REKLAMAA1 UNILINK 23.06.2021 - 29.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2021, 13:16 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZTM)

  Wydane w 2017 roku karty ucznia we wrześniu stracą ważność. Można już składać wnioski o ich przedłużenie. Także przez internet.

  Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym. Uprawniają do tego Karty Ucznia wydawane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej.

  W tym roku konieczna jest wymiana kart używanych przez uczniów klas IV-VII. Są to karty ważne do 30 września tego roku. Wniosek o przedłużenie karty trzeba złożyć do 23 maja.

  Jak złożyć wniosek?

  Wymienić kartę i jednocześnie przedłużyć jej ważność można w trzech prostych krokach.

  Najpierw trzeba odezwać się do szkoły, która udostępni link do specjalnej strony internetowej, na której przedłużymy ważność karty. Trzeba też mieć numer obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcie dziecka w formacie legitymacyjnym, wykonane w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Można je zrobić telefonem. Musi być ono odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200x259 pikseli, a wielkość pliku nie może przekraczć 2 MB.

  - Zdjęcie powinno być aktualne i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy - zaznacza Zarząd Transportu Miejskiego.

  Gdy wszystko już mamy skompletowane, możemy przejść na stronę internetową, której adres dostaliśmy od szkoły. Wypełniamy wymagane pola, dodajemy zdjęciei wysyłamy wniosek. Na adres mailowy otrzymamy potwierdzenie złożenia wniosku, a później informację o jego rozpatrzeniu. 

  Po otrzymaniu wiadomości o wyrobieniu i dostarczeniu karty można ją będzie odebrać w szkole dziecka.

  Można także złożyć wniosek w formie papierowej w szkole dziecka. Trzeba tylko pamiętać o dołączeniu do wniosku zdjęcia legitymacyjnego w rozmiarze 3,5x4,5 cm.

  Uczniowie klas 6-7 mogą również przedłużyć ważność Karty Ucznia w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. W tym przypadku nie trzeba będzie wymieniać karty na nową.

  A co z kartami dla pierwszaków?

  Dzieci, które rozpoczną naukę w szkole w roku szkolnym 2021/2022, otrzymają pierwsze Karty Ucznia na początku roku szkolnego. Rodzice mogą złożyć wniosek on-line za pośrednictwem strony internetowej do 23 maja. Link udostępni szkoła, do której będzie uczęszczało dziecko. Karty po weryfikacji danych zostaną wyrobione i dostarczone do szkoły, gdzie będzie można je odebrać.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ja też kocham łykać wirusy! 3 2 miesiące temuocena: 29% 

   ~Irfy: można też wziąć dziecko na Zanzibar i zwiedzać bez maseczki, chodzić do sklepów bez maseczki, chodzić na miejscowy targ bez maseczki, jeździć autobusami bez maseczki, chodzić na terenie hotelu bez maseczki. Zabawa, że hej! Uwielbiam rosyjską ruletkę!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 2 2 miesiące temuocena: 61% 

   Przydatna rzecz, taka karta. Można pojechać z dzieckiem na wycieczkę krajoznawczą. Patrz, szkrabie, tak wygląda basen. Z zewnątrz. Do środka nie wejdziemy i nie popływamy, bo zamknięty. Tak samo park trampolin. Ale możesz sobie podziwiać fakturę budynku. A to kino. Wiesz, takie miejsce, gdzie wyświetlali filmy. Tu z kolei restauracja. Kiedyś można było usiąść i zamówić sobie jedzenie przynoszone do stołu. Przez kelnera! Takiego faceta, który tu pracował, zanim zamknęli. Natomiast to, ho ho, to jest szkoła! Kiedyś do takiej chodziłeś! Potem hyc to autobusiku, z tą kartą, i przed monitorek. Ale zabawa była!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Moi 1 2 miesiące temuocena: 67% 

   :D

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3743 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021