ze zwykłych na na żądanie !!! Brawa dla " szpecjalystów " mierzących wykorzystanie tych przystanków. Ale i tak dobrze, że zauważyli, że w ogóle tam ludzie wsiadają

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby
  • ~123 6 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Z tym 319 to żart, w czym ma pomóc w dojazdach jak kursuje od 14 do nie wiadomo której? I to jeszcze przez zakorkowaną ulice. I dodatkowo jeszcze tylko w dni powszednie, ale już linia Stegny - centrum onkologii trasa je poprowadzona cały tydzień, mimo że opcji dojazdu z punktu A do punktu B jest więcej niż z ursunowa na Wawer. Tragedia

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby
  • ~sąsiad 5 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Dokładnie. Ze Stegien do onkologii 148 jeździ w 20 minut

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby
  • ~Obserwator 4 8 miesięcy temuocena: 71% 

   319 to prędzej utknie na czekającym na dokończenie odcinku Branickiego przed Przyczółkową. A co do jego trasy to szkoda, że nikt nie pomyślał o zaprojektowaniu przystanków przed mostem o strony Wilanowa (jak przystanki na odcinku S-8). W lecie zapewne dużo osób jeździłoby na plaże nad Wisłą autobusem, a nie samochodem, a tak dalej wzdłuż wału będą w lecie stały setki samochodów, a w letni weekend zapewne autobus zawiezie przez most przysłowiowe powietrze.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby
  • ~Ona 3 8 miesięcy temuocena: 43% 

   Wszystkie te jazdy autobusów nie zależnie od miasta NIE UŁATWIAJĄ a tylko mieszają ludziom. Odpowiedzialni za to tylko bawią się cyferkami

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby
  • ~hgw 2 8 miesięcy temuocena: 64% 

   O co chodzi w tej wypowiedzi?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby
  • ~lukas 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Niezależnie piszemy łącznie... Przed "a" powinien być przecinek. pozdrawiam

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5568 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022